bugün

entry'ler (108)

stephen hawking

en kısa zamanda "zamanın kısa tarihi" kitabına başlamayı niyetlendiğim rahmetli fizik adamı.

gözlük takmak

özellikle de kızlara yakıştırıyorum ben gözlük takmayı. buna inat heralde erkeklerden çok kızlar gözlük yerine mercek takıyor gözüne. çünkü gözlük bir insana özellikle de kızlara yakışan en önemli aksesuarlardan biri, güneş gözlüğü hariç tabi, o çok itici. gözlük takıyorsanız çevrenizin "ya çirkin duruo lens alsna" yakarışlarına aldırmayın, gururlanarak takmaya devam edin.

cem evinden sürekli saz sesi gelmesi

semahların başlıca ögesinin saz olduğu için gelmekte.

saadet vakti geldi

remakein vakti geldi.

ankara

sırf ülkenin ağırlık merkezinde olduğu için 95 yıl kadar önce baya bir çağ atlayan şehrimiz.

şeffaf lens güneş gözlüğü bebek arabası avm

bu da böyle olmuş ögeler bütünü. unuttuğum varsa belirtiniz. ha bi de tesbih ile rakıyı unutmayım o da er cins.

1991 türkiye sinde kadınlar

1991 türkiye'sini bilmem de 1991 eminönü'sü şimdikinden daha kötüymüş.

https://www.youtube.com/watch?v=99UITSxvF1I

gözlüğün camlarını karartınca karizmatik olması

katıldığım gerçek.

gözlüğün camlarını karartınca karizmatik olması

normal gözlüğü sevmeyip dörtgöz denmesinden korkup lens falan takan kişilerin güneş gözlüğüyle resim bile çektirme durumu.

gözlük yerine lens takıldığını öğrenmek

bir up diyelim mi?

bayan demek neden öküzlüktür

yazıldı mı bilmiyorum ama muhtemelen onu en çok kullanan kesimle alakalı olabilir. elbette ki öküzlük değil öküzlük olarak algılanmasının nedenini söylüyorum yoksa gayet de kibar bir laftır. ancak "varoş" diye hor görülen kesim çok kullanmaya başladıkça bazı karılar tiksindi bu durumdan. evet ben de karı diyorum bu da kaba dimi?

gözü bozuklar vs bozuk olmayanlar

aklıma gelen bir vs. misal gözü bozuk olanlar gözlük veyahut lens takarlar ki bu lens de renk değiştirmek için değil, gözlük takmadan da uzak yahut yakını görebilmek içindir. gözü bozuk olmıyanın ise böyle bir derdi yoktur, ancak onlar da imaj gözlüğü ya da dinlendirici gözlük denen şeylerden takarlar. gerçi yaşlanınca okuma gözlüğü takacak çoğu, heralde ben de takarım.

fikret şeneş vs isyan tetick

uplayalım.

gözü bozuk olup gözlük ve lens kullanmayanlar

çok merak ettiğim insanlar. acaba günlük hayatta nasıl davranırlar?

kataraktı olanlar da zaten gözündeki lensi değiştirmek zorunda sanırım, yani doğal merceğini çıkarıp yapay mercek takma gibisinden. ancak benim yakınımda da olmuştu, göz katarakt iken yakın veya uzak gözlüğüne gerek duymuyordu. tedavi olduktan sonra tekrar gözlük kullanmaya başladı.

up der kaçarım.

duygusal anlamda dibe çökerten müzik önerisi

sözleri boşverip müziğe kulak verirseniz belki:

http://www.youtube.com/watch?v=MdBMt6zIoUY

bayburt metrosu

uzatılması gerekir, bence ülke genelinde bir hızlı tren olmalı, edirne'den hakkari'ye bütün şehirleri dolaşmalı.

bir de çevremizdeki kişilerin lens takıp takmadığını anlayabilsek ne iyi olurdu diye düşünüyorum.

uzak

tarkan'ın verme ile beraber bendeki yeri ayrı olan bir diğer şarkı. bunun söz müziğini kendi yapmadı ama yapsa bu kadar olurmuş diyebileceğim bir eser.