iki taraftan biri için geç olan ya da olanaksız olan durum.
ikili ilişkiler düşünülüp, yanlış insan la tanışma durumu ele alındığında daha az zarar veren durum.

(bkz: yanlış zaman yanlış insan)
Yaşanılacak büyük bir aşkı ertelemek, tarihe gömmektir. Acıdır. Yarım kalmışlıktır.
(bkz: kış güneşi)
KEŞKE DEMENiN BAŞKA BiR YOLUDUR.
yanlış zaman yoktur yanlış olduğu düşünülen zaman vardır.
şanssızlığın daniskasıdır.
bahanedir. yanlış zaman diye birşey yoktur. tanışılan kişi ister şimdi ister on sene sonra olsun yine aynıdır. yanlış olan zaman değil insandır.
Yanlış insanla tanışmak kadar kötü değildir.
belki de çok farklı olabilirdi bazı şeyler olmasaydı sonumuz böyle. mesane sıkışıyor çişim geliyor olmasaydı sonumuz böyle.
zamansız mekansız ruhların bedenlerine hapsedilip yaşamaya mahkum olduğu vakitlerin birbirine denk düşmemesidir.
tarkan'ın kış güneşi şarkısını akıllara getiren:

"yanlış zaman, yanlış insan.
tutunmak imkansız, bıktım! yamalı sevdalardan...

yanlış bahar, kış güneşi
yoruldum her bulduğumda, kaybetmekten seni.
kıyamete kadar kapattım kalbimi..."
şimdilik sadece bir müziği olandır. hikayesi daha uzun bir zaman tahayül kalması gerekendir.

https://youtu.be/mwZtVXO2bIA
benim asla inanmadığım olaydır. yanlış zaman diye birsey yok. neye göre kime göre. bilmem ne zaman gelseydin hersey cok farklı olabilirdi. ya ben herseyin cok farklı olmasını istemiyorum ki. ben seninle olmak istiyorum. yanlıs zamansa bırak da onun getirdiklerini yaşayalım. ama yaşayalım. yada ben cok aşk böcegiyim bilemiyorum.
geç karşılaştık, çok önceden rastlaşacaktık.
Yanlış zaman değildir o, insan için yanlış gözüken şey ileride iyiki dedirtir.
Bu ilerisi bazen 4 Ay bazen 4 yıl bile olabilir, maksat isyan etmeden iyi kararlar verebilmektir.
Keşke zamanında tanışsaydık dediğim olay.