bugün

karşı tarafın gelmişini geçmişini sikme isteği de oluşur aynı zamanda.
insanı çileden çıkaracak, küplere bindirecek cevaptır evet. böyle patavatsız or*spu çocukları var gerçekten. pişkin pişkin, yüzünde utanca dair hiçbir belirti göstermeden, tak diye söylüyor.

karakterlerini s*kiyim başka söz bulamıyorum bunlara.
(bkz: katıl olma sebepleri)
Orospucocuklugudur.
Ömer seyfettinin diyet hikayesi bu konuda yazılmış çok güzel bir hikayedir. .
özür dilerim hata bende der siktirolur giderim bir daha da o kişi her kimse yüzüne bakmam.
Genelde olan şeydir. Fedakarlığı yapan kişi tarafından iyilik yap denize at cinsi bir davranıştır. Karşı tarafın niyeti de kendisine kalmıştır artık ama yapmasaydın demesi niyetini belli eder.
yaptığın fedakarlığı sürekli yüzüne vuruyorsan böyle tepki alman muhtemeldir.
abartılmadığı sürece bir alçakgönüllülük ve minnet duygusu göstergesi olabilir.

'yapmasaydın' gibi değilde, 'ne gerek vardı, teşekkürler' gibi ama.

tabii ki 'yapmasaydın o zaman' gibi olursa uçan tekme atma isteği takip eder diyaloğu.
hiç etik değildir ama öncesinde sizin, yaptığınız bu fedakarlığı karşınızdaki kişinin gözüne soktuğunuzu gösterir, demişsin "ben senin için şunu bunu yaptım" diye ki böyle bir cevap alıyorsun.

yapılan fedakarlıkta karşılık beklenmez, bu konudan bahsedilmez ve mümkünse farkettirmeden yapmak icap eder.

aksi takdirde yaptığınız şey fedakarlıktan ziyade bir alışveriş ilişkisinden öteye hiç gitmemiştir zaten.
ee ne demişler besle kargayı oysun gözünü hepimizin başına defalarca gelen olay olgunlaşamamışız demek ki
artık karşımdakilere kızmıyorum hata burda .
Bir daha yapmazsın olur biter. Pembe dizi oynanmıyor hayatta. Karşıdakini kendimizle özleştirmemiz doğru değil.
adiliktir. kin beslenip bir daha fedarkarlık değil iyilik güzellikleri bile yapılmamalıdır.

bir de bunun çıkarları için adilik gibi bi versiyonu vardır ki gül gibi insanın içinde kin ağacı yeşertir.
karşınızdaki ya yeterince olgun biri değildir ya da sizi cidden kırmak istiyordur, başka türlü bu fütursuzluk açıklanamaz.
Haklı bir beyandır. Fedakarlık yapıldığında karşılık beklenmez, adı üstünde fedakarlık. Fakat gelipte "ben sana fedakarlık yaptım,sende böyle yap" deyilip, fedakarlık üzerinden karşı insana zorla bir şey yaptırmak fedakarlık değil, kurnazlıktır. Bu yüzden fedakarlıkta karşılık beklenirse tek cavap "yapmasaydın" denilmelidir.
Nankörlüktür.
tam eyşan hareketidir.
Olabilecek durumdur o yüzden birine yaranmak için iyilik yapmayın.
denir. her zaman. eğer iş, yapılan fedakarlığın konuşulması aşamasına gelirse, her zaman bu cevap alınır. yapmasaydınız.
Yapılan fedakarlık kişinin ikide bir yüzüne vuruluyorsa denilmesi gayet normaldir.
şimdi şöyle bir durum var ki sen fedakarlığınla adamın hayatını kurtarmışsan sanmıyorum.böyle bi şeyin başına geleceğini.

ama adamı istemiyorsun. beni bekleme işim var diyorsun, bekliyor. istemediğin ihtitacın olmayan şeyler yapıyor. yapma, kim yap dedi sana?
gün olur da adın yapmasaydın bana mı sordun yaparken dedirten şeydir.
iyiliği yaparken bunu düşünüyorsan iyilik yapmıyorsundur ya kendi egonu tatmin ediyorsundur ya bir çıkarın vardır. iyilik yaptığın kişiyle sonradan kanlı bıçaklı olman, ona yardım ederken onun yardıma muhtaç biri olduğu gerçeğini ve seninde bir ihtiyaç sahibine yardım ettiğin gerçeğini değiştirmez.
insana öğretir.
Cinnet geçirme sebebidir. Evet.
Nankör ve kıymet bilmez insan statüsündekilerden çokça duyabileceğimiz söz öbeği . Adama ,ne salakmışım lan ben , dedirtir.