bugün

başlık: faiz haram değildir

entry: rte' nin son günlerde yapmış olduğu bir konuşmasında atıfta bulunduğu söylem. kar payını överek bunu pekiştirdiği gözlenmektedir. *
not: kar payının diĞer adı faizdir.

silinme gerekçesi: Entry emin olunmayan, araştırılmamış ve hatalı bilgi içermemelidir.

kar payı övülmesi ile faizin haram olmadığı söylemi aynı şey değildir.
ataturk heykelindeki atin penisinin koparilmasi * (bkz: evinde vibratör olarak kullanacakmış)

(08.03.2008 21:33)

not: Başlığa cevap niteliğinde yazılmış bkz lar silinir.

1 gün çaylaksınız.
baslik: askim coraplarin islandi mi

entry silinme sebebi: ba$lik silindigi icin entry'niz de siliniyor.

moderator notu: her güzel şeyin bir sonu vardır :(
soru eki "mi" bitişik yazılmıştır ve entry düzeltilmek üzere yazara geri postalanır ancak ilginç olan moderatör notu olarak aynen şunun yazılmasıdır "soru eki mi ayrı yzılır"
soru eki "mi" yi bitişik yazan cahil bir yazar olarak:
ey uluların ulusu uludağ moderatörü * hadi ben cahilim bitişik yazdım ama sen a harfini nasıl unuttun. *
başlık: fenerbahçenin çeyrek finaldeki rakibi

entry: platiniyle konuştum barcelona dedi. hayırlı olsun.

entry silinme sebebi: entry emin olunmayan,araştırılmamış ve hatalı bilgi içermemelidir.

moderatör notu: selamımızıda söyleseydiniz kendisine. bekleriz sözlüğe.
başlık: fenerbahcenin ceyrek finaldeki rakibi

entry: içimdeki ses bağırıyor. barcelona diye. hayırlı olsun diyebilirim.

entry silinme sebebi: sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler silinir.

moderatör notu: içinizdeki ses mide gurultusu olabilir. bir şeyler yeseniz kesilir.

yazar notu: tamam barcayı istemiyorsunuz anladım.*
baslik : ece temelkuran

entry :
(bkz: ukala)
(bkz: yapmacik)
(bkz: itici)
(bkz: gicik)

sebep : bu entry sozlugu yasal yonden zor durumda birakabilir.
efendim bu gün başıma gelmiş olay görünce yarım yarım yarıldım.
başlık andriy shevchenko
entry: shevchenko adam değil. bkz şeklinde
silinme sebebi: entry küfür hakaret içermemelidir.
öğrendim ki shevchenko şakır şakır türkçe öğrenmiş bi de uludağsozlüğü takip ediyormuş. bana da hakaret davası açacakmış.
allah senden razı olsun moderatör ardımda kanıt bırakmadığın için yoksa ben ne yapardım.
veya ileri derece de shevchenko faısın.
edit: ahan moderatör eksiledi.
remember remember the 6th of the november

(bkz: v for vendeta)
(16.03.2008 13:45)

silinme sebebi::ilk entry tanım şeklinde olmalıdır. kendisinden önce tanım olmayan entryler silinir.

yahu ilk entry yönlendirmeyse silinmez benim bildiğim ama neyse moderatörler birşey! biliyordur da silmiştir.
başlık: turban takanlar akilli degil

entry: (bkz: laikci aforizmalar) * *.

gerekçe: başlığa cevap niteliğinde yazılmış bkz lar silinir.

laikçi aforizmalar ifadesinin başlıktaki iddiayı tanımladığını, bu ifadenin laikçi bir aforizma olduğunu yazdığı anlayamamış bir moderatör gerekçesidir.

aslında bu sadece durumu kurtarmaya yönelik bir gerekçedir. entry nin silinme nedeni laikçi kelimesini sık kullanmamdır. nitekim bu ifadeden rahatsızlıklarını sözlükte açıkça ifade eden laikçi bir moderatör de vardır. entry silme gerekçesi siyasidir. bu duruma itiraz edince, çifte standartlarını yüzlerine vurunca üstüne bu yazarı çaylak da yapmışlardır.
* başlık: uludağsözlük moderasyonu
entry: "modlar yoklar la yazın" mealli bi entrye cevaben: buraya dedirten bii yazmamalıyım dedirten guruh..
yıldızlı bakınız: mod 1 2 mod 1 2
silinme notu: tk 1983 hemen inişe geç!
*
başlık: bulbulu altin kafese koymuslar

entry: ee sonra ne olmuş.

silinme sebebi: Entry kesinlikle tanım içermelidir. Aksi halde silinir.

yaran kısmı: sonrasını ne siz sorun ne biz söyleyelim.
baslik: dunyanin en iyi rock sanatcisi olarak kirac
entry: (bkz: hangi dünya)
silinme notu: bir x olarak y yazmaktansa, y başlığına y'nin x olduğunu tanımlayın.
---

baslik: dinlemeye doyulmayan sarkilar

entry: emre aydin - unut gittigin bir yerde

"tam karsiya gecerken biraktigin o el benim"

"kim kaldi ki, cok buyudum sayende!"

---

silinme sebebi: Başlık silindiği için entry'niz siliniyor.

moderator notu: sözlüğe zerre getirisi olmayan anketler ve başlıklar silinir.

---

yorum: ne komiktir ki;

* bu entrymin icinde yer aldigi ve silindigi soylenen dinlemeye doyulmayan sarkilar basligi kapi gibi yerinde duruyor

* onu da gec; bu ve bunun gibi yuzlerce baslik ve altindaki yuzlerce entry hala sozlukte duruyor ve kimse bu tur diger basliklarin getirisiyle kasmiyor.

---

bir isi yapiyorsaniz tam yapin.

edit: sevgili moderator "nedense baslik silinmemis. simdi silindi." diyerek serzenisime kulak verdi. nedense her turlu aksilik beni buluyor bu sozlukte. neyse..
baslik:

unlulerin sevisirken soylemesi muhtemel cumleler

entry:

ibrahim tatlises: van tu tiri foro.. geliyorum!

silinme sebebi:

bu entry başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgili.

soklardaki yazar serzenisi:

allah'im sana geliyorum!
başlık: uuser maaslarinin gec odenmesi

entry: uuserlar maaş mı alıyor? diye kafamı kurcalayan başlık. alıyorsa benim niye haberim yok. ben de para istiyorum moderasyon.

(bkz: sözlük bana para bul lan allahsız)

silinme sebebi: dahi anlamındaki de eklerini ayırmayanların maaşlarını yatırmıyoruz. üzgünüz.

moderasyon sen çok yaşa emi. yanlışlıkla oldu*. tamam düzelttim şimdi maaşımı yatır.
başlık:
hasim kilic bizi demokrasiye gotur

entry:
(bkz: gammazlanacak entryler)

sebep:
Entry - başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamalıdır.

[moderator notu] buun gibi. sizin entryniz de en az diğeri kadar formata aykırı.

zaten formata aykırı olduğunu biliyorum, çaylaklığı göze aldım farkındaysanız. ama üstteki yanlışı yazan ne kadar suçluysa ben ancak o kadar suçluyum. gammazlara gitmişti bu taşlar. *
başlık : senin annen bir sosyalistti yavrum

- senin annen bir sosyalistti oğlum.
+ kaç kişiyle ?
- bilmiyorum, hesabını tutmamış. *

sebep : Entry hakaret, küfür, ağır derece argo içermemelidir.entry sözlük formati'na aykırı.

yorum : burada hakaret, argo var mı arkadaşlar? * "kaç kişiyle birlikte sosyalistti, yanında kaç kişi vardı?" diye * diyorum. o da bana "annen kapitalist değildi, hesapla kitapla işi olmaz*" diyor. hakaret olayına gireceksen, en başta bana hakaret var o başlıkta. ha, diyalog, formata aykırı ise iletilerin yarısı gitti sayın yöneticim. kolay gelsin.

arka fonda çalan şarkı : kızılmışık bir zamanlar, şimdi olduk kahberengi, tozu dumana katar yaşaam...
silinme sebebi: her güzel şeyin bir sonu vardır ; çünkü başlık kapatılmıştır.:( ( bide bunu :( koymuşlar ) şimdi gülemisin ağlayamısın ne yaparsan yap.
başlık: alimacgraw icin opera

Entry: antalya devlet opera ve balesi'nin sahneleyeceği operadır.

silinme sebebi: Entry hakaret, küfür, ağır derece argo içermemelidir.

ey ulu moderasyon bu entrynin neresinde hakaret, küfür, ağırı geçtik hafif derecede argo vardır? ha bu entry'yi aliciğim silmişse şöyle diyorum; dinime küfreden müslüman olsa.

sanatın ve sanatçının dostu paleface sundu.
başlık: neden bu saatte sozluktesiniz

entry:

ayimi kacirdilar
dagdan dala kacirdilar
elden ele ucurdular
geh bili bili
cil ayim

silinme sebebi: entry sözlük formati'na aykırı.

el yorum: format mı kaldı yahu? hadi onu geçtim, sözlük formatını özel isim olarak varsayarak kesme işareti kullanarak na ekini helva keser gibi kesiyorsunuz. sadece komiksiniz. batan geminin avizelerini parlatmaya çalısıyorsunuz. ne diyelim bari pembe panter izler gibi izlemekteyiz
sizleri.
tanım : silinen iletiye ait başlık, silinen ileti, silinme sebebi ve kullanıcıya ait yorumdan oluşan iletilerin bulunduğu liste.

örnek :

başlık : tiki selin in sozlukte yazar olmasi

ileti : yaa, vrdi ya, eskidennn... awrupa yakasi'nin yhani bnce ghelmi$ ghechmi$ enn süper krakteri tikky slin'in sozluk de uuser olmasi olasiligi durumu. entry entryleyip, msjlaşırdık.. birbirimise plas, maynıs atardıkk flan...

sebep : forum/chat tarzı entryler silinir.

yorum : ah be güzel yöneticim! bütün espriyi sildin, attın. bu başlık, güzel forumumuzdaki forum/chat tarzındaki, uyduruk alfabe ve kelimelere sahip, türkçe'ye uygun olmayan birçok iletiye dair parodi olarak girilmişti. forum-chat tarzı da değil ki, tanım içeren ileti bu.

yine de silinme sebebi, aslında çok anlamlı ve doğru. ama zaman yanlış. üstelik başlıktaki diğer iletiler, bu birinci tanım iletisine cevap mahiyetinde girilmişti. gelişmelerde yazılana da uymadı, iyi mi ?
aslında moderatörlerimiz yapılan gammazları onaylarken vs entryleri okusalar, anlamaya çalışsalar cidden hani şu "laz aklı kaz aklı" olayındaki gibi okuyup gülünecek olan yaran sebepler ortaya çıkacak da, hiç okumadan, anlamaya çalışmadan yüzeysel bir silme eylemi söz konusu olduğundan artık çoğunluğu yaran sebep.
baslık: beden egitimi dersinde son diye bagiran ogrenci

entry: (bkz: beden eğitimi dersi olmasın o)

silinme sebebi:# Başlığa cevap niteliğinde yazılmış bkz lar silinir.

yorum: her şey normal gibi duruyor değil mi? ama değil; neden? entry yazılırken; başlık, 'beden dersinde son diye bağıran öğrenci' şeklindeydi. ve başlık açıldıktan iki dakika sonra (00:13) girildi bu entry...
güldüren tabi ki silinme sebebi... başlığa cevapmış, lan okuma yazma mı bilmiyorsunuz yoksa okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz?
yine gülüyorum, bu sefer sebebe değil, size...
başlık:

sozluk yazarlarinin olum tarihleri

entry:

6 ay sonra. -ben söylemiyorum doktor söylüyor-

silinme sebei:

Entry emin olunmayan, araştırılmamış ve hatalı bilgi içermemelidir.

el yorum: doktor raporunu nereye fakslıyorum?