bugün

gençken 36 saati net görmüştüm. ellerim titremeye ve gözlerim kararmaya başlamıştı. şimdi 27 saati devirdik. 12 saat mesai var. bugün rekoru kıracağım muhtemelen.

dünya rekoru da 264 saatmiş. tam 11 gün yani. yuh ebesinin emucası.
21 saat.
meslek gereği zaman zaman yaşanılan durumdur, tabure üstündeki kısa iç geçişleri ( 10-15 dakika) saymazsak 70 saati zorladığım dönemlerim oluyor...
36 saat.
Yanlış hatırlamıyorsam 31 saat.
18 saat. Deli mi şey yaptı niye kendime eziyet edeyim lan mis gibi uyumak varken.)
95 saatle çıtayı yüksektiyorum ama yan etki maddelerinde etkisiyle..
2017'de 78 saat kalmıştım. Kasık ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi, dilin tat alma özelliğini yitirmesi vb olaylar yaşamıştım. 27 bardak kahve içmiştim bu süre zarfında, 78 saat ardından uyuduğum uyku 26 saat. Garip bir xtreme olay. Herkes anlamaz bilmez. Anadolu topraklarında herkes uyku aşığıdır.

Sübliminal mesaj da çaktım, evet.
başınızı yastığa yeni koymuşsunuz tam o dalma eşiğindeyken, bütün evi titreten bir telefon sesiyle irkilip uyanırsınız. kısa bir telefon görüşmesinin ardından haberini almış olduğunuz yakınınızın ölüm haberi gecenin sessizliğine bir de derin bir boşluk katmıştır. odadaki duvar saatinin sesi beyninize balyoz darbesi gibi iner.

sigara yakarsınız ve ilk nefesle birlikte geçmişe yolculuk etmeye başlarsınız ve bu sabaha dek sürer.
1.5 gün kadardı.
ki uyku saatleri düzenli olan bir insanımdır üstelik.
80 saat. Göz kararması. Uzun uzun dalıp gitmeler falan.
54 saattir.
Üniversitedeyken kuru nescafeyle kolayı karıştırmıştım 2 gün uyutmamıştı.
4 gün içinde toplam 4 saat uyumadığım bir zaman oldu.
Miniğimin doğumunda uykusuz kalmıştım. Koskoca 3 gün uyuyamamıştım.