bugün

acaba ne zaman formalite kısımları atlayıp sevişmeye başlarız düşüncesi.
eski deneyimler. *
daha önceki ilişkisinde terkedilmiş olmanın verdiği kimseye güvenmeme duygusuyla terkedilme korkusu geçer akıldan.
eski ilişkide yapılan hataların tekrar edilmemesine özen göstermek.
"acaba bu verirmi ki lan" diye düşünüle bilir.
- sütyen destekli mi desteksiz mi?
- yine mi? emin miyim? ya sevmiyorsa? ya ben gerçekten sevmiyorsam, sadece olsun diyeyse? gerçekten hoşlanıyor muyum? onunla olmak istediğime emin miyim? müzik zevklerimiz uyar mı? ya onu hatırlarsam, zaten benziyor da, ya ya ya...

devam eder... ardı arkası gelmez bu soruların. yeni bir ilişkiye başlamak gerçekten istediğiniz bir şeyse, akıldan hiçbir şey geçmez. tek geçenler kalbinizdedir. akıl girmez araya. akıl giriyorsa, anılar girer, geçmiş girer, kısacası o girer. benzerlikler aranır en sonunda istersen hiç başlamasına karar verilir.

aklından geçenler çoksa ve kalbinden geçenleri bastırıyorsa, yeni bir ilişkiye başlamamalısın. akıl hiç yoksa ve ağzın kulaklarındaysa hoş geldin aşka. *
yeni bir ilişkiye hazır mıyım?
hissettiklerim ve onun hissettikleri gerçek mi?
önceki tecrübelere dayanarak:
aldatır mıyım?
bu beni aldatır mı?
kendim hakkımda hiç bir şey paylaşmıyacağım. belli bir süreye kadar.
çünki bu zamana kadar paylaştıklarımda anladım ki: kaşıma gözüme değil parama aşık olmuşlar.
kesinlikle ne zaman sevişiriz? olmamalıdır.
erkeğin arkadaşlıktaki ya da ilişkideki ana niyeti ilk başlarda hemen anlaşılabilir. konuştuğu konular hareketleri niyetini belli eder.
(bkz: türkiye de iyi sevişen erkek bulmanın zorluğu)
olumsuz düşüncelerse, bir süre sonra yerini güzelliklere bırakacaktır. "ısındım sandım ama ısınamadım galiba. hiç devam etmeyeyim ben." derken ve bu gelgitler uzun da sürebilirken, onu benimsemeye başladığın andan itibaren hızlı bir sevgi oluşur. sanki kaybettiğin zamanın açığını kapatır gibi...

sonrasında "iyi ki karşıma çıkmış. iyi ki o var" diyebiliyorsan, geçmişte ilişki için yaşadığın kararsızlıklarından dolayı, gerçek bir pişmanlık duyarsın.
eski deneyimlerin çerçevesinde gelişen düşüncelerdir.

-bu da terk eder mi lan?