bugün

görsel
yabancı ülkelerdeki ismi mirinda olan içecek.
Son çıkardıkları kırmızı renkli karışık meyve aromalı olan gazoz oldukça lezzetli olan içecek markası.
(bkz: sarı kola)
Haftada yedi gün yedigün için gibi basit bir slogandan ortaya çıkmış olmalı.
yurtdışındaki ismi sevenday değil mirinda olan içecek.
Sekiz günden güzel olan şey. Evet.
kaliteli ve lezzetli ürünleri vardır. kan portakalı ayrı bir güzeldir.
atanamayan fantadır.
fanta'nın yandan yemişi. yoklukta içilir.
elmalısı çok güzel olandır.
aşığınım lan. içki yok o yok sen varsın. *
(bkz: yedigün 330 ml pet)
çocukluğumda vazgeçemediğim, ancak sonraları fantanın gölgesinde kalan gazlı içecek.

http://nevaricinde.blogsp.../yedigun-icindekiler.html
promosyonları hiçbir yerde verilmeyen içecek.
efendim nereden aldıysak yedigün aldık, elimizde 2 tane kapak var. birinin altında 1 litre yedigün diğerinde de 1 litre fruko var. ulan 6 tane bakkal gezdim ya 6, kimse de demiyor ki 'aga evet biz veriyoruz yedigün.' ha bir de yedigün satılmıyor ki arkadaş, fanta satıyorlar falan. ben o sinirle küçük esnafa çattım, 'süpermarketler götünüzü siksin inşallah, hiç de ağlamayın batıyoruz diye pezevenkler, 1 litrelik şey için yaptığınıza bak.' falan dedim ama internette araştırdığım kadarıyla yedigün promosyonları hiçbir yerde verilmiyor. ama inat ettim ulan, yedigün promosyon hattını arayıp soracağım adamlara 'nereden alınıyor bu promosyonlar?' diye, evet ben, gazlı içecek tüketmeyi bırakan ve her gün 1 saat yürüyüp ardından maden suyu içen ben, o promosyonları alacağım.
görsel
grup vitamin'in reklamında oynadığı, takmayacaksın şarkısıyla şenlenen içecek.

[http://www.youtube.com/watch?v=2D1b7q8wCqA ]
(bkz: markette yedigün vermek).
askerliğinin bitmesine yedi gün kalmış askerlerin diğer arkadaşlarına ısmarladığı içecek.
bir zamanlar reklamlarında "bir efsaneydi bir efsaneydi" nidaları ile hakan peker'in oynadığı içiktirik.
bir haftadır.
fanta ile birlikte yurdum insanlarının bir bölümü tarafından sarı kola olarak adlandırılan içecekimsi...
calcium c sandoz gibi tadı olan içecek. bazen kendimi kandırıp vitamin niyetine içtiğim oluyor.
fruko fabrikasında üretilmektedir.
serdar ortaç'ı reklamlarında oynatmasından dolayı iflas etmesi beklenen firma.