bugün

çok değişik ve değerli bir adam. çok yukarıda. dinlemek bile insana iyi hissettiriyor.

bir sayısalcı, sözel konulara pata küte dalsa ne olurun cevabı bu adam. sözelcilerin debelendiği çözemedikleri anlatamatıkları konuları, çözmüş anlamış anlatıyor ve üzerinde sörf yapıyor.

dinlemesi çok keyifli.
Yazar olmasının yanında şahane de bir konuşmacı kendisi. insan hiç mi teklemez ya. Nefessiz pürdikkat dinliyoruz efenim. Saygılar.
Flu tv sayesinde tanıdığım gerçek entelektüel. Diğer enteller gibi her konuda boş konuşmuyor, bildiği konular hakkında hem geçmişe dönük hem de geleceğe dönük mantıklı eleştiriler yapıyor ve o konu hakkında görüşlerini mantıklı bir şekilde karşıdakine iletiyor. Takip etmek, okumak ve izlemek gereken biri.
Bir tek flu tv'den takip ediyorum kendisini. Bana hep ne kadar az okuduğumu hatırlatıyor.
Youtube da izlediğim bir kaç videosu sonucu tarihsel bilgi birikimine, tespitlerine, araştırmacı kişiliğine hayran kalmamak mümkün değil doğrusu.

Aynı zamanda ekonomist olan yazarın ağzından çıkan her sözcüğü adeta nefes almadan dinliyor insan.
sağlam bilgi birikimi olan dahi insan.
2.5 yaşında okumayı sökmüş.
atatürk' ü dayak yerken gösteren bir çizgi roman yazan genç tarihçi. manisa millet vekili şahin mengü dava açmıştır. atatürk' ün dayak yediğini ıspatlasın davamı geri çekerim demiştir. yalın alpay ise ''ben burda atatürk' ü kötülemek istemedim. abdulhamit' in katı yönetimini eleştirmek istedim'' demiştir. bu tarihçi nin tipinin şeriatçılara benzememesi, sakal yerine küpesinin olması kendini kurtarmıştır.
az önce şahin mengü'yü zıvanadan çıkarmıştır.
bir yazar. çizgi roman falan yazıyor.