bugün

tişörtün hatta atletin ıslanmasına sebebiyet veren eylem. bir de halk arasında yayılmış bir şey söz konusu. yatarak su içme soluk boruna kaçar. zaten soluk borusuna kaçınca ölmüyor muyuz teyze?
yatarak su içmenin arkadaşı, yatarak yemek yemektir. Her iki arkadaştan uzak olunmalıdır.
yatarak su içmek bilinçli intihar'dır yoğurtla balık yemek gibi birşeydir.
tehlikeli olay.

midenin kapağı suyu içeri almak için açıldığında midedeki birtakım maddeler yemek borunuza geri dönebilir. aynı şey yemek yerken de geçerlidir.
hazir mezar arayan insan tipidir.
Ölmezseniz reflü sebebidir. Mide kapağınızı piç etmeyin. Sonra 'dohtor bey midem yaniyi' diye gezersiniz.
risklidir. boyundan akar, yatağa dökülür, karanlıkta yerini tutturamazsınız halıya sehpaya dökülür, ağaç olur yaprağı dökülür şair eder sizi gece suyu.

aldım elime bir bardak gece suyu
ıslandı her yanım içmez olaydım
döndüm dömeldim kurudu ağzım suyu
kurumaz da şimdi içmez olaydım

dolaptan alırsın buz gibi suyu
karanlıkta daldığın dipsiz kuyu
şimdi kim kurutacak bu döşeği
aklından eder delirtir huu'yu
nereden içtim
içmez olaydım.
(bkz: bir kaşık suda boğulmak)
(bkz: az kalsın boğulmak)
bir adım ilerisi amuda kalkarak su içmektir, ki bunu ben yaptım, gururluyum.
Makbulu oturarak içmektir. Allah mazallah suyun zehri midene pat diye inermiş, suyu yatarak içersen.
Boğulma girişimidir.
siseyle icilirse sıkıntı yaratmaz.
yüzün, boynun, hatta yastığın ıslanmasına sebep olur.
O su ceneden sonra boyuna oradanda goguse kadar akar. Eger dahada hayvancil iciyorsaniz o belinize kadar akar. Heryerinize pecete koyup iciniz.
amuda kalkıp içmek daha sevap.
genelde üzerine su dökülmesi ile sonuçlanan ve sağlıksız olan bir davranış olmakla birlikte çoğumuzun her gün yaptığı birşeydir.
Kıyafetin, yatağın yani kısacası kişinin bayağı ıslanmasına sebep olacak durum.

(bkz: intihar denemesi vol 1)
(bkz: intihar denemesi de kim)
acizliktir.
hayatta başarmayı en çok istediğim şeylerden biridir. düşüsenize lan, kalkmana gerek kalmıyor.
özellikle gırtlak bölgesinde yaratacağı sorunlar nedeniyle uzak durulması gereken aktivite. içtiğim su burnumda geldi sözünü birebir uygulamış olmamak adına, kaçınınız.
benim galiba önceden yapmış olduğum eylemdir. Ama yatarak yemek yemiş de olabilirim. asiında tam yatarak değil de başım hariç yatarak yemiş olabilirim.