bugün

bir şey getireceği yok, ama bol para ve saadete hayır demem.
huzuur getirsin huzuurr mutlu olalım artık şu ülke sınırları içerisinde lütfen.
Güzel bir tayin, tam da istediğim yere.
Beni seven birini başka bir şeye gerek yok. Çok şükür para pul huzur var sevgi eksik bir tek.
sağlık, para, huzur, kariyer, para
(bkz: yeni yıl sana ne getirsin/#42607959)

Demiştim ama 2020'ye kalmadı. Annem sizlere ömür.
mutluluk getirsin mutlu olayım tek isteğim bu.
Kar tatilinden gayrı yoktur isteğim.
Amk bela ölüm getirmesin de ne getirir ise getirsin.
Simdi ask para sağlık yazardim da önceki senelerden istedigimiz temenni'nin bir türlü gerçekleşmemesi üzerine bu yıl bisey istemiyorum.

Belki ters totem işe yarar ne diyorsunuz.*
huzur getirsin efendim başka ne isteyelim.
o’nu getirsin.
Eş, dost, arkadaş, bide düzgün bi şehirde üniversite okumak. Bu kadarı yeterli.
Bir şey götürmesin yeter. Gerisini hallederim ben.
Gelirken 2 ekmek alsın.
ondan mesaj getirsin ya da onu getirsin. onu istiyorum sadece. getirmeyecekse de alsın aklımdan kurtulayım.
Bana ne getirir bilmem amma Tüpçü' ye servet getireceği garanti.
(bkz: milli piyango)
görsel
Yeni yıl bana burs getir lütfen lütfen.
aspava.
Yeni yıldan medet uman, kalk iki rekat namaz kıl allahtan iste hacetini. Kula yalvaracağına cenabı hakktan iste ki muradın hasıl olsun. Yeni yıldan beklemek de ne lan? O da senin benim gibi aciz bir emir kulu işte. Yüce allaha kulluğu terketme ki kula muhtaç olmayasın. Yoksa çok beklersin yıllar gelir geçer.
Ne getirsin ? Biraz farklı açılardan bakalım ve geçmişe bakarak ne getirmesi gerektiğine karar verelim.

Sevgili 2019’un ilk 11 ayında 430 kadın öldürüldü ki daha isimlerini sayısını bilmediğimiz kadınlar katledildi,tecavüz edildi,taciz edildi.

Çocuklara istismarda son 14 yılda 14 bin artış var,2018 yılında 10 ila 18 yaş arası çocuklar kendi çocuklarını doğurdular.Suriyelileri saymıyorum.2001 ile 2018 arası bu sayı 542.821

Kurslarda,cemaatlerde, tarikatlarda erkek ve kız çocuklarına sayısız taciz ve istismarlar oldu.
Teşekkürler ben artık bir çocuğu sevemiyorum.

Erkeklerde 12,kız çocuklarında 9 yaşındadır buluğ çağı denildi...Babanın kız çocuğuna şehvet duyması haram değildir diye fetvaların verildiği bir yıl yaşadık.

Bir çok şehrimizde tarihi eserlerimiz harap edildi.üzerlerine aşk nidaları yazıldı, rant uğruna oteller yapılıyor.
Pisa(Uluslararası öğrenci değerlendirme platformunda)da 72 ülke arasında eğitimde 50. Sıradayız...
Artık kitap değil telefon ve sosyal medya okuyoruz.Ne emek kaldı ne emanet.

Ve son olarak Ceren özdemir...Önüne geleni öldürmek isteyen bir psikopat tarafından belki kaderinin şanssızlığı belki ecelin ona kurduğu acımasız oyun ile öldürüldü.

Bizler Türk milleti olarak alıştık galiba biraz ha ?
Mini etek giydi diye “tıp öğrencisi” tarafından sokakta yumruklanan,
Dolmuşta tekmelenen,
E dolmuşta tek kaldı diye tecavüze uğrayanlar,
Testere ile başı kesilip Bavula koyulanlar,gece sokağa çıktığı için tecavüz edilenler,e hiç sebepsiz yere sokak ortasında tokatlananlar ve daha koca kel kafamın unuttuğu,unutturulduğu diğer kadınlarımız...
bu sadece 2019’a özel değil.bizler kadının değerini öğrenemedik.

Sevgili arkadaşlar...2020 bir şeyler getirmesin.
Bizler getirelim.değişmesi gereken 2020 değil,bizler.
Hepinizin yeni yılını tebrik eder kitaplara konu olacak bir yıl dilerim.
Hiçbir şey
Zaten ne getirdi şimdiye kadar da bundan sonra getirecek.
Yeni yıl bana Volvo v40 + daha yüksek ücretli bir iş getirsin isterdim.
Yeni yıl bana Volvo v40 + daha yüksek ücretli bir iş getirsin isterdim.
gönlünden ne koparsa getirsin.