kirli sepetiyle çöpü karıştırmak. mesela çoraplarını çöpe, çöpünü kirli sepetine atmak. neyin kafasını yaşıyorum bilmem ama hala bu alışkanlığımdan kurtulamamışımdır.
yürüyen merdivenleri karıştırarak "nasıl çaktırmayacağım lan?" derken soğuk terler dökmek.
edebiyatta ezber çalışılırken yahya kemal'in aziz istanbul, eğil dağlar eserleri soruluyor ben hatırlayamıyorum yanımdaki arkadaşa soruluyor o söylüyor sonra bana tekrar soruluyor(tabi bu dediklerim çok aceleci bir tavırla oluyor) bunun üzerine dalgınlık ve şaşkınlıkla beraber verdiğim cevap;

aziz dağlar, eğil istanbul.

ne utanmıştım ya.
capitol gibi gayet elit bir mekanda yürüyen merdivenlerden ters inmeye çalışmak.
not: 6.sınıftaydık kanımız kaynıyordu.
din sınavında 'iman nedir' sorusunu 'imam nedir' anlamak üstüne üstlük bir de imamın görevlerini saymak.
başka bir şeyle * ilgilenirken sevgiliye saçma sapan bir mesaj atmak.
(bkz: yemicen)
Not: Hala atmadığımı savunuyorum. Kaydolmamış da zaten. Yemicen ne amk!
Lise sonda dershanden hoşlandığım bir kız vardı. Hoşlanma dememe bakmayın baya deli oluyordum yani kız için. Tam böyle cesaretimi topladım karar verdim o gün bir ortam bulup hislerimi açacağım. Yakın olduğum bir arkadaşım vardı onunla okulda aynı sınıfta olan, onu aramaya karar verdim. Hani kızın belki sevgilisi vardır dalgaya gelmeyelim diye. Sonra belki derstedir n'olur nolmaz diye mesaj atayım dedim. Hay aklıma tüküreyim, nereden dediysem, mesajı yanlışlıkla kıza gönderdim. toparlamam epey emeğe mal oldu tabi. Hayatımda yaptığım en aptalca dalgınlıktır.
facebookda platonik aşkınızın resimlerine bakarken beğen tuşunun üzerinde css hatası yüzünden oluşan ilizyonlara nedir diyerek tıklamak ve bu ilizyonların da beğen tuşu ile aynı işe yaradığını öğrendiğinizde beğeninizin çoktan mail olup uçması.**
an itibariyle yaptığım dalgınlıktır.

(#11748043)
bu entry için elim tam artıya gitmişti ki.. yazarın ben olduğumu gördüm.
seçmeli fizik.
öğretmenin söylediklerini yazarken kafanda düşündüğün şeyleri de yazıyor olmak.

--spoiler--
o gün hoca yine yazdırıyordu, yaz babam yaz. seriye bağlamışım tabi, kafamda bir şey planlıyordum. bu gta sa:mp oynayanlar bilirler, role play oyunları vardır. herneyse, kafamda oynayacağım rolü düşünürken bir an da kendimi text yazarken buldum.
- Don Corleone, size yemin ederim ki benim suçum yok.
bunu yazdığım an, işte hayatımın en büyük dalgınlık anıdır.
--spoiler--
peltek olduğumu bildiğim halde sınıvın en güzel kızı ile konuşmaya calışmak ve kızın o aptal cümleyi en az yarım saatde anlaması.
Otobüste şöföre para verecekken, önümdeki kızın memelerine çarpmak.
derse gitmek için merdivenleren çıkıyorum elimde de telefon mesaj trafiği baya yoğun.önümde çıkan kızı yakın bir arkadaşım sandım.ama çok benziyodu lan.neyse, elimle saçını savurdum.o sırada gelen mesaja yanıt vermek için kafayı tekrar eğdim telefona.yanındaki kızda "çok heycanlandın" gibi bir tepki verdi."ben onu daha çok heycanlandırcam" dedim ve kafayı kaldırdım 2 tanımadığım kız suratıma bakıyor.lan bunlar kim ? onlar surat ifademden anlayıp gülüp geçtiler ama ben hayatımda bu kadar renk değiştirdiğimi hatırlamıyorum.
40 sorulu sınavda son 5 soruyu son anda fark etmek...
telefonla konuşurken telefonum nerde diye panik olmak.
acayip derecede kazık yemiş olduğun ve ömrünün sonuna kadar aramayacağını söylediğin ama rehberden adını silmediğin için elinin ayarını kaçırıp alttki numarayı arayacakken karaktersiz şahsiyeti aramış olmak. telefonu açtığında dumur olmak, daha da beteri o şok haliyle ben seni aramamıştım valla kusura bakma gibi şeyler gevelemek telefonu kapatmak. hem rezil olmak hem kendi kendine gururunu kırmak. bugün yaptım hem de.rehberden ismi sildim ama üstünden 8 saat geçti hala kendimi mok gibi hissediyorum.
apartmanda, giriş kattan en üst kata taşınmışsındır. iş ya da okul çıkışı ayağın eski evine gider, yeni evin anahtarıyla eski evin kapısını zorlarsın, hatta zile basarsın evde biri varsa kapıyı açsın diye. ama bi an aklına gelirki ben ne yapıyorum, taşındık dersin. kisme görmese bile bi an utanırsın ve gülersin kendi kendine.
Yenilen yemekten sonra tabağın içindeki kirli peçeteyi çöpe atacakken kirli kaşığı çöpe atmak. Yaptım birkaç kez...
insanı yavaştan erkeklikten iten hadisedir.
Okuldaki sinir olduğun çocuğun arabasını çizdikten sonra hocanın arabasını çizdiğini farketmek.
yolda yürürken dalıp gitme. araba çarpıyordu, arkadan adamın biri kolumdan asıldı. sonra bastı azarı, adam haklı sabah sabah niye kan görsün ki.
az önce, gözüm sözlükte, elim leblebi kasesi yerine içi dolu kül tablasındaydı.
Sabah kahvaltı için alınan meyve suyunun pipetini ayırdıktan sonra pipetin naylon çöpü yerine meyve suyunu çöpe atmak.
akp konvoyuna chp bayrağı sallamak...

(bkz: kelimeler kifayetsiz kalıyor)
diş fırçasına diş macunu yerine sabun sıkmak.