bugün

dolapta cok sogumus azcık ısınsın da ekmege sureyım dusuncesıyle petege koyulan tereyagını unutmak, erimesi, mutfaga yayılması...
son kalan ağrı kesiciyi paketinden * çıkartıp ilacı çöpe fırlatmak fırlattıktan sonra kendine küfür etmek.
bilgisayarın başındayken sürekli kulaklık kullanan birisi iken bugün hoparlörü aktif hale geçirdikten sonra bir ara müzik açtım alışkanlıktan hemen kulaklığı kulağıma takıp ses çıkmayan kulaklıkla öyle dinledim. o değilde annem girdi odaya manzarayı görünce çok güldü.
unutkanlık alt yapılıdır.

arkadaşların halı saha maçını izlemek için eski semtime gittim ki yaklaşık 45 dakikalık bir mesafe var. çocuklar maça çıkarken soyunma odasının anahtarlarını verdiler, güven hesabı. maçın yarısına doğru üşüyen bendeniz , hadi eyvallah deyip yola çıktım, bu arada maç saati 22:30- 23:30, tam eve adım atmak üzereyken arkadaşım arar. lan gerizekalı soyunma odasının anahtarlarını da götürmüşsün, yedekleri de yok. kendime, anahtarlara, yağmura, halı sahalara küfürler eşliğinde aynı yol geri dönülür.
kapıyı kapattıktan sonra anahtarı icerde unuttugunu hatırlamak.
galoş giyilerek girilen mekandan çıkışta galoşları ayaklardan çıkarmamak ve saatlerce en kalabalık caddelerde o şekilde gezmek.
sinemada film arasında dışarı çıkıp geldikten sonra koltuğu indirmeyi unutup yere oturmak. arkadaşlarınız dahil bütün sinema izleyicilerinin kahkahalarıyla sizinkinin karışması. *
olay açık havuzda geçiyor. çeşitli şekillerde yüzen esas oğlanımız bununla yetinmeyip, cankurtaran kulesine çıkıyor. kimi şaşkın, kimi hayran bakışlar arasında suya dalıyor. bir süre sonra yüzeye çıkıp etrafı kontrol ederek hareketin etki yüzdesini yakalamaya çalışıyor. bu arada o masmavi klorlu suda yüzen bir şortu farkediyor. yavaşça süzülüp şortu eline alıyor ve sallamaya başlıyor. hareketine bu kimin sorusu eşlik ediyor, yüzde alaycı bir tebessümle birlikte. kalp seviyesinden yüksekte tutulan koldaki yorgunluk hissi aşağılara doğru bakmasını sağlayınca acı gerçeği görüyor ve dalıyor derinliklere.
ana avrat düz gittigin hocanın bir arka koltukda oturuyor olması.
tuvaletten çıktıktan sonra eteği kontrol etmemek ..Rezil bir durumun yaşanmasına sebebiyet verebilir.
annenizin sizi öpmek isteğine eski kız arkadaşınızdan kalma alışkanlıkla dudak uzatarak karşılık vermek. *
selpak istediğim bir bayanın selpak yerine bir anda ped çıkarması. * *
ineceğin duraga gelmeden cok önce inmek

aradıgın elinde oldugu halde hala deli gibi onu aramak

kızkardeşi arayacagına aynı isimdeki kuzeni aramak.

numaranı bilmesini istemediğin birini gizliden aramayı unutmak.
halı saha maçına çıkarken, annenin şu çöpüde at diye eline tutuşturduğu poşeti halı sahaya götürmek, ayakkabıların olduğu poşeti çöpe atmak.
yanlislikla cinsel iliskiye girmektir. tamamen kisi, zamanlama, yer ve yon hatta pozisyon hatasi.

edit1: kiskanma olm, zevk almadim bak, yanlislik diyorum.
(bkz: fmylife)
hittite lise öğrencisidir o zamanlar. okuduğu sınıf 3. katta, erkek öğrenci wc'si ve bilgisayar derslerinin yapıldığı laboratuvar 2. kattadır. hittite de diğer erkek arkadaşları gibi her wc ihtiyacı olduğunda bir alt kata inmek zorundadır yani. neyse bir gün 2. katta ki bilgisayar dersinden çıkılır. yine bir lavoba ihtiyacı doğar ve hittite bir an 2.katta olduğunu unutarak bir alt kata iner. lavaboya girer. biraz sonra kız sesleri gelmeye başlar.
klozet kapağının açık olması alışkanlığına aldanıp kapalı klozet kapağına oturup ha mal gibi bi de farketmemek. olan olur zaten kaç saniyelik mesele ki...
baska birine atacağın özel bir mesajı yanlıslıkla sevgiline atmaktır.
sevgiliyle telefonda konustuktan hemen sonra tel yine çalar. sevgilinin aradıgını dusunup "soyle anam" diye acılır tel. karşıdan "ben anan değil baban" cevabı kendine getirir insanı. hatta kendinden geçirir.
çöp dolu poşeti çöp kutusu yerine buzdolabına koymak.
kibriti ağzına koyup sigarayı kbrit kutusunu sürttürmek ve hala neden yanmadığını anlayamamak.
çayın kağıtlı şekerini yırtarak şekerleri çayın kenarına koymak kağıtları çayın içine atmak.

yaptığım şeylerden bir kaçı kendim bile inanamıyorum bazen.sarışın olarak hayata bir sıfır yenik başladım galiba ondan ehehe.
m: mertillo tçgh:teknosa çalışanı güzel hatun

mertillo kişisi birgün yolda aylak aylak dolaşırken bir teknosa mağazasına girer ve laptopları incelemeye başlar derken güzel teknosa çalışanı yanına yaklaşır:

tçgh:buyrun nasıl yardımcı olabilirim?
m:x markanın kampanyalı ürününü nerde bulabilirim acaba?
tçgh:şu tarafta.göstereyim hemen.

(bir yandan laptopun özellikleri incelenirken bir yandan da tçgh çaktırmadan kesilir.nasıl muhabbet kurarımın hesapları yapılır.derken sırf laf ola beri gele saçma sapan bir soru sormaya yeltenilir ama çok fena bir dil sürçmesi yaşanır)

m:hmm.peki bunun laptop'u kaç megapiksel ??!!!

işte dostlar.reziliğin son perdesi.laf olsun diye web camle ilgili soru sormaya yeltenen ben, elime yüzüme bulaştırmakla kalmadım tüm teknosa alemine rezil oldum.işte o gün bugünden beri teknosa mağazalarına gitmem.gidemem
bir arkadaş tarafından yapılmış olan dalgınlıktır.
benzinliğe gelinmiştir. pompacı benzini koyarken arkadaş farkında olmadan sigara yakmıştır.
"napıyon lan benzinlikteyiz." uyarımızdan sonra heyecana kapılmış yanmakta olan sigarayı benzin deposuna sallamıştır. allah'tan ki anamız kadir gecesi doğurmuştur.
bakkala para bozdurmaya giderken eline çöp poşeti tutuşturulan bir arkadaşın mallığıdır.
anayolun kenarındaki çöpe, poşeti atarken parayı da atmıştır. bir komşu yardımıyla çöp kutusuna eğilmiş bir güzelde o çöp suyuna bulanmış parayı yağan yağmurda yıkamıştır.**
bokum gibi bir derste binbir zorlukla çekilen kopyanın diğer grubun sorusunun cevabı olduğunu öğrenmek ve hocanın sınav sonuçlarını açıklarken bunu bütün sınıfa deklare etmesi. ****