bugün

canı gönülden gelmesini desteklediğim yasaklamadır.

pek muhterem sözlük takipçileri en iyi siz anlarsınız beni. insan yaradılış itibariyle (yüce rabbimizin bir lütfudur) sosyal bir varlıktır. bu sosyalliğin getirdiği sonuç ise diğer insanlarla etkileşim halinde olmasıdır.

bu sosyal temas çeşitli vesile ile hiç tanımadğınız insanlarla gerçekleşir. mesela bir bankaya fatura yatırmak için gidersiniz. mesela postaneye mektup atmak için gidersiniz. mesela yoldan birisine ateşin var mı diye sorarsınız. mesela alışveriş yapmak için mağazaya girersiniz. bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

işte gelelim başlıkla alakalı noktaya.

maalesef kadınlar yaz ayları geldiğinde giyim konusunda fukaralaşıyorlar. bir karış etekle, askılı tişörtle ortalıklarda cirit atıyorlar. ben insanların giyimine karşılımasına karşı bir insanım. ama kamusal alan tabir edilebilecek yerlerde bankada, postanede, avmlerde çalışan hanım kardeşlerimizin orasını burasını açmasına karşıyım arkadaş. benim gibi namazında niyazında olan inançlı insanların da bulunduğu herkese açık mekanlarda bu tip çalışanların derhal işten çıkartılması icap eder. kendinize saygınız yoksa bile bizim inancımıza saygınız gereği bunu yapnız.

gitsin o hanım kardeşimiz evinde neresini açmak isterse açsın arkadaş.

hem müslüman olup hem de laikse o başka!
saçma bir düşüncenin saçma bir zihniyetin ortaya döküldüğü başlıktır. önemli olan insana nasıl baktığın ne gözle baktığındır. eğer rahatsız oluyorsan o yerlere gitmeyeceksin bu kadar basit.
saçma önermedir. yoksa bizim abaza gençlik ne yapar, tek göz zevkleri onlar. * * *
kadınları mevsimlik işçi olarak gören zihniyetin saçma önerisi.
namazında niyazında olan biriysen kadının ne giydiğine bakmadan işini halleder çıkarsın, kadın kışın çalışsın, yazın işten çıksın maaşını sen mi vereceksin?
inancına saygı bekleyen kişinin kadınların istediğini giyme hakkına saygı duymaması da ayrı tezat.
(bkz: 6 ay ücretli izin)
(bkz: yaz uykusu)
(bkz: manda kavağa çıkmış gene)
(bkz: balıklar da yuva yapmış söğüt dalına)
(bkz: lan bi kez de delirtmeyin adamı)
önermeye saygı duyuyorum lâkin doğruluğunu kabullenmiyorum. erkekte yazları denize girmesin kızlar içinde aynı durum gerçekleşebilir. ayrıca bir insanın o tarz şeyler hissetmesi vb. durumlar olması için illa da bacak ora bura görmesine gerek yok. sapık olan insan kara çarşaf diye tabir edilen şeyi giyene bile yan gözle bakar. sorun insanlarda anlayacağınız, yazın çalışmasınlar kışın çalıışsınlar yazın denize girmesinler vb. şeyler söylerek bunun önüne geçemezsiniz.
tipik müslüman önermesi. kadına verilen değer ortada. kadına hangi gözle bakıldığı ortada.
sen uçkuruna sahip çıksan?
asıl yaz aylarında taciz edenlerin şeyini ağzına verme izni çıksın!
bu da benim hakkım.
kim ne için ister bilmiyorum ama bir elimde buzlu içecek , sere serpe 3 ay çalışmamak canıma minnet. hangi düşünceden olursa olsun destekliyorum efendim. yalnız başlığı açanında çükünü kesmeleri lazım.
bence okula da gitmesinler. daha bu gün askılı tşörtler, mini etekler, daha neler neler. abazanlıkta zirve yaptık tüm okulun erkekleri olarak. ya ben gelmişim güç elektroniği sınavına bu yaptığınız reva mı? gelmeyin okula.
(bkz: ytü)
anlatmak istediğini yeterince ifade edememiş kişinin sarf ettiği cümledir.

bu durumunun sadece açık kadın görmeyle ilgisi yok. evet aşırı derecede açık giyinmek hoş bir şey değil. ama karşısında çarşaflı bir kadın olsa da aynı şekilde düşünür bu kişiler. çünkü bir kadın var ortamda. bu da sapıklığa işaret ediyor.

bu kafada dolaşan bir kişi de tehlikelidir. ya kendini doğru ifade etmeyi öğreniceksin ya da konuşmayacaksın güzel kardeşim.
kamu kuruluşlarında kıyafet düzenlemesi elbette yapılmalı. Bu yasaklamayı saçma bulan arkadaşlar örtülü olan kamu çalışanlarına karşı çıkarlar kuvvetli ihtimalle. Çifte standart olmamalı.
(bkz: iyi bir troll olursan hbbia yı görebilirsin)
anlatmak istenilen kız tipleri yaz kış aynıdır. şubat ayında bankaya para yatırırken tezgah arkasındakı bayanın goguslerı nerdeyse masanın ustunde duruyor. zaten sıkıntılı bir ortamdayız içeride 50 kişi sıra bekliyor, bankacının o müthiş dekoltesi ister istemez dikkat çeker. bakarsan abaza olursun, bakmassan ibne olursun. böle bi memlekette yaşıyoruz malesef. yaz aylarında da aşırı açık kıyafetle çalışmak diger çalışanların perfonmasını ve dikkatini dağıtacagından gerekli kıyafet kuralı getirilmelidir.