bugün

çocukluktan itibaren biriktirilen icatlardan incilerdir. mesela kumanda da küçük bir hoparlör bulunsun televizyonda da küçük bir düğme kumanda kaybolunca tv deki o tuşa basınca kumanda ses çıkarsın yerini bulalım efenim bilmem kaç bin tl lik televizyon yapıyorlar ama hala bi bunu akıl edemediler.
Yarı manuel şanzuman.

Öncelikle belirteyim yaptığım çalışma tofaş fiat firmasına tasarım halinde teslim edilmiştir ve triptonik vites ile uzaktan yakından alakası yoktur.

Şimdi efendim pek çoğumuz manuel vites aracı otomatik vitese tercih eder. Fakat gel gelelim bursa gibi yokuşu çok yerlerde manuel vites özellikle kadın sürücüler için tam bir eziyet olmaktadır. Örneğin dik bir yokuşta kırmızı ışığa yakalanan bir sürücü araca ilk hareketi kazandırmada zorluk yaşamaktadır. Işte tam bu noktada fikrimiz devreye giriyor.

aracınızın direksiyonu yanında silegeç çubuğu gibi bir aparat var ve bunun bayırın dikliğine göre 3 kademesi var. Araç kırmızı ışıkta durduğunda frene basıp aracı 1.vitese alarak bu aparatı uygun derecesine getiriyoruz. Bu şekilde debriyajı kitliyoruz ve sol ayağımız frende sağ ayak gaza basmayı bekler haldeyiz. Yeşil ışık yandığında gaza yükleniyoruz yavaşça. O anda kitlenen debriyaj bizim verdiğimiz gaz noktasında yükseliyor ve kavrama noktası nı bulduğunda sistem devreden çıkıyor ve araç tekrar tamamen sizin kontrolünüze giriyor.

Zengin olmam an meselesi gençler.
türkiye\'deki işsizlik sorununa çözüm getirdiğim, fakat kıymeti bilinmeyen tasarım bunlardan biridir.

http://www.uludagsozluk.com/e/26176615/
kürtler için patlamaz hemde
görsel
aselsan mühendisleri gibi öldürülmeyeceğimiz ne malum. sakıncalı başlık. moderasyon başlığı silmeli, rica ediyorum, yazarlarınızı korumak asli görevinizdir.
(bkz: bir ayran makinası olarak ördek götü)
Arabadasın hava sıcak
Camı açsan bi türlü açmasan bir türlü
Çare delikli cam.
Ortaokulda "Vites kolu, direksiyonun yanında olsun. " Derdim. Sonra zaten amerikan arabalarınının bazılarında böyle olduğunu öğrendim. Sözüm size Avrupalı otomobil üreticileri!
Cinsavar.

Gece 12'den sonra tarifi vereceğim. Takipte kalın!
kibritten ortalama bir laptop boyutunda bir "hause".