bugün

yaratıcı zekalarının garipsenmesi sonucu ortaya çıkan garip bir durumdur.
yaratıcı insanlar mı garip yoksa onları anlamayanlar mı sorunsalında gidip gelen önerme. asıl gariplik yaratıcı zekaya sahip birine * uzaylı muamelesi yapanlardadır.
yaratıcı olmayan birinin tarafından garipsenmesi, garip bir durum değildir.
(bkz: garip insanların yaratıcı olması)
(bkz: kafası güzel sanatlar fakültesi)
insanoğlu her dönem fikir üreten insanlara garip garip bakmiştir, buda deha ile deliliğin arasindaki ince çizgiden kaynaklaniyor olsa gerek..
milyarlarca garip insan vardır, iki elle bir s.ki doğrultamazlar, o yüzden tek parmağıyla doğrultan yaratıcı insana garip derler.
(bkz: neye göre)
(bkz: kime göre)
yaratıcı insanların herkes tarafından normal kabul edilmiş şeyleri benimsememiş olmalarından ortaya çıkan durum.
sıradan olmadıkları için, sıradan insanlara "garip" gelen insan figürünün, sığ bünyelerde nitelendiriliş biçimidir.

"her garip olan yaratıcı mıdır?" teziyle geri yürümeyiniz. dokanır! oraya buraya her yere. *
yaratıcı olmayan insanın mal olması durumu ile zıt olan durumdur.
yeni şeyler ortaya koyan bir zihin, monoton bir zihne garip gelir.
monoton bir moronolmanın içinden çekip çıkartılması gereken insanlardır.
kafaları farklı çalıştığından yaratıcı fikirlere açık insanlardır. düz düşünmezler.
düştü düşecek bir pozisyonda pencereden aşağıya bedenini sarkıtmasının gerekçesini 'düşünüyorum' cevabıyla açıklayan yaşını başını almış bir profesör görmüşseniz katılmadan edemeyeceğiniz tespit.
(bkz: üstün zekanın insanı delirtmesi)
(bkz: adam jones)
garip insanların yaratıcı olması ile eşdeğerdir.

hafifçe raydan sapmak lazım yaratıcılığa ulaşabilmek için. a noktasından b noktasına c noktası üzerinden gidebilmek lazım.

not:iş bu entry'de "garip" kelimesi olumsuz bir sıfat olarak kullanılmamıştır.
yaratıcı insanların yaratıcılılıklarının fiziklerine ve zihinlerine etki etmesiyle oluşan durum. tabi ki garip denemez onlara, onlar sadece farklı düşünüp davrandıkları için böyle sıfatlara maruz kalırlar yaratıcı olmayan, sıkıcı insanlar tarafından.
doğrudur efenim. örneğin bende ders çalıştıktan sonra garipleşiyorum, dünyayla bağlantım kesiliyor, mal mal dolaşıyorum etrafta.
zaten olmayacak şeyleri düşündüklerinden yaptıkları başka insanlara garip göründüğündendir.
tum sanatcilarin psikopat olmasi gibi.
Mesela adamın 100 tane skill potinti vardır. Herif 99 tanesini Yaratıcılığa 1 tanesini de Yeme içme gibi insanlık ihtiyaçlarına basmıştır ve garip olmustur bunda şaşırılacak ne var ?
yaratıcı olduğu için gariptir. garipliğinin farkında olsaydı yaratıcı olmazdı.
yaratıcı zeka böyle bir şey çünkü.