bugün

El şakaları.
Burnumla oynanarak şaka yapılmasıdır. Cidden ortalıkta ne varsa kırıp dökebilirim ulan.
Haksızlığa asla tahammül edemem.
Cok konusulmasina asla tahammul edemem.
tabiki de ilk başta haksızlık.

Belirsizlik içinde bırakılmak.
Yavşaklık.
Takıntımı bile bile aklımda soru işareti bırakılması. Tahammül edemem kim olursa olsun silerim hayatımdan.
Yalan söylemedigim halde yalan söylüyosun diye çıkışma yapılması. Çıldırırım.
nankörlük.
bugün tekerlekli sandalyesinde kendisine hizmet eden, eşine elindeki sopayla vuran bir adam gördüm. sopayla vurmakla kalmıyor, bağırıp hakaret de ediyordu. kadın sesini çıkarmadan, adamın kucağındaki battaniyeyi düzeltmeye devam etti. bende onları bir müddet izlemeye..
bir düşünce veya varoluş hakkında yorum yaparken daha lafım bitmeden o kişinin açıklamasını yaptığım seye kufur etmesi deliririm resmen sığ düşünceli kişiler olur genellikle.
Yemek yerken ağız şapırdatılması.
Sarı ombreli saç.
Her taraf uçlari sarı saç dolu boku cikti kusucam.
Kalabalık bir ortamda yüksek sesle telefonla konuşulması.
bir konu hakkında bilmeden atıp tutan, fikrinin ya da düşüncesinin yanlış olduğunu ispatladığınız halde işi inada bindirip cahil cahil konuşan kimselere ölsem tahammül edemem.
Birşeyin tekrar edilmesi,en bariz örneği de birşeyle ilgilenirken birinin ısrarla seslenmesi...
Anlatılmaz ya o an elimde bir katana olsa direk ikiye bölmek isterim o kişiyi.
çok hızlı, iştahlı ve sesli yemek yemek. azıcık yavaş amına koyayım nasa'da yok bu hengame. bu üçü açlıktan yapılmaz. yapılır ama öyle bir açlık yok.
birinin mantığını kullanarak kendi kendine cevaplayabileceği bir şeyi bana ısrarla sorması.

gerçekten yapamaz, aklına gelmez, göremez anlarım ama armut piş ağzıma düş olayı beni geriyor.
Dert dinlemek.

Bir de bazıları vardır ki, ağlaya ağlaya anlatır.

Çekilecek gibi değil.
düşüncelerini öğrenmeden, neler hissettiğini anlamadan insanları yargılamak.
insanlara Önyargılı davranmak
insanlarla dalga geçmek
Yalakalık
Abazalık

Ve yanaklarımın sıkılması.