bugün

yeşilköy den hiçbir uçağın zamanında kalkamaması

normal bir durumdur.

uçakların kalkış saati değil iniş saati önemlidir.uçakların uçuş sürelerini böyle rötarları düşünerek uzun tutarlar (bkz - frankfurt istanbul arasını hep 3 saat 10 dakika söylerler, ama bütün uçaklar frankfurttan kalktıktan sonra en fazla 2 buçuk saat sonra inmiş olur- benim rekorum 2 saat 17 dakikadır -tamamen uçma süresi bu,aradaki saat farkı falan hariç) bizim arkadaşın hanımı new york´tan frankfurt´a geldi, uçağın söylenen iniş saati sabah 06:50 ydi, garanti olsun diye sabah saat 5 buçukta gittik frankfurt´ a uçak inmisti !!! hanımla madrid havaalanına gittik gezelim diye, iberia ´nın san paolo uçağı, resmi iniş saati 17:30 final iniş saati resmen 15:50 !!! herif resmen bir buçuk saat öne atlamış !!!

uçaklar ve büyük havalimanları problemi bilinen bir problemdir.sen frankfurt´tan jfk´den falan hiç kalkmamışsın, jfk de bi kere 24´üncü uçaktık biz !!! o kuyruğa s.ke s.ke giricen sıran gelince de kalkacan, bu işin başka yöntemi yok. ben chicago´dan hiç uçmadım, ama o´hara da resmen 37.inci 40.ıncı uçak diye bi kavram varmış !!! iki pistten çiftli kalkıyorlarmış!...stockholm arlanda´da 45 dakika sira bekledik, bekledığımiz uçakta lufthansa...yersen...böyle bu işler, hiç sinirlenmiyceksin, kabul etcen... bi de avrupa´da avrupa topluluğu ayağına, mis gibi "ses, desibel bilmemne " sınırı getirdiler, eskiden frankfurt´tan uçaklar çiftli kalkıyorlardı,şimdi artık o yeni kuraldan dolayı frankfurt´ta falan da dizilir uçaklar asker gibi, artık 35.inci olursun, 40.ıncı mı...şansına kalmış...
güncel Önemli Başlıklar