entry'ler (39)

sözlük yazarlarının hayatına yön veren cümleler

'Gereksinime ihtiyaç duyan insanlar,özgür değildir.'

hidro elektrik santrali projesi hes

karadenizden güneydoğusuna tüm yurtta tehdit oluşturabilecek bir projedir,insanlara çeşitli şekillerde anlatılmalıdır .

behzat ç

artık türkiyede her il de dizi çekilmesi yasası çıkmış sanırım töre dizileri bitti o bölgeyi bitirdiler şimdi de büyük şehirlerin asayişine el atmaktadırlar (:

seninki kaç cm

dikkat çekici bir başlık olduğunu düşünüyorum,sıradan birşey olsaydı kimse ilk cümlesini bile okumadan fareyi aşağı doğru kaydırmaya devam etcekti. 'seninki kaç cm' diyerek ilk cümlesini bile okutabiliyorlarsa bu önemsencek bir başarıdır.

öpüşürken erkeğin yanağına batan kızın burnu

ben kalın dudak derim gerisini bilmem burada noktalarım (:

izmir in kızları güzeldir yalanına inanmak

'izmirin kızları güzeldir'in şu kısımına katılıyorum :evet izmirde okuyan üniversiteli kızlar başarılı,ancak 35.5 (karşıyaka) bunu konun dışında tutmak ve belirtmek istedim orası yalan değil gerçek (:

yaşamak istemeyen birisinin itirafları

'onunla ilgili bütün düşüncelerimi ona söylemeliydim,belki de bu noktaya getirmemeliydim'

müslüman olmak için araplaşan insanlar

bu türden düşünen insanları ne yazıkki gün içerisinde sıklıkla görmekteyiz istanbul ise bu konu da başı çekmektedir.aslında sadece çarşaf giymenin dışında saç,sakal,bıyık vb.yöndende benzerlik göstermektedirler.bundan dolayı dinde simgesel hale gelmişlerdir.ne yazıkki bu durum üzücüdür çünkü gerçek anlamda bağlı olanlarla sembolleşenler pekte ayırt edilemez haldedir.

hikmet çetinkaya

fikirlerinin yanında üslubuylada herkesin beğenerek okuması gerektiğini düşündüğüm köşe yazarlarından bir tanesidir.

biri bana gelsin

halk dilinde ya da daha da daraltalım eregenlerin dilinde 'biri bana versin o da sensin' diye başlayıp o şekilde devam eden bir parçadır.ben başka birşeye değinmek istiyorum ferhat göçer program yapmasın ya da konuk çağırmamalı kimseye söz hakkı vermiyor programda her şarkıda bir yerlerden çıkmakta bu nasıl iştir?

yaran öğretmen sözleri

-hepinizde kafa var ama tık tık etmiyor.satranç oynayacaksınız,briç öğrenceksiniz kafanız tık tık edecek.(:

babanın facebook profili açmak istemesi

bu konudan muzderip arkadşlara sesleniyorum:bilgisayarınıza google earth'ün çeşitli sürümlerini yükleyip babalarınıza öğretin onlar da köylerini,kasabalarını arasınlar...

öyle bir geçer zaman ki

hiçbir bölümünü baştan sona izleyemdğim bir dizi anlayamadığım nokta dizi başarılı olabilir fakat bu tarz şeyleri yaşamamış olan izleyicilerin bu kadar derinden etkileniyor olması beni meraklandırıyor acaba ne hissederek bu kadar etkileniyolar ? empatimidir bunun cevabı.

insanın içini bir anda acıtan sözler

aslında karşındaki insan iyi birşeyler söylediğini düşünür hiçbir art niyeti yoktur ama senin içinde ne türden fırtınaların kasırgaların koptuğunu bilmeden pata küte konuşur,birçok bayanın başına gelmiştir'çok güzelsin ama biraz kilo vermen lazım 'veya herhangi bir yakın arkadaşının seni saf yerine koyup salaktan ekmesi sözlede olmasa bu davranış biçimi çirkin ve tehlikeli

izmirli cirkin kiz

izmirli olup ta çirkin olunur mu demeyin oluyor,birçoğu tiki olmakla birlikte allah hepsine boy vermiş gerisini koyvermiş;baska bir espirileri yok...zaten izmir de rastladığınız güzel kızların birçoğu orada okumakta olan dışardan gelmiş üniversite öğrencileridir..

sevgilisini grup yorum konserine götüren insan

sevgili olmanın sadece öpüşmekten,sarılmaktan,kıskanmaktan ve yatıp kalkmaktan ibaret olduğunu düşünenlerin aksine alternatif çiftlerin artık bunları aştığnı omuzomuza verip halayını da çektiğini 1 Mayısta meydanlarada çıktığını artık görebiliyoruz ki böle bir ilişkide erkeğin kızı götürmesine gerek kalmadan kız zaten bütün bunlardan haberdar bir şekilde bütün planı çoktan yapmıştır...

abi not var mı

bağıl sistemin yani çanın hakim oldugu okullarda'abi notun var mı'sorusuna yanıt alamayabilirsin ya da yanlış ders notunu alırsın.artık öle bir sistem geliştirmişlerdirki hocanın dersten cıkmasıyla dersteki slaytların aynısını okulun içindeki fotokopiçiden(!) kaçıncı sınıf olursan ol hangi dersten istersen temin edebilirsin,tabi tamamen duygusal...

mazhar alanson un ezan okumasi

mazhar alanson : allahu ekber allahu ekber

cemaat : peki peki anladık..**

köylerdeki ilginç lakaplar

tandıra sıçan beko,
sağlıkçı mehmet,
cırık bayro,
cücülügün yusuf.

bir aşk acısının insana kazandırdıkları

bir aşk acısının insana kazandırdıkları..şimdi inceliyoruz;
söylemde belirtildiği gibi kazanılan olgu insandan insana değişebilir.aslında bu aşk acısı bir sektör haline gelmiştir bakkalından,şairine,balıkçısından,muhtarına herkes bir şeyler kazanır.sadece ve sadece acı çeken insan bir şey kazanamaz.
mesela ;
eğer bu insan , tekel bayisi ise sigaradan ve efesten ;para
aşk acısı yaşayan insanın arkadaşıysa ; güzel konuşma ve teselli edebilme yetisi
eğer şairse ; aşk şiiri kitaplarındaki tirajdan
dizi yapımcısıysa ; aşk meşk dizilerindeki reytingden
..
.
e bu acıyı yaşayan insan bir şey kazanamaz mı sorusuna yanıt ?
kazanır efendim..kazanır aslında
35lik yerine kampanyalı 70lik
winston yerine uzun viceroy *
şiir yazabilme yetisi
okulu asma sebebiyeti
ota boka ağlayabilesi
ee şey bi de ; belki de tekrar onu..