bugün

yoğun bir çağrı merkezinde çalışırken sevgiline akşam "beraber" film izleyelim mi diye mesaj çektiğin sırada hattın çalıyorsa, ......... sigorta hasar x ben nasıl beraber olabiliriz diyebilirsin...Ve o telefonun pat diye kapatıp kendi kendine kızarabilirsin.
kendisiyle tartıştığım bir arkadaşımdan, başka bir arkadaşıma mesaj yoluyla yakınıyorken, mesajın kızgın oldugum arkadaşıma gitmesi yaptıgım en aptalca dalngınlıklardan sadece bir tanesi.
( bkz: sevgiline mesaj yazarken babana aşkım demek. )
sabah sabah trafik levhasına girmek.
atm'de sıra beklerken sıranın kendine geldiğini fark etmemek, arkadaki amca tarafından 'sıra sana geldi evladııımmm' diye paylanarak kendine gelmek.
uyku sersemiyken sıvı sabunla diş fırçalamak.
new york- istanbul uçağını kaçırmak.

lan bi bak uçak ne zaman kalkıyormuş. saati demiyorum, gününü bile bilmiyomuşum nasıl bir rahatlıksa. bir gün sonra gittim havalimanına, bana uçağın dün olduğunu söylediler, kaynar sular döküldü başımdan aşşağı.
öss sınavına giderken kalemi unutmak.
- bir ara babamı arayayım diye düşünürken, içerki odadan bir şeyler soran kocaya, "efendim baba?" diye seslenmek.
- iş görüşmesinde çanta unutmak. fark edip yarı yoldan geri dönüp, gerizekalı gibi, "eheh.. çantam burda kalmış" demek, çantayı atmaca gibi kapıp ordan hemen uzaklaşmak (aramadılar tabii).
- kardeşin otobüsteyken içine kustuğu poşeti çöpe atmayı unutup, mecidiyeköy'den taksim'e kadar keriz gibi elde taşımak.
- ev telefonundan 9'la hat almaya çalışmak.
birisinin odasından çıkarken kapıya tıklatmak.
lisede başıma gelmiş olaydır.müdür beni çağırmıştı ve of ya yine mi ben diye tedirgin tedirgin müdürün kapısını çalmıştım, dalgınlıktan olsa gerek çıkarkende çalmıştım kapıyı.*
hırs yapıp sabah kadar çalıştığın sınavı kaçırmana neden olabilecek dalgınlıktır. dersin sabahın ilk dersi olduğunu hatırda tutup sabahın ilk ışıklarında sular seller gibiyim yeter artık biraz kestireyim derken yaptığın dalgınlıktır.
cep telefonuyla konuşurken cep telefonumu aradığımı hatırlıyorum.
not: kanımda sıfır alkol vardı.
ara sokaktan caddeye çıkıyordum. sağa baktım yol boş sola baktım yol boş çıktım. duyduğum "dankkk" sesiyle birden 2011 model çisil çisil bir transporter ın sol arka çamurluğundan girip ön çamurluğundan çıktığımı farkediverdim. benim ön sağ darmaduman tabi.

allah dan sigortam da kaskom da vardı.
Gözümün önündeki telefonu saatlerce aramak.
masadan kalkerken yan taraftaki bayanın çantasını kız arkadaşının çantası sanıp gözünün içine baka baka almak.
caddede yürürken bir kızın güzelliğine aldanıp direğe kafayı gömmektir.
eğitim için gittiğim ankarada, kaldığım otelin havuzuna indim yorgunluk atayım deyü, daha da yoruldum, kafa bi milyon odaya dönmek isterken çıkış kapılarını karıştırıp erkeklerin soyunma odasına daldım.
karşımdaki adam, elinde havlusu, kalakaldı!
ben de koşarak sıvıştım tabii.
gözlüğüm de yoktu ki, kör gözümle göremedim adamı. o da eğitim için kalanlardan biriyse eğer, ertesi gün hiç birşey olmamış gibi önünden geçmiş, hatta konuşmuş bile olabilirim!!
Akşam yorgun argın işten geliyorum Sözlük birde açım sorma ama allahtan yemeğim var ve dolaptan çıkarıp ısınmak üzere yaktığım gaz ocağına bırakıyorum tencereyi ve ısınana kadar koltuğa uzanıyorum... Gözümü bir açıyorum ki sabah olmuş ilk başta bi afallıyorum 5 saniye sonra beynimden kaynar sular iniyo sözlük işte o an aklıma ocağa bıraktığım yemek geliyor ve fırlayıp mutfağa ışınlanıyorum ve ananemin dualarının kabul olduğunu anlıyorum, evin yanmasını bırak tencere bile yanmamış ben daldıktan sonra tüp bitmiş...

(bkz: allaha emanet ol yavrum)
kablosuz mouse' u açmadan kullanmaya çalışmak..
çalışmadığını görüncede pilimi bitti acaba diye düşünmek..
yeni pil yakıp yine açmadan kullanmaya çalışmak.. *
en sonunda sinirlenip mouse' u masaya vurmak..
çarpmanın etkisiyle ters dönen mouse' un açık olmadığını görmek..
ve etkisi halen devam eden şapşal bir gülümseme ile bu entry i girmek... *
herkesin başına gelmiştir. sobanın borusuna elini koymak.
votka bardağındaki cam çubuğu derece zannetmek eeen aptalcasıdır.
atm ye para çekmeye gidip kartı makbuzu alıp 100 tl parayı almadan gitmek.
ntv' de yayınlanan maç için* ntv spor' u açıp beklemeye başlamak. reklamların bir türlü bitmemesi üzerine küfürler edip bari kanalları dolaşayım derken maçın olduğu kanalı açmak ve küfürleri kendine yönlendirmek.
önemli bir toplantıda bir dalgınlıkla osurmak. rezil olursunuz kendinizi kötü hissedersiniz herkes size bakar ve utanırsınız kafanızı aşağıya eğersiniz.
(bkz: osurmak)
ertesi gün basıma verilecek kitapların taslaklarını içinde barındıran taşınabilir zımbırtıyı(flashdisk dedikleri), unutarak eve gelmek ve eve girer girmez "hassiktir, hassiktir" diye nida eyleyerek ev ahalisinin şaşkın bakışlarına maruz kalmak ve o anda içinden değil de dışından "hassiktir" çektiğini farketmek.