bugün

Saf ve temiz yürekli öğrenciler..
Ne güzel günlerdi lan.
"Gralıçam"..
Harika dizidir. Zamanında izledim. kesmedi geçenlerde tekrarını izledim. Ne güzel diziymiş bir kez daha anladım.
Hala bölümlerini arsivimden acıp acıp izlerim. son güzel dizilerdendi.
akarı yok kokarı yok temiz iş.
vayy bee nr gunlerdi. trt o zamanlar harbi iyiydi ya.

yedu numara

ayrilsakta beraberiz falan izliyorduk iste.
bu nesil kardeşçe yaşamayı, hayatta kan bağın olmayan insanları canından bir parçaymış gibi sevmeyi öğrendi, hayatın zorluklarına karşı güzelliklerini görebildi, hayat dersleri aldı.

yediden yetmiş yediye izlenebilecek hayatın içinden hayat dolu bir diziydi artık piyasa da tutulmayan, üretilmeyen türden bir şey yani.
ne güzel diziydi be. Insanlar samimiydi anadolu insanlarıydı. Şimdikiler gibi batılılaşma yoktu dizide, Hala izlerim.
Gelmiş geçmiş, en iyi televizyon dizilerinden biri olduğunu kabul ederim.
ayrılsak da beraberizi de izlemiş nesildir.
herhalde galiba sanırsam benimdir.
Herhalde galuba sanursam ;)
la, yedi numara daha dünkü olay,

uzaylı zekiye izlemiş nesildenim ben...
Çocuklukla ergenlik arasında dolaştığımız yıllarda hep bir aile sıcaklığı veren, herkesin kendinden birşeyler bulduğu, bütün aile televizyon başına kurulup izlediğimiz efsane diziydi.
Harbi çocukken ne güzelmiş be diziler bile. Şimdi niye, nasıl böyle yozlaşmış her şey. Yıllar mı sebep yoksa çocukluk mu bir farklıydı anlamıyorum sözlük ama özlüyorum.
Taşradan okumak için istanbul'a gelen öğrenciler dizi kahramanımızdi. Şimdi ben de okumak için istanbul'a gidiyorum. Hey gidi günler!
bi sıdıka izlemiş nesil kadar efsanevi değildir yine de.
çoçuklukta çok kavrayamadığım ama nesil anlamında denk geldiğim dizidir.
yaşlandık herhalde galiba sanursam.
2012'de de olsa izlediğim için benim de aralarında sayıldığım nesil. tabi alt devre oluyoruz bu durumda ama yine de trt1'den her sabah izledim onu, hatta o zamanlar oyuncuları twitter'dan takip etmeye başlamıştım. keşke o yıllara dönüp tekrar izlesem diyordum ama öte yandan trt1'in de normal antende zırt pırt cızırdadığını* hatırlamıyordum.
ayten'in bile özlendiği günleri görmek çok üzücü.
ayten'in hızlı konuşma yaparken ki sahnesi yaklaşık 10 kere izleyince şöyle birşey diyor (sizleri aydınlatma amaçlı):

-Hikayene durmadan inandırıcılık arayarak bencil meraklarını tatmin etmeye çalışacağına bari beratın yardım ihtiyacına cevap vermeye çabalayan ve malesef senin gibi kendi egosunun gölgesinde yaşadığı halde etrafını bencillikle suçlayıp durmayan insanların yolunu tıkamasan ayrıca üstelik bi de bencil havalarda ortalıkta dolaşmasan daha iyi olmaz mı rüya.
(bkz: ayça mutlugil)

" sanursam, herhalde, galüba " böyle diyor hatam olmuşsa affola.
(bkz: haydar)
(bkz: okan selvi)
amanını mor goyun meeeler gelir...
Şimdi ki dizilerde o sıcaklığı bulamayan nesildir.
ilk yayınladığı zamandan bugüne kadar 92 bölümüde 1676442 kere izlemiş olan benimde dahil olduğum şanslı nesildir.2007 doğumlu yeğenim var onada izletiyorum oda alıştı.
dizinin ilk 13 bölümü Kandillide diger bölümler arnavutkoyde cekildi. arnavutkoydeki ev simdi mimarlık ofisi. once bu eve gittim ama kapidan bakabildim sadece. sonra Kandilliye gittik arkadasimla. ilk bölümlerin cekildigi ev metruk bir halde terkedilmis. kapilar kilitliydi ama mutfagin bahceye acilan kapisini yokladigimizda acik olduğunu farkettik. girdik iceri korka korka oglanlarin odasina kizlarin odalarına girdik. hatta merdivende foto da çekmiştik ama kayboldu fotolar malesef.
vahit emmi
zeliha yenge

ayten bacı
rüya bacı
asuman bacı
diğer kızın adı gelmedi aklıma

haydar
ve adamım recep..
ve tabiki sıyırtık...

kim unutabilir. pazartesi günleri olurdu. trt nin leyla ile mecnundan sonraki en güzel dizisiydi...