bugün

ishal olmayın. Su sıçmaktan götümde pişik oldu.
Her işte bir hayır vardır.
-cam kırıklarını cebime koymadan yaşamayı öğrendim.
kendinden baska kimseye güvenme lan!
Asla dusme. Dusene vururlar.
Hayatta edindiğim tecrübeler yediğim kazıkların toplamdır cümlesinde şairin ne anlatmak istediğini acı bir şekilde öğrendiğimde 35 yaşındaydım.
hiç kimseye kendine bile güvenme gün gelir de bir bakarsın avucun da sadece küller kalmış yanmışsın ve yanında kimse yok bu yüzden kimseye güvenme...
Kimseye fazla güvenme, kendine bile...
Başedilemeyecek kadar fazla kişilik var dünyada. En iyisi fazla yaklasmamak.
insanları önemsememek gerektiği, kendinden gayrısının yalan olduğu.
boş olması
Yiyemiceğin pipinin altına yatılmaz usain bolt'a parmak atıp kaçılmaz.
Her türlü geç kalacaksan erken uyanma.
umursamamak.

böylesine bir nimet yok.

hiçbir şeyi takmaz oluyorsun. isterse dünya yansın, ben kendime ve bu ana bakarım hesabı.
Dostlarına dikkat et. En iyi onlar vurur sırtından.
Hic kimseye guvenmemektir. Hele ki kadinsa.
it ürür kervan yürür.
Gelecek için hiçbir zaman kaygılanma.
görsel
hoşlanılmayan insanları görmezden gelerek en büyük cezayı verilebilmesi.
dürüstlük uzun vadede her zaman kazanır lafının koca bir yalandan ve saçmalıktan ibaret olduğu, dürüst olanı çatır çatır sikiyorlar. iş dünyası özelindedir bu tespitim.
Baslarda herkese yaranma çabaların oluyor bu ergenlikten çıkışın ilk zamanları (18-19), herkes beni sevsin, yaptıklarım herkes tarafından onaylansin filan cevrende bir suru arkadasin olsun istiyorsun, yalnızlık korkun var çünkü, diğer turlusune katlanamayacaksin. Sonra o cevrendeki insanlar seni teker teker yaralanmaya başlıyor. Kimi davranislari, kimi sözleri, kimi ise tek bi davranısi lafı degil tamamen hayatını sikip atmasiyla. Sonra oeeh diyorsun ulan bunca zaman yalnız kalmadim da bi bok mu oldu. Siktirin gidin hayatimdan', teker teker o gereksizleri ciktigin yolda her birini bi koseye bırakarak ilerlemeye devam ediyorsun. Teker teker. En sonunda yanında birkaç, dostun kalıyor. Ulan diyorsun 'bok mu vardı da onca insanın kahrını cekmisim. Yanimdakiler zaten bana yetiyormuş.'
Olayin ozu yalnızlıktan korkmamayi ogrendim, şerefsiz insanlarla birlikte yaşamaktansa, tek basinaligin,yalnizligin şerefine nail oldum.
Vatanseverlik vatanı bütün kusurlarıyla sevmektir.
Kalp kırıklığı için hiç bir ilaç yok, yarası derin olabiliyor, ve zamanla acısı azalsada izi kalıyor.
"kendi yolunu kendin çiz." ben biraz geç öğrendim hayatımdan 3 yıl gitti.