yapılan reklamın, içinde bulununan ortama hiç gitmemesi, reklamın ters tepmesi sonucu üründen soğumanıza sebebiyet veren reklamlardır. bu başlığı açmama sebebiyet veren olayı anlatayım hemen sözlük.

televizyonda titanic filmini izlerken, filmin en duygusal en acıklı yerinde tam böyle duygu patlaması yaşarken insanların, sevgililerin buz gibi suya düşüp yavaş yavaş donmaya başladıkları anda, çat diye cocacolanın milletin havuza atlayıp 'dondurdukları' "sen de aç buz gibi bir cocacola" sloganlı reklamı girdi. çok kötü oldum sözlük, ne buz gibi kolası millet orda donuyo zaten, jack de ölcek birazdan, zaten ağlamamak için kendimi zor tutuyordum. ben hiç bi daha buz gibi cocacola içer miyim? *
metallica konseri öncesi saatlerdir metallica yı bekleyen binlerce kişiden belediye başkanı için alkış isteyen dallamanın yaptığı şey.
vücut geliştirme salonunda aerobik salonu reklamı yapılması.**
omonun 'kirlenmek güzeldir reklemından sonra,domestosun 'lekelere son diyip mikropları öldürdüğü reklam. zira buradan bakınca domestos cani gibi gözüküyor.
aileyle arabayla bir yerden bir yere giderken radyodan çığrılan prezervatif reklamı. Televizyon izlerken pat diye çıkan sevişme sahnesi gibidir hazırlıksız yakalar adamı, evebeyni şaşırtır.
pazarda kaybolan çocuk temalı çamaşır ilacı reklamı.