bugün

adam gibi sorduğunuz sorulara adam gibi cevap alamadığınızda gereçekleşen durumdur. * *
girdiğin entrynin en beğenilenlerin 1. si olmasına ve bir çok kişidende o entry ile ilgili olumlu mesaj almana rağmen uyuzluk yapıp "ıyy iğrenç" suratına basan, kafayı sana takmış ve sürekli ne yazdığını bile okumadan oylama yapan yazardır. *
(bkz: yazarı sözlüğe ısıtan yazarlar)
isim vermek her ne kadar doğru olmasa da ceviz dökülen bir ağacın sararmış yaprakları gibi adamlardır bunlar.. nerden baksan oraya yakın, ordan baksan nereye yakın? kafaları karıştırıp, sallarlar insanı, şiir desen şiir değil, şarkı desen insan değil.. bu mu dersin, sorarsın aynana, evet abi işte o der sana.. o kim lan taşak mı geçiyorsun diye tekrar sorduğunda, pis bi bakış atar sana, hay senin ben, ibne ayna..
aslında şöyle bir durum var ki , biraz acı olsa da söylemek gerekir.

bir yazarın başka bir yazar ile yaptığı münakaşasını sözlüğe yansıtması ile ve " ayy ben sözlükten soğudum , ısıtacak varmığğ" tavırları ile yazdığı soğumaklı entryleri ile sözlük ahalisine "hadi lan soğuyun artık sözlükten" mesajı veren yazardır.

evet aynen böyledir , birazcık da arkadaş ortamı varsa "lan biz hep beraber soğuduk , siz de soğuyun danalar" edası ile sözlüğe yazmak , sözlükte daha yeni olan ya da sözlükte az vakit geçirip daha sözlüğe karşı içinde bir soğuma hissetmemiş yazarları da etkilediği görüşündeyim.

sözlüğümüze bakıyorum da , bazı salakça başlık açıp sol framin içine eden yazarlar olduğu gerçek , ama şöyle bir düşünmemiz gerekiyor.

sözlükte reşat çalışlar ve türevlerinden hiç birisi yok. (bildiğim kadarıyla) burada ben daha önce yazdığım sözlüğe göre daha az insana dokunan başlıklar gördüm , önceki sözlükten birkaç başlığı size örnek vermek isterim ,

(bkz: hiç arabası olmadığı halde kendini erkek zanneden mal)
(bkz: atatürk ile hitler benim gözümde aynıdır).....

vs.vs. bunlar böyle devam ederdi. böyle adamlar gelmedikçe aslında sözlükten soğumak anlamsız olduğu görüşündeyim. bir kaç ajdar başlığı sözlüğü çöpe çevirdi mi ?, belki evet ama şu an uludağ sözlük çoğu sözlüğe göre daha çok bilgi içerdiğinden eminim.*

edit: eksi vermekle bu değişmeyeceği gibi , artı oy vermenin de faydası dokunmaz. sadece görüşümdür.
(bkz: üç yanlış bir doğruyu götürür) *
özelden yazar sıfatıyla olmadık küfürler saydıran yazarlar.*
saçma sapan yorumlar yapan, dikkat çekmeye çalışan yazarlardır. insanı sözlükten ciddi manada soğuturlar. ayrıca şu anda içinde bulunduğum ruh halidir.
(bkz: yazarı yazardan soğutan entryler)
(bkz: mulayim)

(bkz: aaaa bu benim)

(bkz: a man from the alaska)

(bkz: zwht ulan)
(bkz: eski sevgiliyle aynı sözlükte yazmak)
edit: belki kişinin kendine olan saygısıdır. **
yobaz yazarlar.
saldırmak için özel mesaj aparatını kullanan yazarlar.
her yazara göre, "say say bitmez" yazarlardır.

herkes birileri yüzünden soğur. toptan kapansın amuğa goyim.
(bkz: yaraka)
hepimizin içinde karşılıklı olarak yer aldığı yazarlar gurubudur.
iki kişinin olduğu yerde sosyalleşme başlar ve sosyalleşmenin olduğu yerde de sorunlar kaçınılmazdır. nasıl ki günlük hayatımızda hoşumuza gitmeyen olaylar, kişiler bizleri hayattan soğutmamalıysa, hayata küstürmemeliyse bu yazarlar da bizleri sözlükten soğutmamalıdır.