bugün

Eğer sakin yağıyorsa;
hafiften bir şarkı mırıldanarak, hayallerin ve anıların da eşlik ettiği nadide anlardan biridir. Rahatlatır, huzur verir.
off diyorum. hem de ne off. fakat bunu izmir in yağmuru altında yapmalı. ılık ılık ne güzel olur.
sıklıkla karşılaştığım durum. uçsuz bucaksız hayallerde yalnız olmanın acısı vardır. Bu zamanlarda serin damlalar ıslatsa da üstümü, ruhumu yakar.
insan denen varlığın depresif ve biraz duygusal baktığı bir zaman diliminde gerçekleştireceği arzudur. ya da çevresindeki insanların seslerinden, düşüncelerinden, her şeye maydanoz olmalarından mütevellit olan kısa süreli kaçış planıdır.
dunya saplar orgutu uyesindensiniz demektir.
kız ayıklamada çok işe yarayan eylem. mesela ben dün yaptım sabah 3 kızla uyandım.
bir de şemsiye varsa süper olur...
ruh haline göre değişir. eğer mutluysanız yağmur güzel ve hoştur. üzgün isen gözyaşlarınıza eşlik eder.
ağlama eylemiyle beraber değilse romantik sayılmaz.
ağlamıyorsan kabul değil.
yasamayan bilmez amk hele bi de izmirdeysen o ilik hava insana ayri bi huzur verir.
müzik yoksa yorgunluktur. müzik varsa huzurdur.
yağmur altında coşkuyla bağırmak aktivitesini takip edendir.

(bkz: shawshank redemption)
bilinçaltı, aşk istiyorum, rahatlamak, stres atmak yada.
bayanlar için romantizm olup bir kaç dakika sonra off saçlarım bozuldu deme sebebidir.
ahmak ıslatanın altında çok güzel olabilir ama kovayla boşaltıyorlarmışçasına yağan yağmurun altında da herhangi bir işin yoksa yürüme bence. donuna kadar ıslanırsın, sonra eve gitti mi romantiklik falan kalmaz annenin ya da babanın bu ne hal len böyle deyip çemkirmeleri üzerine ttüm romantiklik ormantiklik olur herhalde.
bir de olay deniz kenarında geçiyorsa tadından yenmez. elinde bir kutu bira yarısı ıslanmış sigara ve yağmur eşliğinde yürümek.
üşüme sebebidir.*
insanı çok rahatlatan eylemdir. bir yandan da müzik dinlemek, Hiçbir şey düşünmeden saatlerce yürümek...
amac can sıkıntısı ve uzuntu gıderıp acılmaksa, şemsiyesiz yapılması ve ıssız yerlerde yapılmaması gereken, rahatlatıcı etkısının baska hıcbır seyde olmadıgına daır her turlu ıddıaya gırebılecegım yuruyustur.
Kulakta kulaklık varsa ve loş ışıklar eşliğindeyse şahanedir.
yağ yağmur nefretimi sürükle engin denizlerdeki hırçın dalgaların arasına. Sabahın kızılında rakseden ışık tayfında bekle beni sonsuzluk.
hic farkli olmayan durum. Cunku her mevsim yagmur yagan bir yerde buyudum ve yine oyle bir yerde yasiyorum.
romantik olacağım diye zatürre olmanızla sonuçlanabilecek eylemdir. niye yürüyorsunuz olum yağmurda gidin uyuyun eğer canınız sıkkınsa. hastalıktan gebermenin ne manası var?
herkes saklanacak bir tente altı bulmuşken kişinin sapça yağmur altında yürümesidir. çoğ romantiktir.
ilk yağmuru yakaladığımda, yapacağım aktivite.