bugün

bir şarkıyı bokunu çıkarana kadar dinlerim. sonra da asla dinlemem. yıllar sonra belki. tek olmadığımı düşünüyorum?
- bir cümlede, reklam tabelasında, haber alt yazılarında veya herhangi bir yerde geçen harflerin noktalarını saymak ve sonucun çift çıkmasını istemek.
mesela 'ilginç' kelimesi.
i ve ç harfinin altındaki-üstündeki noktalar toplamda üç bu felaket.

- vücudunuzun bir kısmı örneğin; sağ işaret parmağınızla bir yere dokunduysanız mutlaka solunda dokunması gerektiği. biri sol omuza dokunduğunda otomatikman sağ omuza da dokunmak.
sol yanım çok ilginç. bazen bakıyorum öyle sağ yanımdan bir hayli farklı.
Lol deme fantezisi, kahve icmeden uyuyamama, her zaman yaninda Fenerbahce lisansli urunu tasima.
girmediğim ne Kadar sınav varsa ve sonuçlar açıklanmışsa ve sayfaya denk geldiysem kimlik numaramı girip sorgulama yapıyorum. belki biri yerime sınava girmiştir de piyangodan bir yere kapağı atarım diye.
evet manyağım.
türkçe rap dinliyom. yeter mi?
kulağımı deldirip küpe takmamam
acı yok rocky felsefesinimi edindim küçükken ne.
yarı buçuk şizofren kişilik.
su dünya da benden nefret eden kimse yok
nefret ettiğim kimse yok.
özlediğim kimse yok.
hiç aşık olmadım.
babam öldüğünde ağlamadım ve cenazesine katılmadım.
ağlamaklı acıklı şeyleri sevmiyorum.
hayatımda acının yeri yok.
yaşamayı sevdiğim için değil ölmeye cesaretim olmadığı için yaşıyorum yani korkağım.
dürüstlüğüm öyle bir boyuttaki insanları annemi bile kızdırıyor.
hayalim başka bir evrende hayat bulmak mümkünse kanatlarım olsun.
bu dünya çok sıradan egon için kötü olmalısın kötü olmaya kapasitem var ama ne için?
çok gereksiz dünya. düşünen bir varlık olmasaydım daha iyi olurdu.
final haftası şehir dışından gelen misafirlerimle çok ses yaptık diye gece yarısı kapıya dayanan polisin '' gençler nedir bu saatte bu kadar ses ?'' demesi üzerine '' memur bey biz hepimiz inşaat mühendisliği okuyoruz ve yarın betonarme sınavımız var. kolon ve kirişlerin dayanımlarını ölçmeye çalışıyoruz desem inanır mısınız ?'' dememdir.
sol tarafım daha ilginçtir mesela.

hani sağ profilden bakınca brad pitt gibiyken, soldan bakınca Colin o'donoghue'ye benzetiliyorum.

he bir de, saçlarım da uzunken bradley cooper'e benzetildiğim doğrudur.
bi' kendim olamadım ya neyse.
nefesimi 4.5 dakikadan fazla tutabiliyorum.
acayip otuzbir çekerim. izleyen hayran kalır. ciddiyim arkadaşlar.
Patates , patlıcan , pırasa gibi yiyecekleri genelde çiğ yerim.
Birde kan görünce ağzım sulanır. Hastalıktır belki de hiç bir fikrim yok.
şöyle bir alışkanlığım var ki kimse bilmiyor.
şimdi benim karşımda biri mesela diyelim ki saçını düzeltti, yani şöyle bir dokundu ben de kendi saçıma dokunuyorum.
aynı şekilde mesela yüzünde herhangi bir yere dokunursa ben de aynen tekrarlıyorum.
neden mi?
küçükken misafirliğe gittiğimizde annem yüzümde herhangi bir yer leke olmuşsa karşıdan bana işaret eder yüzümde neresi leke olmuşsa kendi yüzünde oraya dokunarak bana temizlemem gerektiği mesajını verirdi. alışkanlık oldu şimdi. dizilerde bile dizi karakteri yüzüne dokunursa ben de dokunuyorum farkında olmadan.

kalabalık bir ortamda yemek yencekse, ilk ben başlayamıyorum yemeğe birilerinin başlamasını bekliyorum ve sofradan ilk ben kalkamıyorum sanki saygısızlık gibi geliyor. sınavlarda bile ilk bitirsem bile en son ben çıkarım sınıftan.
duzenli olarak caydanlik deviririm. yil icinde 10 un uzerindedir. kirdigim caydanlik sayisi iki basamakli sayilari bulmustur*.
klasik müzikten popa, poptan rocka, rocktan arabeske hızlı geçişler yapabilirim ve hepsinden zevk alırım.

kendim hariç insanların ufacık da olsa bir yerini kanamasını gördüğümde mide bulantısıyla gelen kısa süreli iç geçmesi.

kolay bir yol varken inadına kendime eziyet olsun diye zoru seçmek.

sevdiğim insanlara karşı haddinden fazla merhametli olmak.

sevmediğimden de ölümüne nefret etmek. önümde ölse dönüp bakmam mesela.

acıya odaklı yaşamak. mutlu bir ilişki içerisinde illa kendimi üzecek bir şey bulurum.

birisinin yüzüne bakınca çocukluğunu ve yaşlılığını hayal etmek.
Sağ yanım. Çok ilginç. Solum o kadar ilginç değil. Ne saçma yorum lan bu.
Yazarların enteresanlık yarıştırması. Yorum da ekledim ki bu kötü şakalı entry silinmesin.
Halbuki dunya kadar var. Ama boyle sorulunca asla aklima gelmemesi.
Sıradan olabilmek. Etraf marjinal dolu bu sıralar. Herkeste bir ben farklıyım deme çabası
han üstünde ğöl silkiyorum. takdiri ilahi...
profesyonel karikatüristim. gırgır dergisinde karikatüre başladım. sonra kafalarımız uyuşmadı, cafcaf ve hacamat dergilerinde köşe çizdim, bazı kitaplara karikatür, iç resimleme vs. işleri yaptım.

davul, gitar ve bağlama çalıyorum. ama sadece davulda iyi seviyedeyim, moğollar'ın davulcusu rahmetli engin yörükoğlu'ndan aldım icazetimi. 2005'de bilecik'te dpü iibf bahar şenliklerinde, moğollar'ın alt grubu olarak sahne aldık, "Komite" isimli grubumuzla, davulcu olarak yer aldım grupta.

yazılım sektöründe çalışıyorum, oyun geliştiricisiyim. solağım.
Mandalinayı soyduktan sonra önce kabuklarını yiyorum.
kibar insanları sevmiyorum.
24 saat uyumus olsam da istediğim an tekrar uyuyabiliyorum.

Uyumak istemediğim zaman ise takriben 3 gün uykusuzluk çekmeden gayet normal takılabiliyorum.

Böyle de kıytırık yanlarım var.

Olm o değilde elalemde ne meziyetler varmış.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar