benimdir. 3 tatilimde sınavla geçiyor nasıl tatil yapayım. hem yazdan nefret ediyorum. birde param yok.
http://arsiv.ntv.com.tr/news/291864.asp?0m=T14X
Benimdir, bu haberin tekrarlanmasına ramak kaldırandır. Pc başında bilimum sanat dallarına, entelliklere, organik tarıma dahi merak saran, hep evde olmanın verdiği hımbıllıkla hiçbirini yapamayandır.
Bisikletimi tamir ettirim, devran dönecek dostlar.
(Bisiklet sürecek alan bırakmayan Sinop'a sövgülerimle)
Cok guzeldir cok dinlenirsiniz bok bol kitap okursunuz.
Öğrenci ve öğretmen diye ikiye ayrılır.
imkanlar elvermiyorsa yapacak birşey yoktur. Mecburen böyle takılacaktır. Havuzlu güzel bir otelde tek buzlu viskimizi yudumlamayı bizde isterdik moruk.
çalışabilirde, çalışmaktan kurtulabilirde.
akşama doğru, sokak düğünlerinde çalınan ankara havaları ile uyanan insandır.
(bkz: şişeler)
şayet bu süreyi kendini geliştirmeye adadıysa, tatili hiç de sıkıcı geçmemiş insandır. (bkz: kendimden biliyorum)
parası yoktur onun. kıyamam.

(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
yaz tatilini, tatil köyünde geçirmekten nefret eden insandır. yüzme bilmez.
tatile gidecek imkanı yoktur.
yeğenim buna örnektir. 14 yaşında ama yazın üç ay evde oturur. biz öylemiydik, 9 yaşında araba kaçırır, 12 yaşında kız kaçırma planları yapar, 14 yaşında haftada 8 kere halı saha maçı yapardık. bu çocuk evden çıkmadığı gibi evdede hiç bir şey yapmıyor. yeni nesildir.
zor olanı başaran insandır. aynı zamanda bütün yaz boyunca kanallarda yayınlanan tatil beldelerini tanıtan programları izlemeye mahkum olan kişidir. herkes sonbaharda tatilden döndüğünde, bütün yaz giydiği tişörtlerin yarattığı amele izini saklamayı düşünmeyecek kadar cesurdur. o zor olanı başarmıştır, herkes tatile gider eğlenir ama kimse o sıcakta * koltuğa yapışıp kaba etinin terlemesine dayanamaz. bu insanlar içimizden birileri.* *
o yaz bulunduğu yerde dışarı çıkılabilecek ya da çıkıp gömeye, vakit geçirmeye değecek hiç bir yer olmaması kaynaklı bir tepki niteliği taşıması olağandır.
(bkz: ben)
(bkz: çok sıcak naapsak)
(bkz: KEŞKE)
başkalarının tatil beldesi diye tanımladığı yerleşim birimlerinde ikamet eden insandır...
eğlenmeye bile üşenen insandır.

belki de parası yoktur lan yargılamayın hemen öyle.
yaz okulunda geçiren insandan daha şanslı olan insandır.sıcakta analiz dersleri hiç çekilmiyor da.
en olmadı yaz okuluna kalmadım diye sevinilebilir.
bu aynı zamanda benim gibi insanlar oluyor. üstüne birde çalışmak şahane bir zevk ve keyiftir.*
türkiyede yaşayan ortalama bir insandır.
öğrencidir, parası yoktur.
stajını tamamlıyordur.
öğretmen/memurdur parası anca evde oturmaya yetiyordur.