bugün

bu yıl kurban kesemediyseniz üzülme, mystery yaz boşluk bırak adını soyadını yaşını yaz, 2224e gönder, mystery sana kurban olsun.
gelen: aşkım uyandın mı?
gelen: aşkım uyanmadın mı daha?
gelen: aşkım kalksana bak dersine geç kalıcaksın...
gelen: offfff...

giden: aşkım dersteyim ben...

gelen: allah belanı versin!
giden: sağol bitanem... **
yav bu sms nasıl atılıyordu..
19 ekim 2006 beşiktaş tottenham maçı öncesi yıllardır beşiktaş tribünlerinden tanıdığım ankara'dan bir kardeşimi köyiçi'nde dolaşırken gördüm. kendisiyle ayak üstü sohbet ettik, sonra maçta görüşürüz diyerek ayrıldık. bu gece sabah 06:00'te bir sms geldi. "ulan kim bu noluyoruz" diyerek uyandım. bir baktım o arkadaş, attığı mesaj aynen şöyle;

"kanka tottenham maçında ben seni gördüm mü yaa?"

eh be arkadaş sabahın 06:00'sında ne geldi aklına böyle bir mesaj attın ve onca konuştuk hiç mi hatırlamıyor musun.. dumur etti beni.
herkesin elindeki kendine.
"Beş tane boş bayram çukulatası poşeti gönder, çekilişsiz kurasız davul kazan"
yaklaşık 3 sene önce uzun zamandır görüşemediğimiz bir arkadaş hatrıma sormak açısından mesaj atmıştır;

nasılsın ? işlerin yoğun galiba, gözükmüyorsun hiç..

ben de kendisine şu şekil cevap göndermişimdir;

- evet bu aralar sıkı tutmam lazım, paraya ihtiyacım var..

tam göndereceğim sırada başka birinden mesaj gelmiştir ve ben yazdığım mesajı kaydedip, gelen mesajı okuduktan sonra, göndermediğim mesajı iletmişimdir. lakin; gönderdikten sonra farkettiğim sıkı kelimesi, mesajı kaydedip gönderdiğim için noktalı şekilde gidince, kıza attığım son mesaj olmuştur.

bir daha kendisiyle konuşmaya yüzüm olmamıştır.
öncelikle kurban olarak seçilen kişinin telefonu 1 dakikalığına ele geçirilir. rehberde kendi numaranızın kayıtlı olduğu isim çağla şikel olarak değiştirilir ve kişinin telefonu yine çaktırmadan geriye konulur, sonrasında olaylar gelişir;

gönderilen mesaj:
tostumu yedim, odamda bekliyorum

mesajı alan kişinin tepkisi:
oha oğlum çağla şikel mesaj attı, beni odasına çağırıyor okusana bak. nerdedir lan bu şimdi ? adres vermemiş..

salca:
arasana oğlum öyleyse..

mesajı alan kişi:
tamam dur bakalım arıyorum

ve tabi ki benim telefon çalınca, heyecanlanan kişinin hayalleri yıkılır..
-birbirimizin kalplerini kırdık onarmaya ne dersin!
-benimkinin kaskosu vardı.
araba babadan habersiz alınmış,cep telefonu kapatılmış umarsızca gezilmektedir. boş bi ana denk gelip telefonu açma gafletinde bulunulur ve babanın sinir katsayısıyla ters orantılı yaratıcılıktdaki mesajıyla karşılaşılır.

- telefonunu açsana lan mikrop
az önce başıma gelen bir olay bu kategoriye aynen girmektedir.
yeni tanışılan hatuna mesaj atılmıştır, aynen aktarıyorum.
-ben:bayramını ve yeni yılını en içten dileklerimle kutlarım.
-y:ben de senin dayıcım, iyi yolculuklar (galiba benim numarayı kaydetmemiş)
-ben:eminmisin canım ?
-y:tabiki dayıcım seni çok seviyorum.
-ben:saol canım ama biraz erken olmadı mı?(ha ha ha )
-y:inanmıyorum!!!
bir kız arkadaşa "naber napıyorsun" şeklinde mesaj atılmış, ve buna cevap şu şekildedir:

-ellerim dolu mesaj atamıyorum önemli bişey mi var!!
okulda* pink floyd tribute konserine gidilmiştir, babaya mesaj gönderilir:
- babam pink floyd dinliyorum canlı canlı, kulakların çınlasın.
çocuğunun dersleri salıp konser konser gezmesinden endişelidir baba, cevaplar:
- çok güzel. ama we need education, ok?
*

-günaydın sayın aşkım. nasılsınız iyisiniz işalah. beni soracak olursan afiyetteyim çok şükür.saygılar sevgiler...

(bkz: güne gülerek başlamak)
olmayan bir şeydir çünkü sms zaten mesajdır.

(bkz: öss sınavı)
alo kiminle görüşüyorum?
dini içerikli olup, genelde hiç anlaşılmayan belki de küfürden oluşan smsler olup sonunda bu mesajı şu kadar kişiye yolla, isteğin kabul olacaktır, bak eğer yollamazsan başına kötü bişi gelecek benden söylemesi diye bitenlerdir.

bu laftan sonra insanın gönderen arkadaşına küfür edesi gelir; ulan davar, belki kontörüm yok, şimdi nasıl göndercem ben bunu elli kişiye be ibneteor!
ve karar verilmiştir; arkadaş bana bi daha böyle mesajlar yollama, iyiliğimi mi istiyorsun kötülüğümü mü belli değil...
- yatakta gymk iÇn çok gzl kiyaftlerm we iÇ çamasirim war gtiririm öle oynariz

tanımadığım bir numaradan bu mesajı alıp 10 dakika ne olur yanlış numara olmasın diye dua ederken ikinci mesaj gelir:

- çok pardon kiz arkadasimin mesajini size gondermisim

ulan bir insan kendine gelen mesajı niye başkasına gönderir?
vallahi ''dert değil de birader çok merak ettim ne oynuyorsunuz'' diye cevap atmamak için sol elimle sağ elimi tuttum, elim acıdı.
24 ekim 2007 beşiktaş liverpool maçı sonrası 10 yaşındaki kaan'ın, babası olan vehbi abi'ye attığı mesaj;

"vehbi bey, artık seninle konuşmuyorum. maça götürmediğin oğlun kaan."
"şu anda elinizde tuttuğunuz bir uzaylının cinsel organıdır, siz her tuşa bastığında uzaylı zevk alıyor ve siz hala tuşlara basıyorsanız sizde zevk alıyorsunuz."
seker bayramı mesajı. Alıntıdır..

Muhterem ablacım, zatı alilerinin ultra mübarek glıkoz fiestasını en deruni hislerimle kutlar, cenabu rabbul aleminden saglık mutluluk ve afiyet niyaz ederim. *
az evvel gelen mesajdır...

--spoiler--
050661xxxxx ve 055479xxxxx bu numara sapıktır ve kızdır. kardeş benim içn bu numaralara msj atıp rahatsız edermisin...
--spoiler--

yorumsuz...
size ve ailenize mutlu yıllar dilerim.

bu haliyle gayet normal bir mesajdır.

garip olan ise bu mesajın babam tarafından bekar bir genç olan bendenize gönderilmiş olmasıdır.
kontörü olmayan bir arkadışımızın tepki verdiğini göstermek için"1 cevapsız arama"diye mesaj atması.
gece televizyon izlerken diğer odada yatmakta olan arkadaşın size gönderdiği mesaj.

--spoiler--
sesini kıssana y.rram..
--spoiler--