bugün

güzeller içinden hiç bir tanesi seçilir mi? öbürünün mahcupluğunun vebalini alabilir misiniz? ben alamam.

şimdi efendim neredeyiz? ne yiyeceğiz? bunlar mühim sualler.

bir ege kasabasında oturmuşuz, diyor hoş geldiniz, dedik iki kadeh çay isteriz, adam hemen yapıştırır, kendi mahsulümüz olan harika yeşil zeytinimiz var, üstüne de hakiki zeytinyağı, isteğe göre nar ekşisi, biraz limon kekik ve pul biber.

e şimdi siyah zeytin o an akla gelmez. gül gibi siyah zeytin dururken gittin bir anlık heves için yeşilin oldun.

bazan çok zor kararlar almak durumunda bırakılıyorum...
Yeşil itikler.
siyah zeytinin ufak böyle buruşuk fazla tuzlu olmayan lezzetli bir cinsi var o güzel onuda denk getirmek mucize. bulursam hemen soslarım çok güzel olur leblebi gibi ye. ama gerisi tuz küpü gibi acı bir tat sevmiyorum.

yeşil zeytinin hepsi iyi ama favorim mora çalar renkli olanı ha birde çekirdeksiz biberli olanı.
siyah zeytin zeytindir, yeşil zeytin başka bir şey.
ikiside kendi çapında güzel. Severim ikisinide. Favorim tabiki black zeytin.
kendimde zeytin işi yaptığımdan vakıf olduğum konu.

çok uzun süre boyunca tuzda marine edilmiş siyah zeytin iyidir.
yeşil zeytine sırf çeşitlilik olsun gözüyle bakarken siyah zeytinsiz kahvaltı düşünemiyorum. sıcak simit ekmek bir şey görsem aklıma direk siyah zeytin gelir.
Bence yeşil zeytin daha güzel.
Yeşil, biberli, siyah, alyanak, pembe, mor... Hepsi benim bebeklerim.
Yeşil zeytinin hafif pembemsi bi tonu var. Pembe çizik diyorlar galiba en iyi zeytin odur.
VS bile almaz burada. Off zeytin koktu bee.
Yeşil zeytinin çeşidi boldur. Tadı ekşi ve hoştur, siyah zeytinin ise dolgun olanı güzeldir kanımca.
yeşil zeytin çekirdekli ise yenmez, kırmızı biberli olanlar var onlar güzel. siyah zeytinler için ise pek lafım yok geneli acı oluyor zaten ama onlar da fena değil.
ekşi yeşil zeytin daha lezzetlidir. siyah zeytinde acımsı bir tat var.
Yeşil zeytinin basıp geçeceği versus.
Tuzlu ve ekşi...
siyah zeytinin kazanacağı versustur.
Yeşil zeytin görüntü itibariyle daha çekicidir. Fakat iç güzellik siyah zeytindedir. Yeşil zeytinli flört, siyah zeytinle evliliğe gidilir.
Kırma zeytin yiyen başka zeytin sevme lüksüne sahip olamaz be arkadaş.
Yeşil zeytin seven kişinin kendine saygısı yoktur. Tşk
yeşil zeytin bence daha iyi ama siyah zeytin de daha ucuz.
yeşil zeytin daha lezzetlidir. siyah zeytinde acı bir tat var.
siyah zeytinin bir tık önde olduğu versustur.
Siyah zeytinin her türlüsü bence alır.
Kuşkusuz efendimiz yeşil rengi çok severdi. Bundan iki mana çıkar: (i) efendimiz renk körü değildi. (ii) yeşil zeytin yemeliyiz.
Yemek sofrasında siyah, içki sofrasında yeşil.