bugün

düğün salonuna dönmüş program.
acun'nun bugün belirttiği sözlüklerdeki sivri zekalılardan biri de benim demek ki çünkü hala program hakkındaki düşüncem aynı zaten o yüzden sadece ilginç bi sahneye denk gelirsem kanalda kalabiliyorum gerisi sıkıyor. ahanda yetenek var işte bunlarda, sözlüklerdeki sivri zekalılara kapak olsun gibilerinden laf etmek kolayda yabancı ülkelerdeki videoları oturup bi izleseydin güzel olurdu valla.. elalem aşmış gidiyor biz orgla şarkı söyleyene yetenek bu diyoruz, iyi ediyoruz, oh pek güzel oldu çok da güzel oldu..
basketçilere ailecek hayran olduğumuz programdır.
bilal göregen'in diskalifiye edilmesi gereken programdır. acun, zeki müren kılıklı adama söylerken işittiğime göre yarışmacıların başka programlara katılmaları yasakmış. oy bakımından diğer yarışmacılara haksızlık olur diye. iyi de 14 mart 2010 günü bilal göregen metin şentürk'ün programındaydı. zap esnasında denk geldim. "bu en iyi oyunuzu bilal göregen'e gönderin diye" de reklamını yapıyordu. bu durumda final gecesini 1 kişi eksikle izlememiz gereken program olmalıdır.
bet sesli ve paso detone şarkı söyleyen iki kız kardeşi yarı finalde izleterek andy warhol'e selam çakan program.
cennet yurdumda köy köy dolaşılıp, hane hane delilerin toplandığı, en delinin ayıklanıp birinci ilan edilmesinin amaçlandığı yine her zamanki gibi özgün ve orjinal olmayıp yurtdışından transfer edilmiş çakma program. Katılımcılarının, benim yeteneğim bu diye zır zop hallerini hülya avşara sundukları tivi programıdır. Sanki hülya avşar ya da acur yeteneğin bilirkişileriymiş gibi. Ayda bir kere alabildiği yüz kontürüyle köyünün delisinin seçilmesini destekleyen yurdum insanının söğüşlendiği yapım.
duygusuz bir belle söyleyen gruptaki esmeralda saçlarını yıkamak için kuyuya eğildiğinde kuyuya düşüyordu. sıçıyodum altıma gülmekten.

not: ingiz şivesiyle fransızca konuşan bir türk vardı la daha ne.
esmeraldanın kuyuya düştüğü yarışma programı. *
hülya avşar'ın koskoca notre dame de paris'i bir broadway müzikalı olarak tanıttığı ve tarihe geçtiği programdır.

arkadaş, her şey iyi güzel hoş da. sen kendini bir sanatçı diye tanıtıyorsan, tarihin en büyük müzikalini bilmiyorsan ne diyeyim ki sana?
birşeylere içlenmeden oy kullanılmasını dilemekteyiz.
(bkz: beceriksizsiniz türkiye)
mal-1: bakin şimdi size florasan taklidi yapicam ihihiee
seyirci: vuuaa şakşakşakssle

acun: evet senin yetenegin nedir tatlim
mal-2: bende size konuşan japon taklidi yapicam.. valla.
acun: hadi bakalim..
mal-2: masadakivazo ve mataramasukoy ihiihee* *
seyirci: vuuaa sahane şakşakşak..
düğün çalgıcıları bizim ülkeden çıkarabildiğimiz tek yetenekler. bize bunu anlatmış olan yarışma. olaya bak yahu tek yeteneği sevimli olmak olan bir çocuk org ile düğün şarkıları çalarak finale geldi, diğer bir yarışmacı ise görme engelli olduğu ve muntazam bir acitasyon yeteneğine sahip olduğu için finelde olan yarışmacı. evet yetenek bunlar acun. adam parayı götürüyor bizde ağzımızın suyu aka aka izliyoruz. asıl yetenek biziz ulan.
acaba bu yarışmada gerçekten 'yeteneksiz' olan mı aranmaktadır?..ve sonuçlar açıklandığında yuhlamalar karşısında ''- biz zaten yarışmanın adında da bu mesajı size vermiştik'' mi diyecekler?

yeteneğimiz yok diye boşuna katılmamazlık etmeyelim..gerçekte zaten YETENEKSiZSiNiZ diyorlarsa, bir şansımız vardır.
şarkı söyleriz, org çalarız, göbek atarız, yaparız bir şeyler..
budur arkadaş...
düğün müziği yapmak yeterliymiş meğer.
zaten yarışma yarışma değil ki.
diğer ülkelerde ki yarışmalara baktığımız da akla kara çıkıyor ortaya.
hazır ekip bir aradayken neden hepsini otellere animatör olarak pazarlamıyorlar diye düşündüren yarışma.
merak ediyorum. bunların kaçta kaçı animatörlükten gelme. bilen var mı?
hala devam eden yarışma.

birinci olmayı hak eden kaan diye düşünüyorum. dans dışında ezik gibi duran, kekeleyen, sıkılan, utanan biri. ama dans yaparken ateş saçıyor resmen, bambaşka biri oluyor. ben gerçek ışık diye buna diyorum. sadece yetenek açısından bakılmamalı, o kadar tutkulu ki dans ederken. "bu çocuk danstan başka bir şey yapamaz, yapmamalı" diyor insan.
(bkz: azalarak biter mi dersin yiğğen)
bilal ve uğur ikilisinin kazanması gereken yarışma. dansçı arkadaşlar.
gördüğüm kadarıyla michael jackson dansı yapan bir adamla, ismail yk şarkısı çalıp söyleyen bir çocuğu yarıştıran yarışma. o kadar garip değil de bende mi bir sorun var acaba?
org çalan bir çocuğun finale kadar gelebildiği yarışma. ayıptır.
bugün yapılan finalinden sonra birkez daha , türkiyenin böyle bir yarışmaya ne kadar ihtiyacı olduğu anlaşılan programdır keza onca boş ve gereksiz yarışmadan sonra böylesine, yeteneklere teşvik ve teşhir sağlayan türk insanına yeteğini farketmesi mevzusunda cesaret ve gayret veren bir yarışma çok isabetli olmuştur, acun ılıcalı'nın bugüne kadar yaptığı en anlamlı ve isabetli proje olmuştur kanımca.
hala 3 tane topu aynı anda havada çevirmeyi über bir yetenek olarak görenler olduğu için finalde de bu tarz insanları görüyoruz. sıkmadı mı artık?
hayal tacirlerinin, hayallerinden yakaladıkları insanların etinden, sütünden ve de yününden sonuna kadar yararlandıkları programın adıdır.

izlemesem de kerhen izletiliyorum ama vereceklerini iddia ettikleri o 500 milyarı, 50 gündür maaşlarını alamayan show çalışanlarından ya da daha önceki yarışmalarda kazanıp da hala ödeme bekleyenlerden çıkartmazlar umarım.

öte yandan show ve acun tam bir tencere ve kapağı kompozisyonu... dilediği gibi program yapabiliyor ve dilediği sürede. şu an izlediğimiz yarışmanın kaçta başladığını bilenler, kaçta biteceğini biliyorlar mı acep?

haftada 7 saat acun, 12 saat yemekteyiz, geriye ne kalıyor ki?

yeni başlayan komedi dizisi türk malı bile tam 2 saat 20 dakika sürüyor. en kral yabancı komedi dizisi???

sadece ve sadece 25 dakika!
programda bilal uğur ve beden eğitimi hocası gibi gözüken ama her türlü şeyi yapmaya çalışan arkadaşın kazanması gereken yarışma. zaten gerisi mahmut tuncer in programına konuk olacak cinstendir. işin ilginci kör bir çocuğun ağzıyla ses çıkartması ve çalgıcı çocuğu görünce yarışmacı ''ne işim var lan burda'' moduna niye girmiyor. bunun tek sebebi yapım ekibi ile imzalanan anlaşmadır. yoksa böyle bir işkenceyi çekmek mümkün değildir. bir ara kamera hülya avşar ı çekti. onun yüzünde ''bitse de gitsek'' havası vardır. yorumlara gelince olumlu oluyor tabi. bu arada kolbastı ekibi vardı. * *
direkle şov yapan abinin bilal göregen ve dans eden bebelerin önünde birinci olması için direği tek hamlede ortadan kaybetmesi gerek. yoksa birincilik zor.
güncel Önemli Başlıklar