bugün

şu nedenlerle yaşamaktan bıkarlar..

1: etrafındaki çürümüş insan kalıplarından iğrendikleri için.
2: kendilerini dev aynasında gören kişilere, senin aynan benim gözümde geçerli değil diyemedikleri için.
3: verildiğinden bahsedilen nimetleri göremedikleri için.
4: artık yemek, aile, dünya, kültür ve hatta alkolden zevk alamadıkları için.
5: u'mutlu mutluluklardan nefret ettikleri için.
6: onun, gözü ve konuşmaları beynine kazınmışken, ruhunda hissedemedikleri için.
7: sigara içerken onu düşündükleri için...
8: bu boktan dünya'da adam olmamasından dolayı..

yani u'mutlu mutluluk değil de ....

mutluluk bulamadıklarından bıkarlar.
herkesin birilerinden gizlediği ikinci bir yüzü varken açıkyürekli olmanın zorluğu..
yaşayabileceği hiçbir gerçek ve değerli amacının olmaması nedeniyle boş ve anlamsız bekleyişin son bulması.
sana yaklaşıp senle ölmek istiyorum..
itiraf ediyorum;
yaşamak istememe neden olacak şeylerin değiştiğini görmeden ölmeyeceğim.
öylece çekip gitmek, yılmak, pes etmek yok.
(bkz: yaşamak istemem)

neyi itiraf edecektik lan?
-Onu seviyorum o beni sevmiyor yaşamama buda yetiyor.
-seni canımdan çok seviyorum.
hayattan yoruldum.artık umutla bakacak bir yanım kalmadı.çünkü ben ne zaman umutlansam ne zaman birşeylerin iyiye gideceğini düşünsem -şans'a inanmayan ben-,hep tersliklerle karşılaşıyorum. yada öyle hissediyorum. ne farkeder?
zaten herşey hissetmek değil mi. kulağımda mp4 playerımla sokaklarda dolaşıyorum. etrafa bakıyorum. oysaki ben,
böyle miydim? artık yazmaktan bile sıkıldığım anlardayım.yalnızlığın en derin noktasına sanki ben,yavaş yavaş
iniyorum.
her şeye rağmen gitmek için yine de erken gibi geldi sanki. hiçbir işim rast gitmedi, önceki yılları kendi ellerimle mezara gömdüm. yarınları da denize attım sırf martıcıklara yarasın da bana yine de yaramasın diye. yok, ama gitme vakti için bile gitmeme vaktim arta kalmış, onu da şöyle bir bağış yapsam. ancak o zaman giderim.*
'onunla ilgili bütün düşüncelerimi ona söylemeliydim,belki de bu noktaya getirmemeliydim'
artık anladım ki, yaşamak her insanın başarabileceği bir oyun değildir.

ve yaşayamamak gece olunca ormanlarımızda büyüyen koca bir yangındı.
aslında yaşamak istiyorum!
Ailesinden maddi, manevi destek görememiştir. Maddi durumu da iyi olmayınca zevk alabileceği bir hayatı olmamıştır. Geleceğe dair bir amacı da yoksa yaşayıp, evlenip çocuklarının da aynı halde büyütmektense yaşamak istememek gayet normaldir.

(bkz: yavuz çetin-yaşamak istemem)