bugün

hükümetin sigarayla mücadele kapsamın da 1 ekim 2014 itibariyle yasallaşacak olan kanun gereği artık sigara markaları olmayacak ve paketler düz siyah tasarım şekilnde olacak. marka yerine numaralama sistemi geliyor.
(bkz: example)
malboro 1 numara.
winston 7 numara.
(bkz: kutuma güveniyorum)
(bkz: 3 numara)

dünyalar saçması uygulamadır. sanki çocuk parliament'in mavisine camel'ın devesine vuruluyor.
Çok haklı! anam da babam da bütün akşam yanımızda tüttürürdü. Şimdilerde anamın savunması "Biz nereden bilelim. Eskiden herkes her yerde içerdi."

Ne edelim? zaman geldi, Küçücük yaşlarda elimize çokça paralar geçti. Biz de tutulduk dumanın mavisine! Amma ne zaman bir bebe görsem atar söndürürüm.

Güzel bir Uygulama!

görsel
20 dal sigara yazamamışlar. inşallah bakkaldan silik yerler.
paketin üstüne inek tezeğinin resmini koy , bak nasıl bırakıyo herkes...içmeyin abi içmeyin.
Ulan siyah mı o kötü renkten mi bir türlü anlayamadım ben de hayırlısı...
daha görmedim desem.
Ulan sigaranın paketini değiştirdiniz anladıkta niye şeklini ve tadını değiştiriyorsunuz.
paket zerre umurumda değil. pariament ve marlboro'nun içine resmen tezek basmış şerefsizler.

köy bakkallarından eski paket sigara bulmaya çalışıyorum.

bu olayda emeği geçen katkısı olan herkesin yedi sülalesini ...
Hangi psikolojisi bozuk böyle bir fotoğrafı bastırır paket üstüne merak ediyorum? Allahtan paket bittikten sonra gördüm fotoğrafı.

görsel
Bizim millette akıl yok. Kimse almasa devlet büyük bir gelir kaleminden olacak. Kafa yok bu milette.
2 günde 1 paket bitiremedim ya la . içine sicmislar resmen . Sicmislar derken literally sicmislar yani.
tasarımı umrumda olmayan paketlerdir. zira içilmesin diye en nefret edilen renklerin seçildiğini, en itici fotoğrafların kullanıldığını biliyorum.

ama sigaraların tadındaki değişiklik beni yoruyor. muhtemelen sigara üreticileri yeni paketlere hazır değildi ve tütünleri hızlıca tam kurumadan sardı. bu da ağız tadımızı bozdu.

birkaç ay sonra gerçek sigara içebiliriz umarım.

Edit: o sönmüş penis gibi duran sigara dalı fotoğrafını kadınlarda görünce istemsizce gülüyorum.
Söyleyeyim de köyden tezek yollasınlar. En azından doğal ve beleş. Sar sar iç.
sırf bu yüzden sigarayı bıraktım amk. açık tütünle aynı tad.
sanırım vergiler arttıkça sigara firmaları dandik tütünleri yolluyor türkiyeye.
şöyle bir paket ile türkiye'de çoğu kişinin sigarayı bırakacağına yemin etsem mi bilemedim.

görsel
Yine mi değişti amk.