bugün

aranan prototiptir. Herkesin sikimsonik bir hızla birşeyler karaladığı sözlükte daha çok, okumayı tercih eder. Hem ne demişler yazmak gümüşse, okumak altındır. Tebrik ediyoruz kendilerini. Saygılar, sevgiler.
(bkz: gammaz)
sözlükte az da olsa olması moral ve huzur veren fazla yumurtlamayan yazargiller familyasından.
çok okuyup az yazmak iyidir iyi!
(bkz: günde belli limitte entry giren başlık seçen yazar)
Sözlükten en fazla faydalanan kişidir.
bu kesinlikle benimdir. yıllarca sözlüklerde sadece okuyucu takılıp daha sonra dur bi deniyimle çok geç yazar oldum. şimdi yazarken de bin okuyup bir yazıyorum.
cok normal bir durumdur. Olması gerekendir. Bir de ergen degilse Candır, kandır.
gerçek yazarların yazdıklarını görünce aşağılık kompleksine kapılan yazardır.
sözlükte öyle yazarlar var ki yerlerinde olmak isterdim.
bu da bu benim lan
bi sene okuyup, bi gün yazıyorum.**
bunu da gülümseyerek okuyacaktır.

(bkz: yazmış bulunmak)
Bir anlamda çok dinle, az konuştur.

(bkz: iki dinle bir söyle)
''söz gümüşse sükut altındır.'' lafının arkasında olan kişidir.
iyi yazardır, bilgilenir; ama bilgiyi az verir.
(bkz: bülent akyürek)
az ama öz yazmayı tercih edendir.
gözlem yapar, araştırır, öğrenir, dolu dolu yazar. çok kelime biriktirir kesesinde. yazılmamışı yazar.
olması gereken yazardır. abi her konuda fikrim var görüntüsü yaratmak için ne sıçarsın başlık altına.tööbe tööbe.
entry kalabalığı peşinde koşmayan yazardır.
uludağsözlük ün sahip olması gereken yazarlar. zira sol frame kötü kokuyor.
(bkz: uludağ sözlük okurları)
aramızda görmekten zevk alacağımız yazardır.
okur-yazar oranını alt üst eden kişidir.
sosyal hayatı hakkında farkında olmadan izlenim veren yazardır.
genellikle insanları da hep dinlerler kendilerini ifade etme sıkıntısı yaşıyor olabilirler, konular hakkında fikir dile getirmek yerine hı hı evet haklısın ile cevap verirler eğer bir kafede oturuluyorsa spariş verirken daha az konuşmak adına ben de ondan alayım derler.

hep izlerler hep okurlar ama dokunmazlar.

nedense böyle canlandırdım zihnimde sözlük. büyük bir önyargı içinde olabilirim fakat bişeyleri tahmin etmek istiyor canım, yazdım işte öylesine.
bir başlığı tamamen okumak gibi zevkleri de olabilir. her telden insan görmeyi zevkli bulandır. daha çok karışmayan eşlik edendir sese ama sessizce.
kaliteli yazar.
itü sözlük yazarıdır.