bugün

antalya'ya özgü bir dondurmadır.** sütün önce dibi tutturulur dondurma da bu hafif yanık tadı olan sütten yapılır. Kesinlikle denenmesi gerekir. * * *
sevenler affetsin de çok kötü bir dondurma çeşidi malesef.
bir kaç gün de içerisinde bitmediği takdirde tadında bir değişiklik olmamasına rağmen inanılmaz derecede mide bozan dondurmadır.
antalya'nın yerlisi çok sever bu dondurmayı, ama dışarıdan gelenler "iğrenç lan yenir mi bu" gibi tepkiler verir genelde.
antalya ilimize ait bir şeydir. bu dondurmayı orada iyi yapan 2 tane pastane vardır.
1-Zamora
2-Nur
ayrıca tadı mükemmeldir. * *
sırf bu dondurmayı yemek için antalyadan izmire buzlukta getirmiştik. *
antalyanın kendine has, süper lezzetli, ağzının tadını bilmeyenlerin saçma yorumlarına maruz kalmış, ah bir serik'e gitsem de yesem dediğim dondurma.tadı hiçbir şeye değişilmez hatta kazandibi tatlısını sevme nedeni bu dondurma olabilir.
ahh antalya, her şeyi bi farklı güzel ki..
duman yemiş gibi bir şey ya, emin olun başka bir şey değil. bence biri dibi tutmuş sütle yapmış bunu, sonra da millete yutturmuş.
nur pastanesinde yenmesi farz olan bir çeşit dondurma.
antalyam'ın şahanelerinden biridir. ki ben dondurma sevmem, bu dondurmaya bayılmaktayım. yolu düşenlerin denemeden gitmemesini tavsiye ettiğim dondurmadır.
Antalya korkutelinin meşhur dondurmasıdır. Mutlaka tadına bakılası şeydir.
antalya'nın meşhur lezzetlerindendir. keçi sütünden yapılıp, sütün dibi tutturulur. bu sütten yapılan dondurma ağızda hafif yanık bir tat bırakır. çok sevenleri olduğu kadar beğenmeyenlerinin de olduğu bu dondurma çeşidi mutlaka denenmeli.
Beğenmeyenlerin problemi olduğunu düşündüğüm lezzet. Antalya'ya özgü mükemmel bir lezzet. Nur pastanesi her ne kadar güzel olsada bir akdeniz dondurma kadar başarılı değil yanık dondurma konusunda. Antalya'ya uğrayanların kesinlikle denemeden gitmemesi gerekmekte.
her yerde yana döne nur pastanesi aratandır. başka hiç bir dondurmayı sevmedi bu bünye bu kadar.
Antalya ve özellikle korkuteli civarında nur pastanesinde bulunan birilerinin iyyy dediği birilerinin ise efsane olarak nitelendirdiği dondurma türü.
Bir ay önce valide geldi memleketten antalyaya. Nur pastanesine uğrayıp ne olur ne olmaz belki beğenmez diye yarım kilo normal sade yarım kiloda yanıksı aldım. Valide yanıksıya kaşığı daldırdıktan sonra aaa bu dondurmayı yakmışlar dedi. Vay üçkağıtçılar dedim. Bize bozuk dondurmayı gagalamışlar. Ama arada attığım kahkaha ile kendimi ele verdim.

Biraz gülüştükten sonra. Valide baktım, hem bu nasıl dondurma yavv diyor hemde halen yanıksıdan almaya devam ediyordu. Yanıksı dondurma böyle bişey.
seveceğim sandım.
sevemedim...
Keçi sütünden yapıldığı için yakılmış ve dondurulmuş ahır yiyormuş hissi veren dondurma. inek sütünden yapılsa güzel olabilirdi, asla bilemeyeceğiz.
Korkuteli'nde meşhur olan ve neden meşhuro olduğunu anlamadığım dondurma çeşiti.
ateistlerin açıklaması gereken hede.