bugün

%58 Evet
%42 Hayır.

%50 zaten AKP kitlesi %14 mhp kitlesi var. Mhp kitlesinin yarısı gelse bu dediğim olur ki gelir.
%55 hayır
%45 evet olur diye düşünüyorum eğer bir hile yapılmaz ise..
hilelimi hilesizmi ?
kedilerle %65 evet %32.5 felan hayir gerisi kararsiz kedi olmazsa %58 hayir 40 evet gerisi kararsiz.
%55 Hayır

%45 evet

Daha önce evet olur diye korkuyordum ama Hayır her geçen gün güçleniyor.
hilesiz: %51 hayır, %49 evet.
hileli %60 evet. her iddaasina varim!
%65 evet
% 35 hayir...
%52 evet
%48 hayır

bakın kesin bilgi

böyle olursa hayır bile atacak ben inanırım büyük ihtimal.
Seçimde hile yapıldığını kanıtlayabilecek biri varsa çıksın bizde rahatlayalım sadece sosyal medyada bulunan kesim oy kullanmıyor eline tablet, akıllı telefon almayan halk ta oy kullanıyor bunu hesaba katmıyor kimse o yuzden %59 evet %41 hayır bekliyorum.
genel seçimlerde %40 oy alıyorsa caymalarıda katarsak %35 %45 bandında bir oy alırlar.
bunu bir hayırcı olarak söylüyorum. referandumu hayırcıların kazanma şansı çok düşük. amına koduğumun ülkesi gerizekalı dolu çünkü. adam tayyip diyor diye evet veriyor. 10 ak partiliye sor 10 u da bunu der.

biz bilbordlara şu yüzden hayır yazıyoruz.

adamlar evet yazıp tayyip resmi koyuyorlar.

sizce bu milletin götünü sikmemeli de ne yapmalı ?

sonuca gelirsek %56 ya %44 olur.
lokanta ve muhtarlıklar kapatılmayacak olsaydı yüzde 65 e yüzde 35 evet derdim ama. Lokanta ve muhtarlıklar kapatılacağı için yüzde 55 e 45 hayır çıkacağını tahmin ediyorum.

Lokanta ve muhtarlıklar kapatılamaz.
Adil bir referandum olursa en az %55 hayır çıkacaktır.

Önceki secimlerde hile yokmuş. Peki
Öyleyse Önceki referandumda malum şahıs %57 oyla kazanınca neden ilk iş olarak okyanus ötesine teşekkür etmişti.
"türkiye'nin %90 ı aptaldır." diyen aziz nesine katılıyorum. akıllı olan %10 oy kullanmayacaktır.
Şu iflah olmaz Trafoya giren kedi yüzünden, tahmini zor olandır.
Diyelim ki, kedi o gün meşguldü ve trafoya girmedi.
% 52-55 civarı hayır olacaktır.
gerçekçi olmak değil, sadece aklımdan geçeni belirtmek için yazacağım sonuçtur. sonuçlardan sonra dönüp ne demişim diye bakmak için belirtmek isterim. tecrübelerimle paralellik gösteren durumlardaki tahminlerimden çok eminim, örneğin abd seçimlerinde ilk trump ı, ona söylenenleri ve trump taraftarlarını gördüğümde onun kazanacağını anlamıştım, orada başarılı oldum. ama kendi seçimlerimizde iyi kötü bir tarafım oldu ve taraflı baktığım için sadece oy kullanmamayı tercih ettiğim 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde doğru tahminde bulunmuşumdur.

bence 60-65 aralığında hayır çıkacak. anket şirketleri algıyı bozuyor, böyle aradaki fark %1-2 lerde gibi düşünmek gerçeğe yakın hissettiriyor. ama kazın ayağı öyle değil. başka derdimiz yokmuş gibi bu seçimlere abanılması zaten anlatılamayacak da, bunun dışında da iktidarın kendi destekçileri dahil söylenenlerin yalan olduğu ayan beyan ortada. bu kadar abartılı bir erkin verilmesinin çatışma yaratacağı ortada. milletimizin huzur istediği, hayatında düzen istediğini düşünüyorum. insanlar oylarını buna göre kullanacaklardır.

seçim sonucunun ardından geri dönüp edit yapacağım, bakalım nasıl olacak?
51-49 olur. kim kazanır bilemiyorum.