bugün

yanlış yapan bir kişinin yanlışında ısrarla devam etmesidir. yanlışta yapılan ısrarlılık, kişinin olaylara bakış acısının objektif olmaması, benmerkezci düşünmesinden kaynaklanmaktadır. bu durum kişinin yanlışı ısrarla savunması anlamına da gelebilir.
kişinin olaylara bakış acısının objektiflikten uzak olması bunda çok önemli bir etkendir. mesela annem siyasi olarak fanatik, radikal, sığ bir insandır. kendisiyle siyaset konuşmak zulmün ta kendisidir.
sırf egosu için işleri yokuşa sürmek ve insanları zorlamaktır. bir diğer ihtimalse aşırı derecede beyinsiz olmak.
Stalkı bırakamıyorsanız azaltın. Başkalarının hayatı sizi bu kadar ilgilendirmemeli.
Bir çeşit inatlaşma durumudur. Insan sürekli kendini kontrol etmeli , gittiğim yol dogrumudur diye sormalıdır.
benimdir. doğruyla değil, hislerimle hareket ederim.
müthiş başlık. günümüzün problemi.

Bu problem ben dahil birçoğumuzda var. artistlik yapmanın alemi yok. O kotü bu kötü hep başkası mı kötü avm?

iş hayatında sıkça rastlanan bir durumdur. Özellikle bir üst rütbeli kişi hata yaptıysa ya da yaptığını fark ettiyse sıvama durumu başlar.

eskiden sinirleniyordum, nasıl kabul etmez hatasını avm diye. Şimdi gülüyorum ve eğleniyorum. bu şekilde sıvamaya başlayan bir yönetici görünce daha da üstüne giderek eğleniyorum.

ben mi? ben yanlış yaptığım an fark edersem, hemen tamam abi hatalıyım özür dilerim diyerek başkalarının benim üzerinden keyif almasını engelliyorum.
Kötüdür. Birde yanlış olmadığını bilmeden yapmak daha kötüdür.
inadına akp diyen kitle gibi bir zihniyete sahip olmaktır.
Artık o bir yanlış değil, tercihtir, dolayısıyla ısrar söz konusu değildir.

Seçimini yapmıştir ve bunu yanlıştan yana kullanmış demektir.
Bırakın girdabında boğulsun.
Yanlışta ısrar aptallıktır.
ben keyifli oluyor diye biliyordum.

yanlışmış, bir daha yapmam. şaka şaka tabi ki yapıcam, ısrarcıyım ben.
benim tercihlerimi genelde kar ve muhtemel zarar arasındaki bağıntıya göre yönetiyorum. bir zararını görmedim.
Tabiki sonu pişmanlıktır. Herkes muhakkak bi kere de olsa yapmıştır bunu..