şahsen önce bir manifesto yayınlar 50 bin yazar var ise 30 bin yazarı ayıklayıp 6 ay içinde şutlar ve yazar alımını 1 yıl kapatırdım. ardından adam gibi sade ve kullanışlı bir tema yaptırır, facebook-twitter çakması olayını yok ederdim. moderasyon ekibini değiştirip aynı ekşi'de olduğu gibi gizli kişiler yapıp sadece yazarların yazdıklarıyla ilgilenmesini sağlardım.
nick değiştirmek gibi absürd ve laubali şeyleri kalırıp adam gibi duyuru aplikasyonu koyardım. zall, iyi adamsın da, iş bilmiyorsun be.
tepe edit'i; ''troll'lük ile orospu çocukluğu arasında çizgi yoktur. troll dediğin orospu çocuğu lafını hak etmelidir. yani siz değerli sözlük yazarları birer gerizekalı gibi düşünüyorsunuz bu konuda.''

-----------------------------------

kesinlikle kaliteli troll'lerin değerini bilir, şikayetleri önemsemezdim.

esek sikenleri ihbar eden adam; silik yedi.

boite a chaussures (mob); silik yedi.

ikisi de gavatlık gibi ahlaki olayların troll'lüğünü yapıyordu. şu sıralar bunu yapan i am the table var. yakın zamanda o da silik yerse hiç şaşırmayacağım.

ulan demiyim demiyim diyorum. zorla dedirtiyorsunuz. yok mu bu eski nesiller, eski yazarlar... bunlar tutturmuşlar ''ay iyi de onlar bluevelve gibi yazmıyor, hbbia gibi yazmıyor ki'' diyorlar, sürekli.

lan adamları siklemiyorsunuz ki. uzun uzun yazılan entry'leri herkes okumayı bıraktı. hbbia da bak arada bir girip yazıyor, eskisi kadar okunuyor mu? iplenmiyor farkındaysan. siz gaza getirmez, onlara istediklerini vermezseniz nasıl yazsınlar? bluevelve zamanında okuma kültürü de oylama kültürü de vardı. şimdi? debe'ye giren en iyi entry ortalama pozitif 22, 23 dengesinde oluyor. sürekli başlık up'lamak zorunda kalıyor herkes ki aynı şekilde deke'deki entry'lerde öyle, negatif 20 civarı dengelerde takılıyorlar.

troll'leri beslemiyonuz madem, eksi verin de emeklerinin karşılıklarını alsınlar; yazabilsinler. i am the table (bkz: kardeş gibi yetişilen komşu kızıyla birlikte olmak/#26685069) bunu yazdı ama kim bilir kaç kişi okudu. eğer bu yazı bundan birkaç sene içinde yazılmış olsaydı aynı gün içinde çok daha fazla kişi tarafından okunurdu.

adam tam kıvama geliyor, kolları sıvıyor ''aha bak işte şimdi yardırmaya başlayım da okusunlar'' diyor. derken ertesi gün bakıyor ki silik olmuş hesabı. yeni açıp geliyor sonra hıncını almak için anket başlıkları açarak sözlüğü sikertiyor, öcünü alıyor.

çok geri kafalı bir zihniyet var. evet.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sözlükteki yazarların girdiği entry'leri okurdum, birkaç kişiye görev verir onlara da okuturdum.

yorumuna güvendiğim kullanıcı veya yetkilileri okumakla yükümlü tutarak sürekli formatı siken, kalitesiz yazan, sürekli anket başlıklarına yazıp başka bi sik yapmayan yazarları silerdim.

abi bazı yazarlar; bildiğin anket doldurmak için giriyor sözlüğe. yok içtiği sigara, yok sevdiği grup, yok çorap rengi, yok filmler... bunlardan başka bir başlığa yazmayanlar var sözlükte. bu olumlu bir şey mi? sanmıyorum.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(bkz: anket başlıkları için ayrı bir kategori oluşsun)

bunu sürekli söylüyorum. amk bakınıza tıklayın okuyun.

zirve olaylarını düzenleyen belli bir yetkili grup oluştururdum.

her şehirden 4-5 yetkili yeter zaten. o kadar yazar var illa ki ''ben yaparım amk'' der birileri. bir sürü zirve planlanıyor, şurada olucaz deniyor. zirvebox'a yazılıyor.

bre amk zirvebox'tan kaç kişinin haberi var? şimdi yeni yazarlar bön bön bakıyordur ''zirvebaks ne la?'' diye. o yüzden en başta gizli bakınız verdim tıkla amk.

bu yetkili kişiler katılmak isteyen herkesle irtibata geçip, zirvenin haberini vermesi lazım. özel mesaj atsın zor bir şey mi? üye olurken hangi şehirden olduğumuzu yazdık diye hatırlıyorum eğer yanlış hatırlamıyorsam. e o zaman neden bunu kullanmıyoruz? bu yetkili o ilde oturan herkesin gelen kutusunu ışıklandırsın işte ''dostlar şu gün şurda zirve var'' diye. ''gelecek olan bana mesaj atsın, gelmeyecek olan mesaj atmasın, belki diyenler de bir gün önceye kadar karar verip mesaj atsın'' desin.

''anonim eksi oylamalarda anlık bildirim'' getirirdim. ''bir yazar xxx no'lu entry'ni anlamadı/beğenmedi/eksiledi'' gibi sağ alttan kırmızı kutucuk yakardım mavilerle karışmasın diye. bildirim (bu dünya şeklinde olan) butonuna etki etmezdi, aynı anonim artı oy gibi.

şimdi bak bu başlığı up'layacağım, şuan yazdığım başlığı. (bkz: yazarlar sözlüğü devralsa yapacakları şeyler) başlığını yani ben edit'lemeden önce iki üç satır yazı vardı burda, okundu; artı aldı 2 tane. 1 tane de eksi aldı.

şimdi uzunca edit'leyip up'ladıktan sonra görün bak nasıl eksileniyor bu yazı. hem de okunmadan. bunu bilerek araya yazdım ki o mallar okuyup olayı anlamasınlar diye. evet.

uzun entry'leri okumadan eksileyen, ''özet geç'' temalı entry'ler giren yazarları tespit eder, silerdim.

(bkz: öğretmenin sınıfta kimse yokken sınıfa sıçması)

bre amk adam up uzun yazıyor, kimse siklemiyor. okumadan eksiliyor, hatta bunu o başlığa yazıyorlar da.

zaten buraya kadar çoğunuz okumadı di mi lan? hı amına koduklarım? kukla zamanında olsaydı herkes okurdu ama. tıpkı hbbia'nın yazdıkları gibi okur ve oylanırdı. kukla uzun yazdığında ona bu kadar ''özet geç amk'' diyen yoktu. ''kukla iyi yazıyordu'' e tamam ben onu demiyorum ki zaten; adamı okuyup da bu kanıya vardık. belki bu bakınızını verdiğim yazıyı okusanız da o yazar için ''vay amk çok iyi yazıyor'' diyeceksiniz?

malsınız amk. ben sözlüğü devralmış olsam bu malları temizlerdim hiç üşenmeden. evet.

Tek bir yazar haric herkesi silerdim.

O yazsin ben okuyum diye...
Durduk yerde sözlük içi huzuru bozan bir takım yazarları siler, ip tespiti ile bir daha sözlüğe üye olamamalarını sağlardım. Çünkü bir takım yazarlar gerçekten insanı çileden çıkarabiliyor. Şahsa yönelik hakaretler vs. Nick altına sıçtıkları yetmiyormuş gibi bir de mesaj kutusuna sıçmaya devam ediyorlar. Ayıp denen bir şey var.
küçük entry : 50 kr.

büyük entry : 1 lira.
(bkz: yazarlar sözlüğü devralsa yapacakları şeyler/#26710800)

eksi almaya devam ettiğimden haklı olduğumdur.

okuyan yok biliyorum, evet.

işte bunları sileceksin sözlükten.

olm biliyoz da konuşuyoz aq.
yazarlara görüş sorardım.
ekskleri fazlaları yazarların fikirlerini önemserdim.
bizim zalla kafasının doğrusuna gidiyor ama bu da bir tarzdır tabi
hem siteyi zall devretmeyeceğini göre ya da bana devretmeyeceğine göre zenginin malı züğürtün çenesini yorar hesabı, konuşmaya bile gerek yok.
üye alımını kısıtlamak veya zorlaştırmak.
mod. denetlemek.
trollerin tespiti ve sınırı aştıklarında iplerinin çekilmesi.
haşmet ibriktaroğlu'nu mod. yapmak.
Tüm kemalizt, ülkücü ve din istismarcılarına anında ip ban. işi yok o liselilerin burda.
cinsiyetçi, sapık, ahlaksız ve tecavüze yatkın oldukları gerekçesiyle tüm erkekleri siler, üye alımını kapatırdım.
kemalist kelimesini kullananları otomatikmen ban attırırdım sistemden, yada kemalistin zıttını, yada parti adını, yada ak parti, yada başbakan adını. oh ne olurdu be.
kat karşılığı mütahit'e veririrm.