bugün

Fasikül kadar kitaptan bilmem kaç sezon dizi çıkacak kadar dramatik kurgusu olan aşmış roman.
https://twitter.com/Moodu...tatus/1171805835619655681
görsel
Teve2 de mutamadiyen her gün yayınlanan dizi..

Zamanında kim izlemiş bunu anlamıyorum hala..
Okudum, güzel bir kitaptı gerçekten,
tavsiye ederim.
Final bölümünde ali rıza ölüyor ve aile trenle tekrar Trabzona dönüyor. Trabzona tren mi var saçmalamışlar. Dikkatli takip eden farketmiştir.
görsel
Sanırım kapak oldu
Yıl 2009 diyor
Dizi finali 2010 veya 2011 de yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam...
Kardeş malmısın ne kapağı o yıllarda 3 yıldır Karadeniz de yaşadım havadan mı gitti bu tren.
bölüm başı 500 kalp kriziyle rekorlardan rekorlara koşan ali rıza bey ve niceleri..
ilk yayınlandığı zamanlarda diziden nefret ediyordum fakat nedendir bilmem bu aralar hipnoz olmuş gibiyim başından kalkamıyorum. Yalan, ihanet, entrika ve daha nicesi.. en sevdiğim olaylar tek bir dizide toplanmış. Mükemmel gerçekten.
Şımarık ve Azgın kadınların ön planda olduğu dizilerin başında gelir. (Topluma da bunlar ahlaksızlık aşılıyordu zira.) *

Ali rıza : en dertlisi.
Hayriye : en dırdırcısı.
Fikret: en kişiliği düzgünü.
Şevket : en zayıf karakterlisi.
Leyla : en antipatiği. *
Nejla : en şanslısı.
Ayşe: en masumu.
Cevriye: en şirreti ve komiği.
Tahsin : en sabırlısı.
Sedef : en masum görünen sinsisi.
Ferhunde : en acımasızı.
Oğuz : en karaktersizi.
Ceyda : en sevimsizi.
Cem: en iyimseri. (En şanssızı da olabilir uğursuzluk aile başını yediler gepgenç yaşında kalpten götürdüler çocuğu.)
şevket değişince eski tadı kalmayan dizidir.
Küçük şehirden büyük bir şehire taşınıp değerlerine sahip çıkamamış, zaaflarına yenik düşmüş ve dağılmış bir ailenin hikayesidir.
çok hüzün dolu bir dizi. hala izliyorum.
şevket çok seksi.
Her yere taksiyle gidip, her akşam 70'lik rakı içip, en az 5 çeşit yemek yapıp, sürekli pahalı eşyalar alıp; "ama kredi kartına 12 taksit" deyip, gün aşırı şık restoranlarda yemek yiyip yiyip geçim zorluğu çeken çilekeş aile. Hatta öyle ki oğulları bu uğurda banka hortumladı... Zor cidden. Kriz dönemini iyi yöneten Ferhunde bile sıyrılamadı işin içinden, o da çareyi zengin patronda buldu..
Leyla ve necla iki ateşli seksi kaşarsa fikret o kadar aseksüel ve donuk.
Eski şevket en azından seksiydi şevket değişince uyuzun teki oldu.
Asla sıkılmadığım bağımlısı olduğum dizidir kendisi.
sabahın 5inde şu derdin güzelliğine bak aq.

eski bi türk dizisi.
"gökten şeftali yağsa bizim başımıza yaprak düşer" tezinin önce romanı sonra senaryosu yazılıp, dizi olmuş hali.
nejla'nın tipik bir koç, ferhunde'nin akrep, fikret'in oğlak kadını; ali rıza emicenin de oğlak erkeği olduğunu düşünüyorum.
Şimdi benim anlamadığım asıl mesele bu Şevket karısına yetebilmek için kan bankasını soydu. Eee kan bankasında sadece kan var para yok ki. Kanları mi sattı ne yaptı bu cühela. Bir dizi.
reşat nuri güntekin'in çok iyi bir gözlemci olduğunu gösteren eserlerinden birisidir.
Yaprak dökümü değil, resmen yarrak dökümüdür.
Ben Ali Rıza efendiye üzülüyorum aslında. Her söylediğinin tersi çıktı. En sonunda felç geçirdi adamı gene rahat bırakmadılar. Bir yıldız resmen kaymış oldu o dizide işte.