bugün

-kabuklu deniz ürünleri
-ketçap mayonez olmuş, turşusu bol hamburger, döner türevi ekmek arası yiyecekler
-kabuklu antep fıstığı (aslında zor değil de kapalısı gelince hayat çok zor)
tavuk döner. hele yavşak çalışanlar büyük bakkal ekmeği ile yapıyorsa. yanınızda arkadaşlarınız falan varsa rezil olursunuz. yemeyin olm pizzamız var lahmacumuz, pidemiz, türlü türlü yemeklerimiz...

(bkz: necati şaşmaz)
nar, kırılmamış ceviz eziyet benim için ama seviyorum sonuçta.
hamburger. Bi ısırıyorsun alttan marullar dökülüyor. Yada ben beceriksizim.
hamburger yerken köfte mi kayıyo yoksa üstteki ekmekte mi bi sıkıntı oluyor? sıkıntıyı hala çözemedim arkadaş.
ayvalık tostudur o.
bol salçalı spagetti, karışık ayvalık tostu.
Şeftali.
kesinlikle sütlaçtır.
midye dolma.
Pamuk şeker, hamsi(balık) vb. yağlı ve çok şekerli yapışkan şeyleri yemesi çok eziyetlidir.
ayva. ne zaman yesem boğazımda sıraya giriyorlar.
ıstakozdur.

yazık ya, bize kendini yedirecem diye ne ezizyete giriyor kendi o ayrı mesele yemesi ayrı mesele.
palamut inciri. eliniz diken icinde kaliyor, tabi tadina degiyor ama cok dikenli namussuz.
waffle.

ustalık gerektiriyor.
şeftalidir. çok sulu olduğu için keserken suyu akar. elin kolun şeftali suyu olur. ben yerken yoruluyordum. artık yememe kararı aldım.
Haşlanmış mısır( aslında pek çok kişiye göre eziyet olmadığı halde diş teli taktığım dönemlerde bana eziyetti) , arasına bol miktarda ketçap, mayonez gibi ıssırınca ağzınızdan burnunuzdan akması olası sandviçler, sıcak havalarda hızla eriyen dondurma yerken eziyete dönen yiyeceklerdir.
kestane. dış kabuğu iç zarımsı zimbirtisi derken zordur yemesi.
kereviz olduğu iddia ediliyor. yerken harcadığınız enerji yediğinizde aldığınız enerjiden fazlaymış.

erimiş çikolata. dışardaysanız ambalajını yalayamazsınız rahatça. yarısı eriyip ambalajıyla atılmış çikolata içinize oturur.

bol kılçıklı balık. sırf bu yüzden balık yiyemezsiniz levrek ve çipurayı keşfedene kadar. *

ıspanak. ağzınızı burar. iki gram vitamin alacağım diye ağız tadınızdan olursunuz. üstelik demir deposu falan de değildir. amerikada aşırı ıspanak bolluğu olduğu zamanda (temel reis'in çıkış zamanlarıymış) bilgilerdeki küçük bir virgül oynaması bize öyle olduğunu düşündürtmüş. atıyorum 0.09 gr demir yerine 0.9 gr demir.
nar tane tane yemesı ezıyet.
ayvalık tostu. böyle yerken ağzın yüzün ketçap mayonez oluyor. ne zaman yesem 100 lü peçete harcıyorum anasını satayım.
ilk buluşmada spagetti söyleyen karşı tarafa yapma işte bunu bakışı attıran , olaylardan artık ben sorumlu değilim yüz ifadesini takınmanızı gerektiren. Spagettidir.

(bkz: gerçekten de rezil oldu)
çekirdek,karpuz ve nar.
hatay usulü dönerdir. ya da soslu dürüm döner. çok eziyetlidir.
bir de "yağlama" vardır kayseri yöresinden. dökülmesin diye yani var ya... neyse.
balık, sevilir ama elde bıraktığı o koku yok mu :/