bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    yaşlandım demeye katlanamayanların uydurduğu tanımlamadır.
    2 ... telashe
  2. 2.
    programlarindaki cogu tavrinin aksine esasen cok zarif olduguna inandigim okan bayulgen in yaslanmak yerine kullandigi guzel tabirdir.
    (bkz: ben bu adami seviyorum)
    2 ... nick gereksiz mi ne
  3. 3.
    henüz yaşlı kategorisine girmeyen, fakat o kategoriye doğru yavaş yavaş yürüyen insanlar için biçilmiş kaftan bir tabir. (o yüzden de bu entry "yaşlanmak" başlığında değil zaten.)

yaş aldıkça anlıyorum, yaş almak yaşla birlikte gelen "olgunluk" kavramına inancını yok ediyor. çünkü olgunlaşma diye bir şey yok, olmadığın şeylerden soyunma ve kendin olma diye bir şey var, ya da olgunlaşmanın zaten tanımı bu. başka bir deyişle sen doğuştan her ne isen, hamurun mayan neyse, ilerleyen yaşınla birlikte ya o şey olmayı başarıyorsun -yani maske ve şartlanmalardan arınıp özgürleşiyorsun- ya da koruk gibi yaşlanıp gidiyorsun.

sen olmayan şeylere ne kadar katı bir biçimde tutunursan, zaman da seni o kadar değiştirmiyor. ve değişime ne kadar çok inancın, olabileceğini ve olduğunu düşündüğün şeyin en iyisi olma yönünde ne kadar azmin varsa, işte gerçekten o zaman büyüyorsun.
    ... ashtarte

alakalı başlıklar