bugün

(bkz: çok komikmiş kardeş)
doğrusu: istediğin birşey var mı
anlaşılan: istediğin milkshake var mı.
(#46936909).
sokakta çilek satan meyve satıcısının bağırması:

doğrusu: aroma çilek
benim anladığım: yalova çilek.
ilkokul 3. Sınıfı babamın tayini gereği başka bir ilde başlamak zorunda kaldım. Okulun ilk günü son ders öğretmen beni tahtaya çıkarttı. Kendimi tanıttım soru cevap şeklinde. Sonra dediler hadi şarkı söyle dinleyelim. Benimde aklıma Abdülkadir şarkısı geldi. Başladım söylemeye.

Şarkının bir bölümünde Abdülkadir bir sen eksiktin sözü var. Benim orada nefesim kısıldı hızlı söyleyeyim dedim. Abdülkadir bir sinek s*ktin gibi çıktı ağızımdan. Sınıf başladı gülmeye öğretmen bağırmaya falan. Ertesi gün valideyle geldik okula, oda anlatmış olayları. Sınıf değiştirmek zorunda kalmıştım.
(bkz: bekaretinizi bu bayram kızılaya verebilirsiniz)
doğrusu: " toros bu kadar yakmaz lan."
anlaşılan: "orospu kadar yakmaz lan."
Pana-Fenerbahçe maçını üç arkadaş izliyoruz; fener 14 sayı geriden gelmiş beş sayı öne geçmiş bi de bobby dickson sallamasına rağmen üçlük sokuyor. TRT spikeri yırtınmakta, tam anlaşılmıyor ne dediği gırtlağını paralıyor. Bobby üçlüğü atınca hebe hübe bir şeyler dedi sonra:

"Dordevic (Pana'nın hocası) babayı aldıııııı" diye böğürdü biz yerlere yığıldık, maçın gerginliğinin de etkisiyle dakikalarca yerlerde güldük, trt spikerine bak amk ne içten adam tam fenerbahçeli türk hede hödö bir yığın kıkırdadık; balkondan yan komşu noluyorsunuz çocuklar dedi ona anlattık o da kahkah kihkih güldü.

Sonra maçın özetini izlerken fark ettik ki:

"Dordevic molayı aldı" demiş.

O an odada çıt bile çıkmadı. Kibar kibar tostlarımızı ısırdık ve sustuk.
görsel
(#33871394)

Budur efendim.
Bugun eşimin 10 yaşındaki yeğeninin başına gelen ve yarılmamıza neden olan olaydır. televizyonda bir siyasi partinin seçim vaadine denk gelmiş. Reklamda 4/c li olarak bilinen personelin kadroya alınacağı yönündeki vaadi duyan küçük kız annesine dönerek 'anne bizi kadroya mı alacaklar, o ne ki?' diye sormuş.
Yıllar önce başa gelen olaydır.

Ff: galatasaray bochum (bohum diye okunuyor malum) maçı var onu izleyeceğim ben.
Annem: terbiyesiz terbiyesiz konuşma.
Hadi iskender yiyelim.

iskender yenirken;

- abi bu dipteki patatesler bayat.

+ iskender de patates ne arar lan :D

- abi valla patates geldi. (Çaktırmamaya çalıştı: çaktırdı)
yemek yiyoruz. dizi izliyoruz bir de:
annem: o vurdurmasaydı başkası vurduracaktı. (silahla vurmak- vurdurmak)
içses: hönk!@?

şarkı dinliyorum. yalın ın son aşkım olacaksınını.
yalın: seveceğini bilseydim...
anlanan: söveceğini bilseydim...
ben: yalın?!
enerji ve tabii kaynaklar bakanlığının tv kanallarında yayımlanmaya başlayan kamu spotundaki slogan cümlenin

-orijinali: tasarrufla hayat daha güzel hayat
-anlaşılan: sunroofla hayat daha güzel hayat

https://www.youtube.com/watch?v=RGnc_pubPX4
Az önce whatsappten siyahi bir arkadaşım whats the mean of "karasin" dedi.karasin mi,yanlış yazmış olmayasın böyle bi kelime yok dedim.gerçekten mi dedi evet dedim.bir yandan da düşünüyorum gunahla falan mı alakalı acaba diye.nerde gördün bu kelimeyi dedim.bir kıza sen çok güzelsin dedim o da bana sen de çok "karasın" dedi. Ulan ingilizce klavye nelere yol açtın.sabahtan beri düşünüyorum karasin nedir diye.bunu gormemle kahkahaya boğuldum ayrıca kıza da çuş çocuğa karasın demiş yuh...bu da böyle bir anım işte ama hala gülüyorum sen de çok karasin.türk kızı işte siyahi birine ne söylenmesi beklenirdi...
Spor salonundayım bir ablayla tanıştım ismini sordum zebra anladim meger semraymis ismi butun gun kadina zebra abla dedim.
bi benzer durumda bende oluyor. belediye otobüsünde "Sonraki Durak, Falanca Filanca" diyor kadın. Habire Son 2 Durak anlıyorum.
muhasebe hocası soruyu anlatmakta ve yazar sırf deftere doğru yazabilmek için kulağının ucuyla dinlemektedir:
"...bu mal döviz kuru üzerinden hesaplanmaktadır ve dönemin döviz.."
anlanan:"bu mal döviz kuru üzümden hesaplanmaktadır ve dönemin...".
Bi kere arkadaşım yerine babamı aradım.
Telefon açıldı
-alo
+alo kardeşim dün akşam arayacaktım babamla kavga ettim adam rahat vermedi ki arayayım
-alooo
(O esnada ekrana baktım)
+ha baba sen miydin yanlış aramışım neyse kapat.
-görüşürüz evde.
+...
yasemin mori n'olur n'olur n'olur şarkısı.

doğrusu:
bir kere olsun n'olur n'olur
göz göze gelsek senle, sonra

anlaşılan:
bir kere olsun n'olur n'olur
yozgat'a gelsek senle, sonra

ilk dinlemede şok geçirtmiştir. sözleri okununca derinden bir "heee" dedirtmiştir.
Ama en komik olani budur
-sokaktan gecen eskici
-eskiciiii geldiiii eeesikiciieehhhhh
-way amk mun iti.
işe gidiyorum diyen sevgiliye kimi işediyorsun demektir.
(bkz: eni vici vokke)
(bkz: yu ken taç dis)
Cenazeye gidiyorduk.arabada arka koltuktan annem seslendi:

+whatever diş ipi var mı oğlum
-anne işid ne alaka ya cenaze cenaze

Anneannem öldü sözlük.çok delikanlı kadındı çok.hatta öyle ki ölünce pamuk yıkamaya gerek yoktu, ondan yayılsa yayılsa güzel koku yayılırdı zira.

Huzur içinde uyu koca yürekli kadın.