bugün

an itibari ile yazarların öfkelerini nasıl kontrol ettiklerini yorumladıkları durumdur.

(bkz: öfkeyle kalkan zararla oturur)
take a deep breath
yess calm down
askerlik anıları akla getirilir. "şu an kötü durumdayım ama o zaman daha da kötü durumdaydım" denir ve devam edilir.
Ondan geriye doğru saymak ve derin bir nefes almak.
bebek ayağını aklına getirmek.

deneyin gerçekten faydasını görürsünüz. ablamın rahmetli kayınpederi tavsiye etmişti.
dişleri birbirine geçirmek.
(bkz: gülümsemek)
yukarıya bakarak küfür etmek ya da böğürmek. evet böğürmek. bağıra bağıra camdan dışarı sövüyorum bazende.

fiyasko dolu aklımın odaları.
ayetel kürsi'yi okumak.
-uyumak.
-taş kırmak.
-duş almak.
sözlükte yaşanan sinir bozucu olaylar için, ctrl+w yöntemini uygulamak.
bir kere duvara vurdum. bilen bilir,serçe parmağımın kökü kırıldı (bkz: boksör kırığı). artık öfke mi kontrol edebiliyorum. bir kere elinizi kırın, ilk günkü gibi sakin olduğunuzu göreceksiniz...
bütün musgul durumların en saglam savunması seri halde saçmalamaktır.

mesela;

sen şimdi başlık altıma girip bana 'basit yazar' demişsin ya denyo.. sana diyom sana, sen reel de karşıma çıksan var ya kemiğini kırarım oğlum senin. yaz bakalım yaz, biz senin gibi ne hokkabazlar gördük olm.. dersin ve öfken çıkar gider.

sözlük giderek meyhaneye benzedi. içiyoruz ve bir yerlerde birilerinin bize mutlaka hak verdiğini düşünüyoruz. evet birileri bir yerde adımıza tezahürat yapıyor olmalı durmadan.

hikmet hoca nın dediği gibi, 'gökyüzündeki en uzak yıldızla savaşmaya dünden razı ama yeryüzünde en ufak kavgada asla' durumları mevcut. anlayan adam bahtiyar dır. sevelim, sevilelim sözlük kimseye kalmaz deyip bitirmekte seriye yakışır.
temizlik yapmak.
(bkz: mastürbasyon) *
kendi kendime değil de mesela öfke anında, sevdiğim birinin , ya da bana yakın olan bir insanın, sen onlara uyma bırak boşver demesi, ya da sakin olur musun lütfen demesi, anında kontrol edebilmemi sağlıyor. etkileniyorum ister istemez. öfke anında sevmediğim biri bana bu cümleyi kurmaz diye düşünüyorum zaten.
Yoktur. Yok yani kendi kendime oylece diniyorum.

Inanilmaz derece soverim yani agzimdan cikani bilmem o derece. Sonra geciyor bi sekilde bilmiyorum.
Öfkemi kontrol edemiyorum. Sırf bu yüzden elime kızımın ismini dövme yaptırmak istiyorum. Öfkelenince bakıp sakinleşmek için.
öfkemi serbest bırakmak.
çok nadir gelir, kime çarparsa kırıp geçirir.
Ya xızır tu esta diyip es geçiyorum ...