bugün

yan odadaki babaya 'keşke yanımda olsan' mesajını atmak.*
sçılan andır bence. hemen terlemeye ve bahane uydurmaya başlanılır.
- bu gece yanındayım karıma iş yemeğine çıkıcamı söyledim
- biliyorum biraz önce söyledin
- ay..ayte..
- şaka lan şaka doğru numara.
yakın zamanda proje için görüşülmüş olan fizik hocasına atılan ''sınav* yine berbattı çakıcam sanırım. biraz sakinleşmem gerekiyor tatlım. akşama bir şeyler yapalım'' mesajı. adamcağız hiçbir tepki vermedi mesajın üzerine. bir süre yüzüne bakamadım o ayrı.
genelde eski sevgiliden gelir. mesaja ise attığı kişiden farklı bir isim ile ve şu şekilde başlanır "xxx seni çok özledim". ikinci mesaj ise "aaa pardon ya yanlış atmışım" olur. klasiktir bu. karşı taraf ayrılığın acısını çıkarmaya çalışırken iyice mala bağlamış bir halde ortada dolaşır.
dikkat edilmesi gereken durumdur. çok büyük potlar kırılabilir.

birebir yaşanmış gerçek diyalog;
yalniz hamachi sınavları bitmiş mutlu bir şekilde film izlemektedir ki:
bir arkadaş: aşkım uyudun mu?
yalniz hamachi: (çaktırmadan) yok uyumadım.
b.a: o zaman sabaha kadar yorulmadan, geliyorum hih hi...
y.h: gel bakalım pezevenk.
b.a: ulen sana mı attım len.
y.h: bilmem hiç düşünmedim.
b.a: hehe şaka yaptım ortak yok öle bişe.
y.h: anladık...
glman-kanka uyudunmu?
yanlış kişi-uyumadım.
glman-kanka internet cafe açık bu saatte hadi kalk gidip half life kapışalım.
yanlış kişi-baban kızmaz mı?
glman-kimin umurumda mı lan o hadi çık dışarı bende geliyorum birazdan.
yanlış kişi-gel gel eşşek sıpası.
(bkz: bilerek yanlış atılan mesajlar)
bir de şu var, (bkz: yanlış kişiye atılmış gibi yapılan mesajlar)
hatcee : seni sevmiyorum anlamıyormusun başkasını buldum ona aşık oldum ondan sıkılırım sonra başkasına sana hesap veremem bye.(eski sevgiliye hitaben yazdıgım mesaj)

yanlış yeni sevgili: bu ilişkiye başlamadan önce biraz ara versek daha iyi.

hatcee: ama ufff pardonnnnn yeaaa.

kurduğum o pempe hayallerin götüme girmesinemi yanayım, yoksa sike sike eski sevgilimin kapısına gidip af dilediğimemi.

benden adam olmaz.
sonu ha siktir diye biten eylemdir.
bir zamanlar kendisinden deliler gibi mesaj beklediğim bir şahıstan gelen "iki kilo patates, bir ekmek" içerikli mesajdır.
Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. Odasına girince karısına mesaj atmak ister Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir numaraya gönderir. bu arada yanlış numaranın sahibi bir kadındır ve kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür, telefonuna gelen mesajı görür, mesajı okuyunca da olduğu yere yığılıp kalır. Odaya giren annesi yerde yatan kızını ve telefondaki şu mesajı görür:

Sevgili karıcığım gelmem kısa sürer diye bekliyordum ama daha yeni ulaştım. bu yüzden benden haber aldığına şaşıracağından eminim. gelir gelmez kaydımı yaptırdım. Her şey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek hazırlanmış. Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin. bu arada burası çok sıcak hadi iyisin.
babaya atılan "sevgili kardeşim eğer eve gelmezsen babama herşeyi anlatırım" mesajıdır.
Efendime söyleyeyim ter atma, vücuda yanma hissi veren bir halt yemedir. Bir diğer versiyonu da geçen gün başıma gelen; yanlışlıkla mail atmaktır. Eğer atılmaması gereken bir kişiye atılmışsa çok can sıkıcıdır. Allah'ım rezil oldum, ne yapacağım ben diye krize girilen anlardan biridir ve muhtemelen yakın bir arkadaş aranarak sakinleşmeye çalışılır, destek beklenir.
bilinen iki kişinin muhabbetine bilinmeyen ve hiç gereği olmayan minimum üçüncü kişinin istem dışı ve bir o kadar da gereksiz yerinde dahil olması olayıdır.
yanlışlıkla doğru kişiye atılamayacağı için hedefi bulmuş, ismini hak etmiş mesajlardır.
Hepte en gitmemesi gereken yerlere giden mesajlardır.
gece sevgilime yazdığım +18 mesajı, yanlışlıkla abime atmak.

gelen cevap; yürü bee aslan kardeşim...
kankama atacakken, babama atılan mesaj, senin amınakoyim ya, bi kızı ayarlayamadın, herşeyi ben mi yapcam lan.

gelen cevap: gavat mısın lan sen.
(bkz: ayıkla pirincin taşını)
anneme atılan mesaj. sen ayarla, ben bişey uydururum anneme....
Yanlış kişiye attığımızı öğrendiğimizde vücudumuza sıcaklık basar korkunç hissedilir. Bir iki dakika öylece dururuz.
çok kızarırsınız.

ben anında bi senaryo yazarım. genel taktiğim şu;

örneğin yanlışlıkla kişiye attığım mesaj; "çok seksisin bugün" bunu telafi etmek için cümlenin ardına yine atarım mesaj, kardeşim kız bana bunu dedi, sence ne demeliyim?
arkadaşım bir keresinde evli bir adama sekse mi ihtiyacın var diye mesaj atmış ve mesajı adamın karısı görmüştü adam arkadaşımı arayıp tehdit ediyordu büyük bir olay olmuştu, hatırlıyorum.