bugün

öncelikle: olmaya devlet Cihan'da bir nefes sıhhat gibi diyeyim anlayan anlasın.
sonrasına gelirsek;
-eğer pc başındaysam i-doser açıp çeşitli uyuşturucuları simülasyon yoluyla anlık olarak alıyorum.
-eğer sadece iPhone'um yanımdaysa flowing app vasıtasıyla gevşeyip rahatlıyorum.
-gece vakti balkondan dışarıyı seyrediyorum
-bu akşam yapacağım üzere bir konsere gidiyorum.
-arkadaşımla çekeceğimiz filme senaryo yazıyor bazen düzeltmeler yapıyorum.
-deneme, yerine göre makale yazıyorum
-kitabım var bir tane arada girip içimi döktüğüm. onun son hali muhtemelen benim vasiyetim olur. ölünce belki kıymete binerim:)
-genelde spotify üzerinden müzikler arasında kayboluyor, kareoke yardımıyla mükemmel vakit geçiriyorum. (bkz: victorious)
-hiç olmazsa çıkıp dışarı yürüyor, bazen bir kafeye oturup sert bir kahve eşliğinde kitabımı yazmaya devam ediyorum.
edit: beni tanıyanlar diyecek şimdi: e fonetik pid diyordun 2000 kitap okudum diye. bunu hangi ara yapıyorsun. bende söyleyim onlara. bu aralar okumuyorum. yıllardır ilk defa bir kitabı bir oturuşta bitirmedim. ya nazar değdi ya da bilmediğim bir nedenden ötürü soğdum okumaktan. ilerleyen zamanlarda bakacağız. duruma göre birkaçının yerini okumak alır bu maddelerin.
yatmaktır. yani birçok şey var ama hepsi yazılmış yukarıda bunu yazan olmamış nedense. uyumak değil böyle ya televizyonun karşısında ya sırt üstü elinde okuyacak bir şeyler veya müzik dinleyerek boru vaziyetinde yatmak.
Kedi ile oynamak.
Kulakligimi takip saatlerce sahilde yurumek.. inanilmaz rahatlik ve huzur veriyor bana kafami bosaltmama yardimci oluyor.
görsel
Çeşitli hobiler.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Yufka yemesi cok zevkli oluyor arasına beyaz peynir koydun mu mis gibi.
Yüksek ses müzik.
uyumak
sevişmek
alışveriş yapmak
rastgele bir yerlere uzaklara gitmek
kendime yemek yapmak
arkadaşlarımı eve çağırıp bir şey içmek.
Yüzmek.
Resim çizmek
Çamurla oynamak
Ağaca tırmanıp ağacın meyvesini yemek...
Kemal sunal tarzı filmler seyretmek.
uyumak.
adam dövmek.
Yemek yapmak.
yaş ceviz soymak.
Spor yapmak inanilmaz huzur ve motivasyon veriyor.
Bilgisayar basinda müzik acip oyun oynarken kola içmek aktivite budur.
Uyumak beni çok rahatlatır. Uyuyup uyandığımda, uyumadan önce yaşadığım sorunları bir nebze unuturum. Aynı zamanda uykudan sonra daha mantıklı düşünmeye başlıyorum.

Kısacası uyumak iyidir.
Yürümek.. evden çıkmak istemediğimde müzik eşliğinde temizlik, kek ve kurabiye yapmak. Özellikle elmalı, tarçınlı şeyler. Bazen hızımı alamayıp fazla olanları buzluğa atıyorum.
müzik ve dans. kendimi müzikle onarmayı seviyorum.

ama müzik dinleyemeyecek kafadaysam, rahatlamak için yakınımdaki insana ya da kendime sarılıyorum.
sinmek, sarılmak da iyi geliyor.
içinde ki derdin boyutuna göre yürümek, yürümek, yürümek. Olmadı mı ağlayarak koşmak, koşmak, koşmak.
(bkz: ayak fantezisi)
her yaşımda rahatlatan tek şey seks...
Tak kulağını yürü. Kendini dinliyceksin rahatlıycaksın, bazen yolda aglıycaksın bazen gülüceksin. Terapi gibi.