Kamyon çarpmış. Yahu ben araçlara kırmızı ışık yanınca bile sağıma soluma bakıyorum kamyon geliyor mu diye bu salak yaya geçidinde kendini yola atıyor. Bu almanlar harbi salak ya. (bkz: https://x.com/bosunatikla...1R5CfJrEwfi-kXQQ&s=19)

Edit : bir metrobüste bir yaya geçidinde çok dikkatli olacaksın. Biri ruh sağlığı diğeri beden sağlığı için çok tehlikeli.
2.

Ülkemizde resmi sayılara göre yaya olarak kaza yapan kişiler genelde turistlerdir.

Götü kollama kapasitesi bizde daha gelişmiştir.

Ent.
Amına kodumun almanı dünyanın kıskandığı ülkede yaya geçidi gibi yerlerde çok dikkatsiz davranmış.
Kamyon çarpmışa dönmüş. Gülmeyin.
ben geçerken yola ve arabalara bakıp öyle geçiyorum. incirli'de otobüs durağından ömür plaza'ya geçerken dikkatlice geçiyorum. oradan arabalar da aşırı geçmiyor.
Öküz lan resmen Öküz.
Pat diye yola çıkmış.
Yaya geçidiyse yaya geçidi amk.
Burası Türkiye.
Napsın durur mu yurdum insanı...
dün başıma şöyle bir olay geldi,

belediye otobüsünün solundan geçiyorum, yani aracın hacmi nedeniyle bir şey görebilmem mümkün değil..

yaya geçidi değil,

gerizekalı kadının teki, otobüsün önünden önüme iki çocukla atladı..

allah'tan dikkatli kullanıyorum ve zınk diye durdum..

bu kazaya gelince, alman'ın bize göre sağ tarafında bir karartı var, muhtemelen başka bir aracın gölgesi..

alman yaya geçidinde ama sağına soluna bile bakmadan nehir geçen antilop gibi yola atlıyor.. yani yaya geçidinde olması dışında bence haklı bir tarafı yok..

kamyon aşırı süratli de değil, aynı hızda bir otomobil olsaydı muhtemelen bu kazadan haberimiz bile olmayacaktı..

alman diye her şeyi bizden iyi bilecek değil... yaya da olsan, sağına soluna bakacaksın; avrupa'da da durum böyle, afrika'da da.. karşıya annesinin elinden kurtulmuş çocuk gibi geçmeyeceksin.. başka bir aracın arkasındaysan yola atlamayacaksın... ki, başlık bile "kendini yola atan alman".. ülkemizde çok görüyorum, elinde telefon car car konuşurken çapraz biçimde karşıya geçmeyeceksin.. geçersen ne olur? araç çarpabilir ve çarptığında olan yayaya oluyor, sürücü bir ömür kemik ağrısı çekmiyor, davayla uğraşıyor.. kendi canını sen koruyacaksın, olay olduktan sonra karşı taraf 20 sene yatsa ne olur, yatmasa senin için ne değişir..
Kendini almanya'da zannetmiştir. Ne bilsin bu gavurlar medeniyeti (!)
Kıskançlıktan yapmıştır.
adamlarda normal. berlin de yaya geçidine adımını at arba 2 km uzakta olsa duruyor.
Kendi memleketi sanmıştır garibim, bilmiyor ki biz kendini yola atan her şeyi arabaya takla attırmamak için son hızla dümdüz ezik geçiyoruz. Yani 20-30 km ile bile takla atabileceğimizi düşünüyoruz çünkü biz gerizekalıyız malum yani.
yazık olmuş. ülkemize gelen turistler için uyarı olmalı. zira ülkemizde trafik kuralları onlarda olduğu gibi işlemiyor. fakat kafamı kurcalayan koca kamyonun ha diyince durabileceğini düşündüren neydi?
Gittiğin yerin kültürünü bileceksin. Türkiye'de o çizgiler yola renk katmak için çiziliyor herhangi bir anlamı yok. Kendi kafandan boş boş manalar çıkartırsan böyle ezerler.
Link bırakayım. link : https://x.com/bosunatikla...1R5CfJrEwfi-kXQQ&s=19
ehliyetine el konulmalı, en az 1 sene hapis yatmalı ve turistin bakım-tedavi masraflarını yada ölüm olursa kan parasını karşı tarafa ödemelidir.
yada devlet tüm yaya yolu çizgilerini ışıkları söküp atsın burası kuralsız bir ülke desin.
O Beyaz çizgiler ne güzel zebra deseni veriyor yola.Türkiyede bi anlamı yok çünkü.
Adam heryeri ülkesi gibi tertipli düzenli sanıyor tabii. Yazık olmuş... zihniyetinde değişmeyeceği buradaki angil dingil yorumlardan belli. Ağlanacak halimize gülüyoruz amk.