bugün

Yalandır efendim. Bir piç çıkıp bira içmeye gelir. Asla yalnız olunamaz.
her gencin hayalidir herhalde.ev tutulur hayatı idame ettirecek kadar eşya alınır vs. tadından yenmez ilk zamanlar fakat zaman ilerledikce hafiften can sıkıntısı peydah olur. bi iki arkadaşını çağırısın ev bir anda adam dolar. bi iki kız yaparsın ortamlarda sonra ev kadın dolar. o kızlardan bir kaçını adam arkadaşlarından birkaçıyla tanıştırırsın sonra ev hem adam hem kadın dolar. sonra komşular rahatsız olur ev polis dolar ama yine de keyiflidir. kendi temizliğini, yemeğini yapacağına güvenen her insan denemelidir güzel tecrübedir.
o kadar da sevimli bir durum değildir. (bkz: isabella yıllardır yalnız yaşıyor)
yetinmeyi öğreniyor insan yalnızken.
kapısın da binlerce yalnızlık varken. kişi sadece kendi yalnızlığını düşünür.
*
"Yalnızlığım benim, sidikli kontesim, ne kadar rezil olursak o kadar iyi.
ramazan ayında yalnız iftar yemeği yemek, yalnız sahur yapmak zorunda kalmaktır. dışardan bakınca gayet zor gözüküyor.
yakın çevrede bir telefonla görüşülebilecek / gelebilecek arkadaşlar varsa tadından yenmeyen durumdur.
en rahatı, en temizidir.*
bir ay sonra benim de maruz kalacağım ve bu yüzden hem gergin hem de heyecanlı olduğum tek kişilik yaşam. korkuyorum aslında. zevkli gibi gözükse de yine de akşam kapını kapatınca en azından günle ilgili sıkınıtılarını heyecanlarını paylaşabileceğin iyi geceler dileyip yatabileğin kendi odanın değerini sana anlatabilecek birilerinin olması güzel. deneyip göreceğiz..
sonradan görme okumuş cahil ev sahibiyle kendin tartışmandır. batsın bu dünya amk.
-tuvalete gidince kapıyı kapatmamak.
-burnu karıştırmak.
-aynaya bakıp konuşmak.
-google a sıkılınca evde ne yapılır yazmak.
(bkz: aç götünü parmakla)
-uyurken ışıkları, bilgisayarı, televizyonu açık bırakmak.
-ımdb 7.0 üzeri izlenmedik film bırakmamak.
-markete gidişlerde bile komşuların mereklı bakışlarına maruz kalmak.
-bulaşık çıkcak diye yemek yapmamak.
-tariflerin en az iki kişilik olmasından mütevellit yapılan yemeklerin yarısını çöpe dökmek yada ziyan olmasın diye zorla yiyip kilo almak.
-yolda sokakta parkta; çoluk çocuk, aile, insan, hayvan, canlı vs türü, çeşidi farketmeksizin 2den fazla herşeyi kıskanmak ayran ayran bakmak. ö yleki maydanoz destesine bile tahammülü olmamak.

hasılı boku çıkarılmadan uzun yıllar sürdürülmemesi tavsiye olunan yaşamdır.
yalnız yaşamak kişilik sahibi olmakla eşdeğerdir. yalnız kalabilen kişi yeterince olgunlaşmış, kendini tanıyan ve seven kişidir. Bir başkası ile beraber olmak ihtiyaçtan değil, sevgiden olmalı!!!!
alışkanlıkları değiştirebilecek, bazen güzel bazen çekilmez olan olaydır. Yemek yapmak en büyük zevkinizken yaptığınız bir yemeğin 4-5gün bitmediğini görmek artık yemek yapmak istememeye yol açabilir. Hiç yemek yememeye başlarsınız yaptığınız yemekleri başkalarına yedirirsiniz ve yemeğin bitmesini beklersiniz...
pazara gitmek zorunda olmak demektir. halbusa biri gitmeli, pişirmeli sofrayı hazırlamalı, bulaşıkları da halledip çekilmeli.
20-30 yas arasi bir erkek icin muhtesem bir olay, hic bikmaz insan bu durumdan oyle ki evlenmekten bile korkar olur. bu rahat, bu huzur, bu dinginlik, bu keyif...
sonsuz rahatlık. Evde cıplak dolasırsın kapı acık duş alırsın. Ooh.
kahvaltıyı es geçip, diğer yemekleri dışarda yemek zorunda hissetmektir. birde kahve suyu koyduğunda tek kupa alırsın ya dolaptan o kötü işte.

edit: çay demlenmez bile lan o derece. *
sonsuz mutluluktur.
başlık can sıkıcı gibi düşünülsede yaratıcı bir insansanız, kendinize ait uğraşlarınız varsa, keyfine doyum olmayacak durum.
yalnız ölmek ile sonuçlanması durumu muhtemel olan lanetliktir.
kötü yanları olmasına rağmen iyi yönleri daha fazladır, bir kere başkalarına bağlı değilsinizdir, üzüntünüz sadece size mutluluğunuz da sadece size aittir.

ama! yalnızlık, tercih edildiğinde güzeldir. 12 yaşında babası annesi ölmüş bir çocuk; yalnızlığın tanımını daha kendi literatürüne koymamışken bunu yaşamışsa aslında o pekte yaşamak değildir.

açıkçası ben, yalnızlarla yalnız kalmak isterdim.
her kapının zili çaldığında yüreğin ağzına gelir bugünde unutulmadım dersin. işte yalnızlık böyle bir şeydir.
her zaman en iyisidir.
1 ay boyunca eve hiç ekmek almadan yaşayabilmektir. pekte güzel değil.
avantajları da var tabi dezavantajları da. tanım kasmak için bu kadar klişe olmak da çok kötüymüş be.

hafız yalnız yaşıyorum ben çok uzun süredir. artık bu işin bokunu çıkarmaya başladım, evlenmem gerektiğini düşünüyorum. nası çıkardın diyeceksin bokunu. al sana evimin klozeti:

görsel

yandaki kirli gömlekleri görmezden gel. klozetin yanına bildiğin, gittim o kamu kurumlarındaki küllüklerden aldım. çok güzel herkese de tavsiye ederim. al sana yalnız yaşamak!