bugün

ilki bilgisayar açılırken bir kodlar girilip açılan bir bovling oyunuydu. Onun dışında benjamin bunny vardı hala cdsi durur sadece win95te açılırdı. Quake var sonra. Dxball ve keen4 var. Volfiedi saymazsak olmaz. Doom95 diye bir şey de vardı. Ah be çocukluğum! *
Counter Strike.
sega ateride herküllü oyun vardı adını bilmiyom o günden herküllü kaldı. midtown madness ve metal slug da var tabi.
King of the road. O zamana göre harika şimdiye göre basit bir kamyon similatörü. Çocuğuz tabi merak sardık kamyonculuğa. West Wood gibi zorlu şehirlere yük taşıdık. Zil marka kamyonla birlikte onlarca kamyonu tanıdık.

ikinci olarak Rise of the Nations. O zamanlar beceremediğim bir strateji oyunuydu. En kolaya alıp oynardım. Hala vakit buldukça oynarım bu oyunu. Şimdi en zor seviyede oynuyorum. Yılların verdiği birikim olsa gerek. *

Veee en basitinden Little Fighter 2. Bu küçük oyun benim için vazgeçilmez bir oyundu. Küçücük insancıklarla dövüşüp dururdum. Bu oyunu bilen biri bulduğum an multiplayer oynamaya zorlarım.
midtown madness, yada kinetix hatırlayamadım şimdi bak.
volfied'dir çok severim yine olsun saatlerce başından kalkmıyacağım oyundur.
duke nukem 3d.
nasıl da korkardım...
(bkz: virtua cop 2) *
mayın tarlası.
(bkz: road rash)
işin aslı hala da oynayasım var.
ilk bilgisayarım eve geldiğinde vistada pasta yapma oyunu vardı mk yokluktan onu oynadım 1 ay.
Wolfenstein idi sanırım.
same' dir. o kadar da basitti ama özellikle baloncuklu versiyonunu oynamak için can atardım.
atari'de river raid
(bkz: wolfenstein 3d)
commodore 64 Ü DE BiLGiSAYARDAN SAYIYORSAK iLK OYNADĞIM OYUN MARiO DUR.
Cevap olarak benim için Commandos: Beyond the Call of Duty geçerlidir. Çılgınca oynardık lan. Sonra tabi Need for Speed II se, Perspektifi dandik bir kovboy oyunu... Şu resim bazıları için neler ifade eder kimbilir;

görsel
mayın tarlası.
Need for speed ii.
street racing syndicate.
gta. *
Prince of persia.
O degil de blood diye de bir oyun vardi hatirlar misiniz.
Prehistoric.
Üniversiteliler bilmez.
Mario...
hacı şimdi atari ps1 ps2 sayılmıyorsa counter strike. ha ola ki atari ile başlayacaksak Mario. ps1'de japon 3 ps2 de winning eleven serisi bilgisayarda ilk oyunum half life'dır. yeri özeldir benim için.