alpay erdem in bahsettiği çocuklardır. güzel çocuklardır.
https://pbs.twimg.com/med...BF_dXGhCIAE_sBa.jpg:large
Çocukluğumuz hatta şimdiki halimizdir.
yanakları öpülesi tombiklerdir. ekmek bir nimettir. onu yerden alıp üç kere öpen çocuk nimetin kıymetini ve kutsallığını öğrenmiştir. onu yetiştiren anne ve baba ne güzel bir anne babadır...tebrik edilmelidir...
ekmeğin kutsal olduğunu öğrenmiş çocuktur.
bizim çocukluğumuzdur. ekmeğe, nimete olan saygı gösterilir.
biziz o çocuklar. inançsız olmama rağmen her defasında yaparım bunu. hem de çarpılma korkusundan tamamen arınmış bir düşünceyle.
Sevılesı canparelerdır onlar. (bkz: 70 lerın 80 lerın 90 ların cocukları) artık pek bulunmaz bu saf, temız cocuklardan.
çoğumuzun çocukluğudur. ben hamur fırında ne kadar kaldıktan sonra kutsallaşmaya başlıyor onu merak ediyordum mesela.

yine de et daha değerli bir besin kaynağı olduğu için eti daha fazla öpmelerinin öğretilmesi gerektiğini düşünmekteyim.
her ne kadar farkında olmasalarda farkında olan bir insanın bunu yaptığını düşünürsek nimete saygı duyan insan denilebilir.
sonra onu alıp yüksek bir yere koyar ki hem ezilmesin hem de kuşlar yesin.
ne iyi niyetli insanlarmışız. güzel zamanlardı hatta daha güzeli için;

“Kasabın önünden geçmeyelim, borcu vardı bana. Belli ki sıkışık, bile bile kendimizi göstermiş gibi olmayalım”

atın beni böyle insanların olduğu bir zamana.
bizim neslin çocuklarıdır onlar. kıymet bilen çocuklardır, saygılı, edepli çocuklardır. sokakta sek sek, saklambaç, yerden yüksek, beş taş, taso, evcilik oynamış, mahalle maçları yapmış çocuklardır. özlenmiş çocuklardır onlar.
beyni citilenmis ve fikri sakatlanmistir. ekmeklerin en cok bizim ülkemizde çöpe atildigini yakinda ögrenecek ve hay ben sizin tutarsizliginiza ve ikiyüzlülügünüze diye tepkisini gösterecektir.
ekmeğin kudsiyetinden ötürüdür.
ekmek aldıklarında, poşette, torbada, çantada nede olursa olsun, ekmeği yere asla koymaz bunlar büyüyünce.
ekmeğe ayıp olmasın diye.
dünyada daima bulunması gereken vefakar çocuklardır. hepsinin gözlerinden öpülmeli.
(bkz: 3 kere iphone öpen çocuk)
nimete hak ettiği değeri veren çocuklardır. çoğu geçmişte kalan ancak hâla aramızda olan çocuklardır onlar.
3 saniyede alınca mikrop bulaşmıyomuş leen çocuklarından daha iyi niyetli olan çocuklardır.
nuri şahinin bir dortmund maçında yaptığı hareket dir. cep telefonu ile girdiğimden bakınız veremiyorum malesef.
Nerede o eski çocuklar,çocukluklar eskisi gibi tadı yok hiç birşeyin, o eski masumiyet
Bu çocuklar suyu da eğilerek içerler.