bugün

insanı huzurla ya da endişe ile kaplayan 1 dakikadır.

ilk önce yatakta en sıcak olan nokta bulunur. Yatak duvar yanında ise duvarın soğukluğuna göre yakınlık, uzaklık ayarlanır.
yastığa şekil verilir, uygun pozisyona getirilir. ikinci bir yastık varsa uygun yerlere konur. Sabah yatak düzeltilmemişse 30 saniye yorganı düzeltmek için tepinmekle geçirilir. 5 - 10 saniye aralıklarla en rahat pozisyonlar denenir. en rahatı seçilir ve gözler kapatılır.

Gözler kapatıldıktan sonra başka bir boyuta geçilir. Gelecekte yaşanılacaklar tahmin edilir. Hafta sonu ya da hafta içi olmasına bağlı olarak belirli bir psikoloji ile uyunur.

Hele ki yatağa girdiğinizde sizi bekleyen ve yerinizi sizin için çoktan ısıtmış biri varsa günün en güzel 1 dakikasıdır.
-salondan ses geldi
kalk bak;

-dış kapıyı kilitlemedim
kalk kilitle;

-kombi açık kaldı
-kalk kapat
* *
hiçbir şey için yeterli olmayan süredir. sarılana kadar 15 dakika bile geçebilir duruma göre.

yalnız yatağa giriyorsanız, yatağa girmenin de anlamı yoktur zaten. at gibi ayakta uyu, daha iyi.
"uyudun uyudun, uyuyamadın 2 saat döneceksin o yatakta çaren yok" dakikasıdır.
çıplak ayaklarımı yatağın soğuk bölümlerinde gezdirerek geçirdiğim dakika.*
çişin gelmesi akabinde işemeye kalkılan dakikadır.
vücut ısısının saniye saniye değişikliğe uğradığı evredir. sabit bi sıcaklık yakalanmalı ve yatağın her yerine eşit oranda dağıtılmalıdır bu evrede uyumak ikinci plandadır.
eğer soğuk bir gece yatağa girmişseniz olacak şeyler :

1)içinize garip bir üşüme sonra donma gelir.
2)hafiften karından ses gelir sonra arkadan !
3)ısınmak için yellenirsiniz.
4)yellendikten sonra sakın yorganı oynatmayın her an bir gaz zehirlenmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz .
uykusuzlukla boğuşulan bir dakikadır.
hayatı sorgulamaya yarayan 1 dakikadır.
kışsa ve odanız soğuksa soğukla savaştığınız 1 dakikadır.
pişmanlıklar gelir hep akla ve vicdanınızın sesini duyarsınız ve onu duymamak için ya şarkı söylersiniz ya da gözlerinizi sıkıca kapatıp uyumaya çalışırsınız.
Kışın soğuktan ürperten bir dakikadır.
o kadar çok düşünüyorum ki;
deli olup olmadığımı sorguladığım 1 dakikadır.
IŞIĞI KAPATMAYI UNUTtuğumuzu farkettiğimiz dakikadır. çok çetrefilli olup son saniyeleri uzar ,uzar ,uzar..
kulaklığı takarak, ruh haline uygun teoman şarkısını seçip, son seste dinlemeye koyulmakla geçen süredir.
uyuyamama korkusu mutlaka uğrar. o gelince zaten kafadan bir yarım saat dönenirsin yatakta.
en felsefik anlardandır. değerlendirilir de değerlendirilir yaşananlar.
beyniniz size küçük sürprizler yapar iyiyse hemen kötüyse epey bir süre sonra uykuya dalarsınız.
yatakta bulunan yastıkların hangisinin apış arasına alındığını hangisinin üzerinde uyunduğunu hatırlama,elle yoklama sürecidir.düşümeye gerek yok.bazen acaba çişimi yaptım mı? saati kurdum mu? gibi paranoyalara da gebedir.
yaz sıcağında iğrenç servisten inip eve gelmişken, odamın penceresinden rüzgar ılık ılık eserken, toplanmamış dağınık yatağım "gel devam edelim" (seks değil ergen, uyku uyku) beni çağırırken, o en hafif 1 dakikadır.
kış aylarında yatağı ısıtmak için harcanan zaman dilimciğidir.
--spoiler--
keşke öyle konuşup üzmeseydim.. hak etmedi niye üzdüm ki ben şimdi bu hatunu.. neyse yarın bi gönlünü alayıahhzzz...
--spoiler--
Gunun gozden gecirildigi bazen de cok derinlere hitap eden 1 dakikadır.
"mesaj atsam mı? yok lan atma o atsın vur kafayı yat sen. hufff sineklerin de var ya...." düşünceleriyle, yastığın ve vücudun uyku pozisyonuna getirilmesi çabalarıyla geçen bir dakikadır.