bugün

(bkz: sözlük beni o clup bu clup gezdir lan allahsız)
(bkz: sensin zavallı)
28 şubatı 1 marta bağlayan gece ile 31 aralığı 1 ocağa bağlayan gece arasında fark olmadığını bilen, pek de zavallı olmayan kişidir.
Bugün yaşayacağım olaydır, üstelik yeni yıla evde ve yalnız gireceğim. Ancak kendimi "zavallı" gibi hissetmiyorum, tamamen tercih meselesi.
okumak için şehirdışındaysanız, eve gidecek kadar da paranız yoksa ''ahhh keşkeeee'' düşüncesi çıkmaz aklınızdan. ilk annenin, abinin yeni yılını kutlamak gibisi yoktur beeee!
arkadaşlarınızın hepsi çil yavrusu gibi ailelerinin yanına gitmişse içinde bulunduğunuz durum.
aslında pekte zavallı olmayandır. ele alınır kadehler tüm aile, akrabalar 3..2..1..0 diyip birbirine sarılır. mutlu olunur falan.
(bkz: John Lennon dinleyerek yeni yıla girmek)
son dakika golü yiyip mecburen sahadan yenik ayrılan kişilerde olabilirler. bu durumda minareyi çalanın hiç mi suçu yok diye sorulmalıdır.
taksim'e çıkıp, içip içip, ona buna sarkan zavallıdan daha şanslı kişi.
asıl zengin dışarıya eğlenceye giden değil ayağına eğlenceyi getirendir.*
dışarıya çıkıp normalden iki kat fazlapara ödeyen ve itiş-kakış içinde, yeni yıla girenlerden daha iyi konumdadır. ama erken yaş döneminde bu üstünlüğün farkında değildir. birkaç yılbaşı gecesi, maddi manevi kazıklanması ardından akıllanacaktır. en güzeli arkadaşlarla evde geçirilen kutlamalardır.
(bkz: yeni yıla keranede girmeyen zavallı)
zavallıyla uzaktan yakından alakası olmayan kişilerdir.
(bkz: öyle deme ya)
bizde evde giriyoruz ama biz partiyi eve taşıdık. illaki dışarı çıkmak gerekmiyo heralde. tam emin değilim bu hususta ama. gecenin ilerleyen saatlerin net kanımı edit olarak da girme ihtimalim var tabi kesin karar için.
yeniyıla dışarıda götünü başını şuursuzca sallayarak giren kişilerden daha fazla zavallı değildir.
gayet de normal bir insandır. dışarının kalabalığı, gürültüsü yerine ailesiyle keyif içinde yeni yıla girmeyi tercih etmiştir. rahat rahat da içer, ne laf atan vardır ne de rahatsız eden.
köpeği hastalanmış madur insandır belki de. * * *
kuru et + karışık kuruyemiş + arnavut ciğeri + yaprak sarma + cips + bira + GENiŞ AiLE daha nolsun ohhhhh sabahlar olmasın .
Iyy bi de bitlidir şimdi o. Hatta sabah kahvaltıda kesin çay içiyodur. *
Yahu allah rızası için kalıbınıza yakışır başlıklar açın.
Bu nedir ya?
Bu yaşıma kadar* hiç yeniyıla dışarıda girmedim hep evimdeydim. Boyumda bir kısalma meydana geldi mi? Hayır...
Dur bakayım, vallahi gelmedi...
(bkz: zavallı deme alınırım)
yeni yılı zihnen bir rahatlama, yeni umutlarla kendini iyi hissetme aracı olarak gören ve bu şekilde hissetmesi için ekstra bir mücadele içine girmeyip istediği kişilerle evinde rahat ve güzel zaman geçirmeyi tercih eden kişiliktir.

yoktur yahu bir zavallılık durumu ki kime göre neye göre??
hocam ayıp oluyor ama,sence zavallı bence çulsuz insandır yani.yeni yıl bahanesiyle ortalama bir gece kulubünün bile fiyatlarını tavan yaptığını düşünürsek, hal hazırda manitada yoksa elde, yapacak pek birşey kalmıyor gibi.
yeni yıla otobüste giren zavallıya göre daha şanslı zavallıdır.