bugün

entry'ler (267)

artık şarkı dinlemenin keyif vermemesi

Duyguların o kadar yoğundur ki, şarkı doyurmaz seni. Mesela çok mutsuzken hiçbir şarkı tam anlamaz seni ya da ilk kez aşık olmuşsan hiçbir şarkı senin aşkını ifade edemez gibi gibi.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bugüne kadar hiç tek başıma bu kadar çok vakit geçirmemiştim. Tek başına yapılacak aktiviteleri bilmiyorum biraz da beceremiyorum. Yoruldum.

wh0am1

Sözlüğe geri dönüp dönmediğini merak ettiğim silik yazar.

coronadan sonra yapmak istenen ilk aktivite

Yayılmasına katkı sağlayan insanların şimdilerde de yapmaya devam ettiği bazı aktivitelerdir.

yazarların söylemek istedikleri

Bu dünyada güvenebileceğin tek kişi , kendin. Gerisi yaşamını doldurmaya çalışan birkaç figüran .

en zor üniversite dersi

Kaprisli , gereksiz kuralları olan ve öğrenciye bir şeyler aktaramayan hocanın dersidir. En kolay ders bile olsa insanı çalışırken bıktırır.

feminist şarkılar veritabanı

You don't own me -Lesley Gore, yerini almalı burada .

"You don't own me
I'm not just one of your many toys . "

yeniden üretilmesini istediğiniz şeyler

beş yıl kadar önce her yerde eti bumbo ya da tadı ona benzeyen şeyleri aradım , aradım ve yaklaşık 2 yıl önce tekrar üretilmeye başladı hatta ilk çıktığında herkes bana eti bumbo hediye etmişti.
Şimdi ise farklı bir şeye takıldım , Scooby- doo bisküvisi vardı üzeri çikolata kaplı ve bisküvinin üzerinde scooby- doo karakterleri vardı.Ona benzer birçok abur cubur denedim ama onun çikolatası da bisküvisi de çok farklıydı.. belki de en sevdiğim çizgi film olması onu bu kadar mükemmel görmeme neden olmuştur. Onu tekrar yemeyi çok istiyorum , duy sesimi Eti .

yalnızlık

Ait olamadığın büyük kalabalıklarda daha çok hissedilendir.

duyduğunda yutkunamadığın bir cümle söyle

Sabaha karşı vefat etmiş.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Ne salak salak durumlar bunlar yae?

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

sen vaktinden çok sonra gelen
sevdalı bir yağmur gibisin
çisil çisil gözlerimden.

aşk filmi izlerken ağlayan erkek

Aşk filmi izlerken ağlayan kadın kadar normaldir.

Ama tabi aşk filminde ağlamak bize ters.

erkeklerdeki katlanılmaz özellikler

Kadın dediğin , şeklinde başlayan cümleler kurmaları.
Hesap ödemeyi yaradılışları gereği olan bir şey sanmaları.

yerli malı haftasından akılda kalanlar

Hepimiz birer meyve olup kartondan kostümlerimizle şiirimizi sırayla çıkıp okurduk.

şehirler arası otobüs yolculuğu

Ayrıldığın yerde sevdiğin insanları bırakmışsan yol bitmez.

bayram temizliği

Annem suyu boşaltabileceği bir yöntem bulsa evi hortumla yıkatacak.
Neyse şimdilik çamaşır suyuyla idare ediyoruz.

sözlükten soğutan şeyler

Saçma sapan troller, yok öyle yapan kız böyle yapan kız başlıkları . Umursanmamanız gerekiyor ama komik olmaya çalıştığıniz konular sahip olduğunuz fikirler bilincin daha da kötüleşmesine yol açıyor.

kötü hissettiren şeyler

Bir zamanlar her dakika konuştuğun insanla hiç tanışmamış olmayı dilemek.

beden eğitimi dersinden akılda kalanlar

Ders başladı sıraya girmişiz. Etrafta top oynayan bir grup var. Bir anda her yer karardı falan. Suratıma top gelmiş etrafa aptal bakışlar atıyorum.